Film: Rodinka

03. ledna 2011, 07:59 - Vláďa Barák
03. ledna 2011, 07:59

Celovečerní pokračování původního seriálu Taková normální rodinka nezabila pomocí arzenu babička, kdysi v podání Marie Rosůlkové, ale nešťastný střih a jeden z nejhorších product placementů v dějinách českého filmu. Jenže on to vlastně ani není film…

Foto: Falcon

Návštěvníci kina uvidí totiž devadesátiminutový čistě komerční sestřih z nových šesti seriálových dílů. Takže pokud se divákům dostala do rukou loňská kniha od Fan Vavřincové, která byla vydána jako pokračování legendárního seriálu a napsána zejména pro fanoušky a žijící herce, budou v kině velice překvapeni.

Zatímco kniha obsahuje inteligentní humor, její děj svižně běží a navíc má originální závěr, filmový „sestřih“ za tím vším notně pokulhává. I přesto, že se tu objeví tři původní herci, jejich dialogy plynou z dobře napsaného scénáře a nechybějí ani nové postavy. Bývalí hrdinové se totiž se svojí starou rolí sžijí až v druhé části filmu – promiňte, sestřihu. Jak Jana Štěpánková jako Pavla, tak Daniela Kolářová v roli Káči i Jaromír Hanzlík jako Zdeněk si svoje charaktery začnou opět užívat a divák z nich konečně ucítí alespoň trochu síly vzpomínek na původní seriál a zavane tu dech příjemné nostalgie.

Rodinka si ale zasloužila mnohem víc, než že se z ní stane necitelně sestřihaná devadesátiminutová reklama generálního partnera, hlavních partnerů a partnerů. Chápu, že se realitní agentury, stavební firmy a nákupní řetězce rády prosadí v seriálech, ale že mají takovou sílu dotlačit produkci k tomu, aby herci museli odříkávat reklamní sdělení, to už je samo o sobě dost ubíjející. Příjemným překvapením je ale hudba, která vzešla z pera Ondřeje Brzobohatého. Je lehce nostalgická, trefná, barevná a přesto s moderním puncem.

Případné návštěvníky celovečerního sestřihu upozorňuji, že v televizní verzi bude mít Rodinka šest pokračování. Takže si myslím, že se přemrštěný pruduct placement trochu rozmělní.

Proč dala Česká televize od seriálu režiséra Dušana Kleina ruce pryč, se pravděpodobně nikdy nedozvíme. Je opravdu dost divné, že nenalezla peníze na tento nízkorozpočtový studiový projekt, když původní seriál Taková normální rodinka na DVD jí musela přinést nemalé zisky. Každý Čech již dávno zaplatil přes tolik diskutované televizní poplatky mnohem beznadějnější projekty, a navíc i kompletní digitalizaci archivu ČT, který se teď snaží rozprodat na DVD za nehorázné sumy. Dle mého osobního názoru by každý občan, který řádně měsíčně platí, měl mít k archivu ČT přístup zcela zdarma. Zatím mohu pouze říct: Vivat úpadku kvality, zaplaťme si reklamní kvantitu!

Celkové hodnocení: 35 %

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít