Fiat 500 dorazil do Česka

03. prosince 2007, 00:00 - Erich Handl
03. prosince 2007, 00:00

Vůz, který v minulých měsících vzbudil v Evropě hodně pozornosti, se začíná prodávat i v tuzemsku. Jde o Fiat 500, malé auto v retrostylu. Prodávat se bude za 259 900 korun.

Novinka Vůz, který v minulých měsících vzbudil v Evropě hodně pozornosti, se začíná prodávat i v tuzemsku. Jde o Fiat 500, malé auto v retrostylu. Prodávat se bude za 259 900 korun. Nový Fiat 500 bude na trhu soupeřit s dalšími „retrovozy“, jakými je britské Mini nebo německý Volkswagen New Beetle. Malý Fiat se vrací po 32 letech a také řadě Čechů a Moravanů oživuje vzpomínky na dětství. Původní pětistovka totiž patřila k nejprodávanějším autům celého tehdejšího východního bloku. Odborníci ocenili pasivní bezpečnost Také na západě si na ni pamatují, jinak by autíčko nevyhrálo před několika týdny titul „Auto roku“. Vysloužilo si bodové ohodnocení od 57 z 58 porotců, přičemž 33 z nich zařadilo „pětistovku“ ve svém osobním žebříčku na první místo. Porotci nejvíce oceňovali originální design, který v sobě spojuje typický vzhled slavného předchůdce s moderními stylistickými prvky. Ocenili také, zvlášť s ohledem na velikost vozu, úroveň pasivní bezpečnosti (pět hvězdiček v testech EuroNCAP), výkonné a úsporné motory a výborné jízdní vlastnosti. Konstruktéři přitom dotáhli svou práci do nejmenších podrobností. Vnější i vnitřní kliky jsou pochromované, pohodlná sedadla svými jednoduchými tvary věrně imitují spartánskost původní předlohy. Dojem by mohla zhatit ledabylá montáž nebo laciné detaily, ale kvalita materiálů i zpracování je prý nečekaně prvotřídní. Fiat se tak může směle postavit po bok britského konkurenta. Základní cena vozu začíná v Česku na 259 900 korunách. Komu by se to stále zdálo hodně, může si pár měsíců počkat na skromněji vybavenou verzi Naked, která bude ještě levnější. Zákazníci se možná dočkají pořadníku**

Oficiálně se Fiat 500 začne v Česku prodávat v těchto dnech. Je ale otázka, zda se dostane na všechny zájemce. Už v září registrovala automobilka 60 tisíc objednávek jen z Itálie – přitom roční kapacita továrny v polském Tychy, kde se retro vůz vyrábí, je maximálně 120 tisíc aut.

„Pro každou zemi, kde se pětistovka uvádí na trh, je připraven určitý počet vozů,“ říká mluvčí českého zastoupení Fiatu Janka Konečná. Kolik jich bude rezervováno pro Česko, však zatím neví. Připouští ale, že se na pětistovku vytvoří pořadník.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít