Finance

26. října 2007, 21:32 - Petra Pelantová
26. října 2007, 21:32

Krátce

Do Kauflandu pro hypotéku

Bankovní pobočky Volksbank CZ umístěné v obchodních domech Kaufland začaly nově poskytovat klientům hypotéky. Úvěr – takzvaná malá hypotéka - je možný až do výše dvou milionů. Dosud bylo možné takovou půjčku sjednat pouze na běžných bankovních pobočkách.

Etická komise v pojišťovnictví

Na základě schváleného rozšíření Kodexu etiky v pojišťovnictví z března tohoto roku zahájil činnost Etický výbor České asociace pojišťoven. Smyslem etického výboru je předejít soudním sporům mezi členskými pojišťovnami asociace v případě, že dojde k bezprostřednímu porušení pravidel etického kodexu, uvedl předseda etické komise Tomáš Síkora.

Odměna za odchod od konkurence

Finanční skupina AXA láká Čechy, aby si uzavřeli on-line penzijní připojištění. Slibuje přitom odměnu 7,5 tisíce korun. Výhody v hodnotě až sto tisíc korun však také nabízí klientům konkurence, když převedou své pojištění na AXU.

Bankovní konta pro mimina

Poštovní spořitelna slaví úspěchy u nejmenších klientů. Polovinu nově založených účtů u této banky totiž tvoří konta Postžiro Mini. Jedná se o účet, který mohou rodiče pro potomky založit ihned po jeho narození. Dle vedení banky se jedná o nejžádanější produkt, což odpovídá strategií soustředit se na stále mladší klienty.

Náhrada za Trezziovou?

Šéf státní pokladny Miroslav Kalousek si už prý vybral nového náměstka přes daně. Podle Mladé fronty Dnes by se náměstkem ministra financí měl stát Peter Chrenko, bývalý ředitel slovenské pobočky poradenské firmy Ernst & Young, přičemž klíčový post na resortu by měl získat po Daně Trezziové, jež odchází do advokátní kanceláře Procházka Randl Kubr.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít