Film: Barbar Conan 3D

05. září 2011, 15:23 - Vláďa Barák
05. září 2011, 15:23

Život je příliš krátký na to, abyste tenhle remake museli vidět. Nenabídne totiž nic, co byste neznali už ze zdařilejší verze z roku 1982, tedy souboje na meče, litry krve a čitelný příběh. Přibyl jen třetí rozměr. Zbytek je nudné a zapomenutelné dobrodružství.

Foto: HCE

Conan je chlapec, který vyrůstá ve vesnici barbarských válečníků. Nejprve přijde o matku a později, když už je z něj malý bojovník (Leo Howard) a brání vesnici před dalším nájezdem dobyvatel, ztratí i otce Corina (Ron Perlman). To je dost důvodů k tomu, aby se hlavním motivem zbytku příběhu stala jeho krvelačná pomsta.

Dospělého Conana hraje Jason Momoa, kterého mohou diváci znát třeba ze seriálu Hra o trůny. V roli neohroženého bojovníka šetří slovy a raději elegantně tančí s mečem z bitvy do bitvy, což je možná v tomhle případě nejlepší řešení. Po celou dobu svého putování za odplatou pátrá po temném vůdci Khalaru Zymovi (Stephen Lang) a jeho dceři, čarodějnici Marique (Rose McGowan), aby jejich černé duše sprovodil ze světa. Nepříliš okoukané tváře jsou jedním z mála kladů snímku, ani tak ale nemají šanci zachránit nudný příběh, který drhnev podstatě už od první třetiny.

Děj doprovází hudba skladatele Tylera Batese, jenž už napsal muziku například ke snímkům 300: Bitva u Thermopyl nebo Watchmen. A právě u nich si počínal mnohem lépe. Dojemz filmu nevylepšuje ani kamera, která divákovi nedopřeje zajímavější úhly pohledu. Pozornost tak na sebe strhává vražedný střih, který se snaží za každou cenu popohnat nudnou akci. Krutost, jíž je prodchnuta většina záběrů, je sice opravdu barbarská, místy ale působí lacině a předvídatelně. Co snímku rozhodně chybí, je sebemenší náznak humoru.

Režisérem divácky nepříliš atraktivního Barbara Conana je Němec Marcus Nispel, který už přivedl na plátna kin podobně zapomenutelné snímky, jako je nová verze Pátku třináctého či Bojovník. Úroveň novinky nevylepšil ani třetí rozměr, protože triky, které tu technologie nabízí, už jsou poněkud okoukané. Asi největším zážitkem z celé prvoplánové fantasy jsou tak digitálně ztvárněná města, chrámy a další scenérie.

Nebojím se, že by si film nenašel svoje publikum, ale na to, aby je uchvátil, rozhodně nestačí. Jediné, čeho se opravdu bojím, je možné pokračování.

Hodnocení Vládi Baráka: 30 %

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít