Film: Děti moje

23. ledna 2012, 06:00 - Vláďa Barák
23. ledna 2012, 06:00

I na exotické Havaji se odehrávají soukromá dramata. Snímek Děti moje vznikl podle románu Kaui Hart Hemmingsové a životem zkoušený George Clooney se předvedl ve velice dobré herecké formě. Jeho rodičovská nedokonalost diváky dojme, ale i rozesměje.

Foto: Bontonfilm

Právník Matt King (George Clooney) se musel po nehodě své ženy odpoutat od světa lejster a paragrafů a vrátit se do reálného světa, kde na něj čeká nejistá a vratká role otce, který se má postarat o své dvě dcery. Starší z nich je pubertou zmítaná sedmnáctiletá Alexandra (Shailene Woodleyová), kterou užírá rodinné tajemství její matky. Pro změnu desetiletá Scottie (Amara Millerová) se snaží teprve pochopit svět dospělých a tváří v tvář se poprvé potkává se smrtí.

Rodinné drama odhaluje nefunkčnost celé rodiny a staví otce do situace, která je pro něj naštěstí spíše výzvou než prohranou bitvou. Oživování vyhaslých citů je tak pozvolným a bolestivým procesem, který komplikují další nástrahy běžného života. Napětí v příbuzenských vztazích navíc zvyšuje fakt, že King, kterého netrápí existenční starosti, má jako právník na starost také prodej části ostrova, která patřila jeho předkům.

Clooney bravurně zvládá svoji bezradnost, vztek i rodinné peripetie. Hereckým výkonem se tak přiblížil k povedenému snímku Lítám v tom. Překvapením je i Shailene Woodleyová, kterou sice cloumá puberta, nicméně v jistých momentech působí dospělejším a rozhodnějším dojmem než její filmový otec.

Režisérem a částečně i scénáristou filmu je Alexander Payne, jenž natočil například snímek Bokovka. Jeho provedení je skvělým propojením reálií s dobře napsaným scénářem a předchozí zkušenost mu tak umožnila představit další postavu nedokonalého a tápajícího muže, pro jeho filmy typickou.

Návštěvník kina najde v příběhu spoustu ztotožňujících momentů, díky kterým bez problému přilne k příběhu i jeho postavám. Snímku tak lze vyčíst snad jen jistou rozvleklost a lenost děje, který by si zasloužil chvílemi popohnat, aby diváka i přes bohatou komediální stránku nenudil.

Hodnocení Vládi Baráka: 80 %

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít