FIRMY

22. prosince 2003, 00:00 - admin
22. prosince 2003, 00:00

podpořil letos Vinařský fond, který byl založen v roce 2002. Spolu s dotacemi ministerstva zemědělství na dalších asi 350 hektarů letos vinaři vysadí nejvíce révy od roku 1990. Po vstupu do EU totiž nelze vinice rozšiřovat, řekl ředitel fondu Jaroslav Machovec.

Výsadbu 1300 hektarů nových vinic podpořil letos Vinařský fond, který byl založen v roce 2002. Spolu s dotacemi ministerstva zemědělství na dalších asi 350 hektarů letos vinaři vysadí nejvíce révy od roku 1990. Po vstupu do EU totiž nelze vinice rozšiřovat, řekl ředitel fondu Jaroslav Machovec. Nynější výměra dosahuje 15 000 hektarů.

Rejdaři dostanou jako odškodnění za letošní sucho 25 milionů korun, řekla mluvčí ministerstva dopravy Ludmila Roubcová s tím, že o tom rozhodla ve středu vláda. Peníze půjdou z kapitoly ministerstva dopravy. To vyčíslilo celkové škody, které nízký stav vody rejdařům způsobil, jen do konce října na 82 milionů korun. Sami rejdaři odhadli ještě vyšší újmu.

Český Telecom od ledna nabídne domácnostem i firmám nové tarify s volnými minutami. Nejlevnější z nových tarifů pro domácnosti Telefon 70 začíná na 348 korunách včetně DPH a obsahuje 70 minut volání zdarma. To je zhruba stejná cena jako u nynější nejpoužívanější nabídky Home Standard po lednovém zvýšení DPH. Ta však obsahuje kredit 100 Kč.

Škoda Holding, respektive její stoprocentní vlastník Appian Group, nabízí k prodeji strategickým partnerům některé obory. Prodány budou společnosti Škoda JS (bývalé Jaderné strojírenství), Kovárny, Hutě, Škoda TS (bývalé těžké strojírenství), výrobce těžkých obráběcích strojů Škoda Machine Tool a Škoda Gear - producent ozubených kol. Prodávané obory reprezentují 2500 zaměstnanců, tedy polovinu holdingu, i polovinu jeho celkových tržeb.

Žalobu na Český telekomunikační úřad kvůli úhradě ztrát ze zajišťování takzvané univerzální služby podal Český Telecom. V rámci ní musí Telecom poskytovat základní telekomunikační služby ve srovnatelné kvalitě na celém území ČR. Úřad podle mluvčího Telecomu Vladana Crhy v rozporu s telekomunikačním zákonem nezajistil úhradu ztrát v řádu miliard Kč. Předseda ČTÚ David Stádník obvinění odmítl.

Seznam zemí, které se mohou ucházet o zakázky na obnovu Iráku, zveřejnilo americké ministerstvo obrany. Mezi potenciálními uchazeči figurují také Uganda či Tonga, německé a francouzské firmy ale mezi nimi nebudou. Spojené státy jim hlavní zakázky přidělovat nechtějí. Američané přispějí na obnovu Iráku částkou asi 18,6 miliardy dolarů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít