EVROPŠTÍ PODNIKATELÉ SE SEJDOU V ČÍNĚ

24. července 2006, 00:00 - Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR <br />
24. července 2006, 00:00

Hospodářská komora Čínská rada na podporu mezinárodního obchodu, Evropská komise a vláda čínské provincie Sečuán připravily na 9. a 10. listopad multioborovou mezinárodní akci EU-China Partenariat 2006. Jde o největší akci tohoto typu v letošním roce, setká se zde přibližně 500 subjektů z Číny s přibližně čtyřmi stovkami podniků z celé Evropské unie.

Hospodářská komora

Čínská rada na podporu mezinárodního obchodu, Evropská komise a vláda čínské provincie Sečuán připravily na 9. a 10. listopad multioborovou mezinárodní akci EU-China Partenariat 2006. Jde o největší akci tohoto typu v letošním roce, setká se zde přibližně 500 subjektů z Číny s přibližně čtyřmi stovkami podniků z celé Evropské unie. Pověřeným koordinátorem pro Českou republiku je Hospodářská komora ČR, prostřednictvím které má také patnáct českých firem možnost zúčastnit se akce v čínském městě Chengdu. Subjekty splňující daná kritéria získají od Evropské komise významnou finanční podporu.

EU-China Partenariat 2006 patří do osvědčeného formátu akcí typu Europartenariat. Výhodou těchto kontaktních setkání podnikatelů je kromě významné finanční podpory poskytované podnikatelům přímo i standard sjednávání kontaktních schůzek operativně předem i na místě dle konkrétních požadavků. Účastník má předem k dispozici seznam hostitelských firem včetně jejich profilů a požadavků na určitou formu spolupráce včetně dalších specifikací, což umožňuje efektivní a flexibilní přípravu. Díky počítačovému systému jsou schůzky mezi partnery sjednány ještě před samotnou akcí. Každý účastník má pak jistotu, že se s požadovaným partnerem setká a bude mít příležitost projednat s ním možnosti spolupráce, navíc má možnost kdykoli během akce sjednávat na základě svých požadavků dodatečné schůzky.

Ve Veletržním areálu Chengdu Century City (New International Expo Center) se na podzim letošního roku sejdou zástupci těchto oborů: strojírenství, stavebnictví a inženýrink, informační a komunikační technologie, elektronika a elektronické součástky, zdravotnická technika a výrobky, cestovní ruch, životní prostředí a zemědělství.

Přibližně čtyři stovky evropských firem budou mít šanci navázat partnerství s čínskými protějšky, zahájit jednání o zakládání společných podniků či o zapojení se do rozvojových projektů. Prostor bude i pro sjednání dohod o přímých dodávkách výrobků, služeb a investičních celků, subdodávek, servisních prácí, projektových služeb, atd.

Pro firmy účastnící se akce EUChina Partenariat 2006 se tak otevírá možnost proniknout prostřednictvím čínských firem na celočínský trh. Hostitelské čínské firmy totiž nepocházejí jen z provincie Sečuán, ale z celého čínského území. Experti Evropské komise pečlivě vybírají pouze ty hostitelské firmy, které splňují náročná výběrová kritéria pro účast na této prestižní akci.

Zájemci o účast ve výběru pro tuto akci si mohou prostudovat podrobné informace o čínských hostitelských firmách včetně jejich profilu činnosti a požadavků na spolupráci na internetové adrese http://www.euchinapartenariat. com/english/ (kliknout na heslo Directory of Chinese Companies) a získat i další informace o této největší kontaktní akci organizované Evropskou komisí v tomto roce. Pro zájemce bude připraven i tištěný katalog v angličtině. Pro registraci k zařazení do seznamu podporovaných podniků musí firma splnit následující podmínky: český právní subjekt, malá či střední firma dle kategorizace EU (do 250 zaměstnanců) vyhovující schválenému oborovému zaměření akce, řádně vyplněná závazná přihláška a firemní profil, řádně vyplněný on-line formulář na oficiální stránce akce, výběr partnera pro jednání předem, uhrazení stanovené zálohy na účastnický poplatek, fyzická účast na akci EU-China Partenariat 2006 v Chengdu a uskutečnění alespoň dvou jednání s hostitelskými čínskými firmami.

Podrobnější informace mohou případní zájemci získat na telefonech 296 646 253 nebo 296 646 255, případně na e-mailu hans@komora.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít