Fandové počítačů se opět vydají do Brna

07. října 2002, 00:00 - Vlastimil Zima
07. října 2002, 00:00

Asi prohloupí ten, kdo nepřijede, kdo se virtuálně nepřipojí a kdo se internetu bráníVeletržních akcí, které dokáží přilákat více než sto padesát tisíc návštěvníků, není v České republice mnoho. Patří k nim už stabilně brněnský Invex.

Asi prohloupí ten, kdo nepřijede, kdo se virtuálně nepřipojí a kdo se internetu brání

Veletržních akcí, které dokáží přilákat více než sto padesát tisíc návštěvníků, není v České republice mnoho. Patří k nim už stabilně brněnský Invex.

Při druhém podzimním veletržním vrcholu zaplaví výstaviště BVV příznivci výpočetní techniky, komunikačních a informačních technologií. Téměř 1000 vystavovatelů předběžně ohlásilo takové množství novinek, že seznam malých a velkých trháků vydá na dvanáct stran formátu A 4. Je sice jasné, že některé z velkých a zavedených firem v oboru ustupují od veletržních aktivit a své produkty prezentují jinak a na svůj účet. Ale jejich slabší zájem dokáží nahradit firmy menší. Neprojevuje se to ani na pořádání množství doprovodných akcí. Loňských 71 seminářů a konferencí svědčí o tom, že je co sdělovat, že jsou věrní i zvědaví posluchači. Letošní nabídka doprovodných akcí a prezentací je ještě rozsáhlejší a postihuje větší rozsah odborných témat. Ostatně, více než 80 % návštěvníků loni přišlo za novinkami, více než polovinu zajímaly ceny a konkrétní produkty. Jen polovina návštěvníků přicházela za obchodem. I to svědčí o posunech a nutnosti pracovat i ve veletržním marketingu jinak. Proto možná takové množství přihlášených novinek pro letošní rok. Ukazuje se, že s informačními technologiemi se seznamuje stále více lidí. Na věku, vzdělání ani povolání přitom vůbec nezáleží. Stále více se ukazuje, že komunikační technologie nejsou samozřejmostí jen ve sdělovací technice. Přicházejí za každým z nás až domů. Připojení na internet je jednou z oblastí využití mobilní komunikace s neuvěřitelně širokou škálou možností. Někdy je až neuvěřitelné, co lze dokázat kliknutím nebo zmáčknutím tlačítka. Asi jde a ještě dlouho půjde o fenomény doby, které se uplatní více v elektronickém obchodování, v neformální komunikaci, v každé domácnosti, v šíření informací doslova po celosvětové síti. Jeden její uzlík bude několik dnů v Brně. Více než 45 kandidátů se přihlásilo také do soutěže o Křišťálový disk 2002, prestižní cenu letošního Invexu. Vítěze určí hodnotící komise, více než 35 odborníků z vysokých škol, z řad uživatelů výpočetní techniky a komunikačních technologií a novinářů. V protokolu soutěže jsou přihlášeny exponáty hardware, software a různé služby, například pronájem podnikového informačního systému apod. Invex, trvale populární u mládeže, uvede i akce blízké její krevní skupině. Jde o Mistrovství ČR v počítačových hrách a Národní finále World Cyber Games. V banku je pro vítěze například 10 tisíc dolarů nebo letenky a účast na obdobné světové soutěži v Koreji. V soutěži Diamantové okno budou návštěvníci hodnotit nejzajímavější exponát a expozici. Zatím ještě postaru, pomocí anketního lístku. Příště určitě dojde i na mobilní komunikaci.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nepodpořili
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
Až do zítřka zdarma. Stahujte akční pecku Shadow Warrior
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít