EVROPSKÝ TÝDEN

01. prosince 2003, 00:00 - admin
01. prosince 2003, 00:00

Agentura Evropské unie pro sledování rasizmu se rozhodla nezveřejnit výsledky výzkumu o antisemitizmu v Evropě. Stalo se tak kvůli závěrům studie, podle nichž jsou za většinou protižidovských incidentů muslimové a propalestinské skupiny.

EU ZATAJILA VÝSLEDKY VÝZKUMU O ANTISEMITIZ MU

Napsal to list Financial Times, jemuž se podařilo 112stránkovou studii Evropského centra pro monitorování rasizmu a xenofobie (EUMC) získat.

BUDOU BANKROTY JAKO V USA?

EU chce přiblížit legislativu týkající se bankrotů pravidlům ve Spojených státech. První zemí, jež si uvědomila nefunkčnost dosavadních norem, je Francie. Ta připravuje zákony, které se podobají americkým. Nově by se tak měl objevit institut přátelské restrukturalizace, ochrany před věřiteli nebo čestného bankrotu. Americký model umožňuje zachránit firmu před definitivním krachem. Tím se podnik udrží nad vodou a ochrání pracovní místa.

TELEKOMUNIKAČNÍ ZÁKON: KOMISE HROZÍ SANKCEMI

Evropská komise dá sedmi členským zemím, které dosud nezačlenily nový telekomunikační zákon do své národní legislativy, poslední možnost do konce roku, jinak je požene k soudu. Ultimátum, která jim oficiálně předloží 16. prosince, se týká Německa, Francie, Belgie, Řecka, Lucemburska, Nizozemska a Portugalska, uvedly zdroje EU. Členské země měly přijmout evropskou regulaci telekomunikací do letošního července. Cílem pravidel je omezit byrokracii a usnadnit novým uživatelům přístup ke všem trhům v telekomunikačním sektoru, kde často dominují bývalé státní společnosti.

FRANCOUZSKÉ Ed F HROZÍ VELKÁ POKUTA

Energetické společnosti Eléctricité de France (EdF) hrozí pokuta od Evropské unie až 888 milionů eur. Evropský komisař pro hospodářskou soutěž Mario Monti firmu obviňuje, že v letech 1986 až 1997 získala nespravedlivé daňové úlevy.

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ

Centrum pro evropskou integraci Hospodářské komory ČR ve spolupráci s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže pořádají cyklus seminářů o Hospodářské soutěži. Závěrečná z trojice akcí se pod názvem „Leniency program - boj proti kartelovým dohodám“ bude konat 9. prosince. Bližší informace na telefonním čísle 224 096 302 či e-mailu hrdinkova @komora.cz. Přihlásit se je možné i na webových stránkách CEI HK ČR www.komora.cz/eu (odkaz Semináře).

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít