Finance

14. září 2007, 19:54 - Petra Pelantová
14. září 2007, 19:54

Krátké zprávy

Asociace pro kapitálový trh se rozrostla

Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) se stala členem Asociace pro kapitálový trh (AKAT). Valná hromada AKAT definitivně stvrdila členství na konci srpna. Jedná se o výsledek spolupráce mezi oběma partnery od doby založení unie v červnu 2006. Hlavním cílem partnerství bude dle zástupců obou stran vylepšovat kvalitu služeb v oblasti finančního poradenství a zprostředkování na českém trhu.

Další banka poskytuje hypotéku na 40 let

GE Money bank prodlužuje dobu splatnosti hypotéky na čtyřicet let. Měsíční splátky se sníží a vlastní bydlení si bude moci pořídit více lidí než dosud, zdůvodnila novinku banka. Jako první zavedla loni hypoteční úvěr s možností splácení až čtyřiceti let Hypoteční banka. Následovaly ji ČSOB a HVB bank.

Image karta ČSOB i pro studenty

Libovolné obrázky na své platební karty ČSOB si mohou zvolit i klienti z řad studentů. Vystavení karty trvá deset dní, studenty stojí 200 korun. Motivy, jež si budou studující volit, musí banka schválit. Omezení jsou dle ČSOB následující: etická či společenská přijatelnost fotografie, autorská práva ke snímku či ochrana soukromí jiných osob.

Raiffeisenbank představila eKonto

Nový typ účtu - podobně jako Česká spořitelna - se od září rozhodly klientům nabízet další dva ústavy, Raiffeisenbank a eBanka. „Chceme eKonto zaměřit především na klienty s vyššími příjmy,“ tvrdí vedení bank, jež se nedávno sloučily. Nový účet stojí 93 korun měsíčně a je pro klienty, jimž chodí na účet minimálně patnáct tisíc korun měsíčně nebo mají nějaký typ úvěru či hypotéky. Součástí balíčku jsou výpisy z účtu zdarma, zvýhodněné výběry z bankomatu cizích bank nebo možnost zdarma získat embosovanou platební kartu a účet v cizí měně.

Novinky ČSOB Leasingu

Jednička tuzemského pojišťovacího trhu nabízí nové druhy pojištění ke svým finančním produktům. Jedná se například o rozšířené havarijní pojištění. To klientům zajistí v případě odcizení nebo totální havárie vozidla úhradu nové ceny vozu. Výhodou je, že pojišťovna zaplatí více peněz, než třeba při odcizení auta s běžnou havarijní pojistkou.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít