EVROPŠTÍ PODNIKATELÉ SE SEJDOU V ČÍNĚ

24. července 2006, 00:00 - Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR <br />
24. července 2006, 00:00

Hospodářská komora Čínská rada na podporu mezinárodního obchodu, Evropská komise a vláda čínské provincie Sečuán připravily na 9. a 10. listopad multioborovou mezinárodní akci EU-China Partenariat 2006. Jde o největší akci tohoto typu v letošním roce, setká se zde přibližně 500 subjektů z Číny s přibližně čtyřmi stovkami podniků z celé Evropské unie.

Hospodářská komora

Čínská rada na podporu mezinárodního obchodu, Evropská komise a vláda čínské provincie Sečuán připravily na 9. a 10. listopad multioborovou mezinárodní akci EU-China Partenariat 2006. Jde o největší akci tohoto typu v letošním roce, setká se zde přibližně 500 subjektů z Číny s přibližně čtyřmi stovkami podniků z celé Evropské unie. Pověřeným koordinátorem pro Českou republiku je Hospodářská komora ČR, prostřednictvím které má také patnáct českých firem možnost zúčastnit se akce v čínském městě Chengdu. Subjekty splňující daná kritéria získají od Evropské komise významnou finanční podporu.

EU-China Partenariat 2006 patří do osvědčeného formátu akcí typu Europartenariat. Výhodou těchto kontaktních setkání podnikatelů je kromě významné finanční podpory poskytované podnikatelům přímo i standard sjednávání kontaktních schůzek operativně předem i na místě dle konkrétních požadavků. Účastník má předem k dispozici seznam hostitelských firem včetně jejich profilů a požadavků na určitou formu spolupráce včetně dalších specifikací, což umožňuje efektivní a flexibilní přípravu. Díky počítačovému systému jsou schůzky mezi partnery sjednány ještě před samotnou akcí. Každý účastník má pak jistotu, že se s požadovaným partnerem setká a bude mít příležitost projednat s ním možnosti spolupráce, navíc má možnost kdykoli během akce sjednávat na základě svých požadavků dodatečné schůzky.

Ve Veletržním areálu Chengdu Century City (New International Expo Center) se na podzim letošního roku sejdou zástupci těchto oborů: strojírenství, stavebnictví a inženýrink, informační a komunikační technologie, elektronika a elektronické součástky, zdravotnická technika a výrobky, cestovní ruch, životní prostředí a zemědělství.

Přibližně čtyři stovky evropských firem budou mít šanci navázat partnerství s čínskými protějšky, zahájit jednání o zakládání společných podniků či o zapojení se do rozvojových projektů. Prostor bude i pro sjednání dohod o přímých dodávkách výrobků, služeb a investičních celků, subdodávek, servisních prácí, projektových služeb, atd.

Pro firmy účastnící se akce EUChina Partenariat 2006 se tak otevírá možnost proniknout prostřednictvím čínských firem na celočínský trh. Hostitelské čínské firmy totiž nepocházejí jen z provincie Sečuán, ale z celého čínského území. Experti Evropské komise pečlivě vybírají pouze ty hostitelské firmy, které splňují náročná výběrová kritéria pro účast na této prestižní akci.

Zájemci o účast ve výběru pro tuto akci si mohou prostudovat podrobné informace o čínských hostitelských firmách včetně jejich profilu činnosti a požadavků na spolupráci na internetové adrese http://www.euchinapartenariat. com/english/ (kliknout na heslo Directory of Chinese Companies) a získat i další informace o této největší kontaktní akci organizované Evropskou komisí v tomto roce. Pro zájemce bude připraven i tištěný katalog v angličtině. Pro registraci k zařazení do seznamu podporovaných podniků musí firma splnit následující podmínky: český právní subjekt, malá či střední firma dle kategorizace EU (do 250 zaměstnanců) vyhovující schválenému oborovému zaměření akce, řádně vyplněná závazná přihláška a firemní profil, řádně vyplněný on-line formulář na oficiální stránce akce, výběr partnera pro jednání předem, uhrazení stanovené zálohy na účastnický poplatek, fyzická účast na akci EU-China Partenariat 2006 v Chengdu a uskutečnění alespoň dvou jednání s hostitelskými čínskými firmami.

Podrobnější informace mohou případní zájemci získat na telefonech 296 646 253 nebo 296 646 255, případně na e-mailu hans@komora.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít