Fandové počítačů se opět vydají do Brna

07. října 2002, 00:00 - Vlastimil Zima
07. října 2002, 00:00

Asi prohloupí ten, kdo nepřijede, kdo se virtuálně nepřipojí a kdo se internetu bráníVeletržních akcí, které dokáží přilákat více než sto padesát tisíc návštěvníků, není v České republice mnoho. Patří k nim už stabilně brněnský Invex.

Asi prohloupí ten, kdo nepřijede, kdo se virtuálně nepřipojí a kdo se internetu brání

Veletržních akcí, které dokáží přilákat více než sto padesát tisíc návštěvníků, není v České republice mnoho. Patří k nim už stabilně brněnský Invex.

Při druhém podzimním veletržním vrcholu zaplaví výstaviště BVV příznivci výpočetní techniky, komunikačních a informačních technologií. Téměř 1000 vystavovatelů předběžně ohlásilo takové množství novinek, že seznam malých a velkých trháků vydá na dvanáct stran formátu A 4. Je sice jasné, že některé z velkých a zavedených firem v oboru ustupují od veletržních aktivit a své produkty prezentují jinak a na svůj účet. Ale jejich slabší zájem dokáží nahradit firmy menší. Neprojevuje se to ani na pořádání množství doprovodných akcí. Loňských 71 seminářů a konferencí svědčí o tom, že je co sdělovat, že jsou věrní i zvědaví posluchači. Letošní nabídka doprovodných akcí a prezentací je ještě rozsáhlejší a postihuje větší rozsah odborných témat. Ostatně, více než 80 % návštěvníků loni přišlo za novinkami, více než polovinu zajímaly ceny a konkrétní produkty. Jen polovina návštěvníků přicházela za obchodem. I to svědčí o posunech a nutnosti pracovat i ve veletržním marketingu jinak. Proto možná takové množství přihlášených novinek pro letošní rok. Ukazuje se, že s informačními technologiemi se seznamuje stále více lidí. Na věku, vzdělání ani povolání přitom vůbec nezáleží. Stále více se ukazuje, že komunikační technologie nejsou samozřejmostí jen ve sdělovací technice. Přicházejí za každým z nás až domů. Připojení na internet je jednou z oblastí využití mobilní komunikace s neuvěřitelně širokou škálou možností. Někdy je až neuvěřitelné, co lze dokázat kliknutím nebo zmáčknutím tlačítka. Asi jde a ještě dlouho půjde o fenomény doby, které se uplatní více v elektronickém obchodování, v neformální komunikaci, v každé domácnosti, v šíření informací doslova po celosvětové síti. Jeden její uzlík bude několik dnů v Brně. Více než 45 kandidátů se přihlásilo také do soutěže o Křišťálový disk 2002, prestižní cenu letošního Invexu. Vítěze určí hodnotící komise, více než 35 odborníků z vysokých škol, z řad uživatelů výpočetní techniky a komunikačních technologií a novinářů. V protokolu soutěže jsou přihlášeny exponáty hardware, software a různé služby, například pronájem podnikového informačního systému apod. Invex, trvale populární u mládeže, uvede i akce blízké její krevní skupině. Jde o Mistrovství ČR v počítačových hrách a Národní finále World Cyber Games. V banku je pro vítěze například 10 tisíc dolarů nebo letenky a účast na obdobné světové soutěži v Koreji. V soutěži Diamantové okno budou návštěvníci hodnotit nejzajímavější exponát a expozici. Zatím ještě postaru, pomocí anketního lístku. Příště určitě dojde i na mobilní komunikaci.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon…
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Technologie
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít