Finance

08. listopadu 2007, 16:00 - Petra Pelantová
08. listopadu 2007, 16:00

Krátce

Po Česku i na Slovensko

Tři týdny poté, co rakouská pojišťovna pohledávek Coface Austria Kreditversicherung AG otevřela pobočku v ČR, začala nabízet pojištění pohledávek z obchodního styku i na Slovensku. To se stalo šestou zemí ve střední a východní Evropě, kde Coface Austria pojištění pohledávek nabízí.

ING v první pětce

ING Investment Management je jedním z pěti nejlepších světových fondových správců. Vyplývá to z hodnocení renomovaného finančního serveru TheStreet.com, který na základě výsledků za třetí čtvrtletí letošního roku přehodnotil pravidelný rating. Vybíral ze čtyř stovek správců. ING Investment Management je jediným v první pětce, který nabízí své fondy v Česku a zároveň zde má dceřinou společnost.

Koruna opět rekordně

Koruna posílila vůči dolaru na nový rekord, když se minulou středu dostala na úroveň 18,48 koruny za dolar kvůli propadu americké měny na světových trzích. Důvodem je dle analytiků vývoj eurodolaru. Americká měna je totiž pod tlakem, protože Citigroup oznámila ztrátové investice v řádu miliard.

Investoři milují riziko

Trh rizikového kapitálu má žně. Investice s rizikem jsou totiž celosvětově pro mnoho lidí stále lákavější. Tvrdí to zpráva společnosti Ernst & Young (E&Y). Loni byly investice do rizikového portfolia na nejvyšší úrovni od roku 2001 a letos by mohl padnout další rekord, tvrdí firma. Investory láká vysoký výnos. „Svou roli hraje i postupující globalizace fondů rizikového kapitálu i firem podporovaných tímto kapitálem,“ soudí Vladislav Severa z E&Y. Trhu rizikového kapitálu dominují USA a Evropa, brzy by je měl vystřídat díky Číně a Indii asijský kontinent.

Platby kartou rostou

Společnost MasterCard Worldwide dosáhla ve třetím čtvrtletí dvojciferného růstu objemu plateb prostřednictvím karet MasterCard. V meziročním srovnání se jedná o nárůst ve výši 16,1 procenta. Objem nákupů vzrostl o 16,8 procenta, počet transakcí realizovaných u obchodníků se zvýšil o 13,9 procenta. O pětinu vzrostl počet vydaných karet a rovněž hotovostní transakce zaznamenaly více než desetiprocentní růst, přesně 11,2 procenta.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít