Film: Muži v naději

29. srpna 2011, 14:02 - Vláďa Barák
29. srpna 2011, 14:02

Nový snímek režiséra Jiřího Vejdělka patří k těm zdařilejším českým počinům letošního filmového roku. Může za to manželský pár ve vedlejší roli, díky němuž snímek aspoň zlehka dýchá na záda režisérovu předchozímu úspěšnému filmu Ženy v pokušení.

Foto: archív

V hlavní roli se představuje uťápnutá postava Ondřeje (Jiří Macháček), která si neví rady s tím, jak udržet životaschopný a plnohodnotný vztah. Rady do života mu pak uděluje čerstvý šedesátník Rudolf (Boleslav Polívka), který sám se svou ženou Martou (Simona Stašová) udržuje řekněme svérázné manželství. Na rozdíl od Ondřeje umí ale protřelý Rudolf ve světě ekvilibristiky partnerských vztahů chodit, a tak vmanipuluje svého vlastního zetě, ať už chtěně či nechtěně, do série vtipných momentů i svízelných životních situací.

Vzhledem ke komediálnímu zaměření snímku není potřeba hodnotit herecký výkon Jiřího Macháčka. Ten je přirozeně mužný i roztomilý a pro svoje role má většinou dostačující počet výrazů včetně telecího pohledu, který už je jeho obchodní značkou. Rovněž obsazení oblíbené dvojice hereckých es Polívka a Stašová bylo dobrým tahem, který má šanci přilákat nejen střední, ale i starší diváckou generaci. Vlastně lze říct, že po době, kdy bylo v českých filmech přepolívkováno a přestašováno, je jejich návrat na plátna po delší odmlce nenuceným připomenutím jejich hereckého umu. Oba hrají doslova jako o život. Polívka je nicméně od přírody komikem, který zraje, a jeho přirozenost plynule přechází do jím ztvárněných postav. Stejně tak Simona Stašová byla, je a bude skvělá dramatická herečka, která ve většině svých rolí působí přinejmenším uvěřitelně. V tomhle případě by se navíc mohlo zdát, že dvojice do svých rolí vkládá i pořádnou dávku životních zkušeností… To všechno ale znovu podtrhuje fakt, že Polívka a Stašová v roli filmových manželů do příběhu skvěle zapadají.

Co se formální stránky snímku týče, střih dostatečně podtrhuje Vejdělkovu hravost. Barevné filtrování pak nasycuje oko diváka i v záběrech, které nejsou pro děj zrovna stěžejní. Jiří Vejdělek má bezesporu talent točit důvěryhodné příběhy, které jsou díky neselhávající kombinaci mladých neokoukaných tváří, protřelých hereckých hvězd, hravé hudby, zdravého humoru a špetky sexu zaručeným receptem na divácký úspěch. Ten už ale funguje poměrně dlouho, a tak se může zanedlouho stát, že se ho český divák přejí.

Hodnocení Vládi Baráka: 65%

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít