Expanze do Česka

07. listopadu 2008, 12:49 - Kateřina Menzelová
07. listopadu 2008, 12:49

Century 21

Na český trh vstoupí franšízová firma Century 21, která patří mezi největší realitní společnosti na světě. Disponuje sítí s více než devíti tisíci pobočkami v 65 zemích. Pro Century 21 pracuje na 165 tisíc makléřů. O expanzi Century 21 na český trh se spekuluje již od začátku letošního roku. „Century 21 nejprve prodala master franšízu pro Českou republiku portugalské společnosti, která chtěla vstoupit na český trh společně s bankou. Od tohoto záměru ale Century 21 ustoupila a později nabídla znovu master franšízu pro Česko,“ vysvětluje Lubomír Milek, finanční ředitel Century 21 Czech Republic. Dodává, že licence byla prodána na začátku roku a od té doby probíhají přípravy na rozjezd podnikání.
Century 21 společně s dalšími pěti franšízovými společnostmi – Better Homes and Gardens Real Estate, Coldwell Banker, ERA, Sotheby’s International Realty a ONCOR International – patří do skupiny Realogy.

EURO: Century 21 vstupuje do Česka v době finanční krize. Neobáváte se komplikací? MILEK: Nikoliv. Je pravda, že krize zasáhla finanční sektor i nemovitosti. Century 21 ale působí při zprostředkování nemovitostí. To znamená, že poskytujeme služby prodávajícím a kupujícím. Nejsme investoři do nemovitostí. Nemáme problémy s vlastnictvím realit a ani se nás netýkají komplikace s hypotékami.

EURO: Kolik poboček chcete výhledově mít? MILEK: Naším plánem je mít zhruba 150 poboček po celé republice v horizontu tří až pěti let.

EURO: V Česku působí řada realitních kanceláří. Není trh již nasycen? MILEK: Trh v České republice není licencovaný, což dává možnost podnikat v tomto oboru každému. Na trhu působí několik tisíc realitních kanceláří. My nabízíme franšízový koncept. Část tuzemských realitních kanceláří pod nějaký franšízový systém již vstoupila, a to buď do české franšízové společnosti nebo do mezinárodní.

EURO: Musí mít zájemce o licenci zkušenosti s realitami? MILEK: Nepožadujeme, aby zájemce o franšízu měl nějakou praxi v realitách. Je ale nutné, aby makléř, který chce pracovat pro Century 21, prošel školením.

EURO: Kolik zaplatí potenciální franšízant? MILEK: Cena za licenci se pohybuje v řádech sta tisíců korun. První zájemci o franšízu v Česku získají slevu. Franšízant za tyto peníze dostává právní služby, školení a podporu v rámci byznysového plánu a marketingu. Kromě tohoto poplatku platí franšízant ještě část ze svého obratu. Za tyto průběžné platby má k dispozici každodenní pomoc a průběžná školení. Poplatky jsou ve všech státech více méně stejné. Odlišnosti jsou dány pohybem kurzu.

Tabulka:
Mezinárodní franšízové realitní společnosti v Česku
ERA
RE/MAX
Chirš
Tecnocasa

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít