Film: Barbar Conan 3D

05. září 2011, 15:23 - Vláďa Barák
05. září 2011, 15:23

Život je příliš krátký na to, abyste tenhle remake museli vidět. Nenabídne totiž nic, co byste neznali už ze zdařilejší verze z roku 1982, tedy souboje na meče, litry krve a čitelný příběh. Přibyl jen třetí rozměr. Zbytek je nudné a zapomenutelné dobrodružství.

Foto: HCE

Conan je chlapec, který vyrůstá ve vesnici barbarských válečníků. Nejprve přijde o matku a později, když už je z něj malý bojovník (Leo Howard) a brání vesnici před dalším nájezdem dobyvatel, ztratí i otce Corina (Ron Perlman). To je dost důvodů k tomu, aby se hlavním motivem zbytku příběhu stala jeho krvelačná pomsta.

Dospělého Conana hraje Jason Momoa, kterého mohou diváci znát třeba ze seriálu Hra o trůny. V roli neohroženého bojovníka šetří slovy a raději elegantně tančí s mečem z bitvy do bitvy, což je možná v tomhle případě nejlepší řešení. Po celou dobu svého putování za odplatou pátrá po temném vůdci Khalaru Zymovi (Stephen Lang) a jeho dceři, čarodějnici Marique (Rose McGowan), aby jejich černé duše sprovodil ze světa. Nepříliš okoukané tváře jsou jedním z mála kladů snímku, ani tak ale nemají šanci zachránit nudný příběh, který drhnev podstatě už od první třetiny.

Děj doprovází hudba skladatele Tylera Batese, jenž už napsal muziku například ke snímkům 300: Bitva u Thermopyl nebo Watchmen. A právě u nich si počínal mnohem lépe. Dojemz filmu nevylepšuje ani kamera, která divákovi nedopřeje zajímavější úhly pohledu. Pozornost tak na sebe strhává vražedný střih, který se snaží za každou cenu popohnat nudnou akci. Krutost, jíž je prodchnuta většina záběrů, je sice opravdu barbarská, místy ale působí lacině a předvídatelně. Co snímku rozhodně chybí, je sebemenší náznak humoru.

Režisérem divácky nepříliš atraktivního Barbara Conana je Němec Marcus Nispel, který už přivedl na plátna kin podobně zapomenutelné snímky, jako je nová verze Pátku třináctého či Bojovník. Úroveň novinky nevylepšil ani třetí rozměr, protože triky, které tu technologie nabízí, už jsou poněkud okoukané. Asi největším zážitkem z celé prvoplánové fantasy jsou tak digitálně ztvárněná města, chrámy a další scenérie.

Nebojím se, že by si film nenašel svoje publikum, ale na to, aby je uchvátil, rozhodně nestačí. Jediné, čeho se opravdu bojím, je možné pokračování.

Hodnocení Vládi Baráka: 30 %

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít