FIRMY

22. prosince 2003, 00:00 - admin
22. prosince 2003, 00:00

podpořil letos Vinařský fond, který byl založen v roce 2002. Spolu s dotacemi ministerstva zemědělství na dalších asi 350 hektarů letos vinaři vysadí nejvíce révy od roku 1990. Po vstupu do EU totiž nelze vinice rozšiřovat, řekl ředitel fondu Jaroslav Machovec.

Výsadbu 1300 hektarů nových vinic podpořil letos Vinařský fond, který byl založen v roce 2002. Spolu s dotacemi ministerstva zemědělství na dalších asi 350 hektarů letos vinaři vysadí nejvíce révy od roku 1990. Po vstupu do EU totiž nelze vinice rozšiřovat, řekl ředitel fondu Jaroslav Machovec. Nynější výměra dosahuje 15 000 hektarů.

Rejdaři dostanou jako odškodnění za letošní sucho 25 milionů korun, řekla mluvčí ministerstva dopravy Ludmila Roubcová s tím, že o tom rozhodla ve středu vláda. Peníze půjdou z kapitoly ministerstva dopravy. To vyčíslilo celkové škody, které nízký stav vody rejdařům způsobil, jen do konce října na 82 milionů korun. Sami rejdaři odhadli ještě vyšší újmu.

Český Telecom od ledna nabídne domácnostem i firmám nové tarify s volnými minutami. Nejlevnější z nových tarifů pro domácnosti Telefon 70 začíná na 348 korunách včetně DPH a obsahuje 70 minut volání zdarma. To je zhruba stejná cena jako u nynější nejpoužívanější nabídky Home Standard po lednovém zvýšení DPH. Ta však obsahuje kredit 100 Kč.

Škoda Holding, respektive její stoprocentní vlastník Appian Group, nabízí k prodeji strategickým partnerům některé obory. Prodány budou společnosti Škoda JS (bývalé Jaderné strojírenství), Kovárny, Hutě, Škoda TS (bývalé těžké strojírenství), výrobce těžkých obráběcích strojů Škoda Machine Tool a Škoda Gear - producent ozubených kol. Prodávané obory reprezentují 2500 zaměstnanců, tedy polovinu holdingu, i polovinu jeho celkových tržeb.

Žalobu na Český telekomunikační úřad kvůli úhradě ztrát ze zajišťování takzvané univerzální služby podal Český Telecom. V rámci ní musí Telecom poskytovat základní telekomunikační služby ve srovnatelné kvalitě na celém území ČR. Úřad podle mluvčího Telecomu Vladana Crhy v rozporu s telekomunikačním zákonem nezajistil úhradu ztrát v řádu miliard Kč. Předseda ČTÚ David Stádník obvinění odmítl.

Seznam zemí, které se mohou ucházet o zakázky na obnovu Iráku, zveřejnilo americké ministerstvo obrany. Mezi potenciálními uchazeči figurují také Uganda či Tonga, německé a francouzské firmy ale mezi nimi nebudou. Spojené státy jim hlavní zakázky přidělovat nechtějí. Američané přispějí na obnovu Iráku částkou asi 18,6 miliardy dolarů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít