EVROPSKÝ TÝDEN

18. listopadu 2003, 00:00 - (mim, čtk)
18. listopadu 2003, 00:00

Se vstupem České republiky do EU zřejmě v tuzemsku skončí nejen zasílání nevyžádaných reklamních sdělení, ale také připojení reklamy k e-mailovým a SMS zprávám.Česko zapracuje do legislativy evropskou direktivu, která zakázala v členských státech EU tzv. spamy od konce října.

SMS REKLAMÁM ZVONÍ HRANA

Nebude už tak zřejmě možné odesílat SMS z internetové brány Eurotelu, jejímž prostřednictvím lze zasílat SMS zprávy zdarma, přičemž k textu se připojuje reklamní sdělení. Bude také muset zmizet obvyklá reklama z e-mailových zpráv odeslaných z internetových portálů, které nabízejí poštovní schránky zdarma.

UNIE CHYSTÁ SANKCE NA USA

Spojené státy definitivně prohrály mezinárodní spor o svá cla na dovoz oceli. Odvolací orgán Světové obchodní organizace (WTO) odmítl odvolání USA a potvrdil, že loňské americké zvýšení cel porušuje pravidla světového obchodu, oznámila dnes organizace. EU prezidenta USA George Bushe okamžitě po zveřejnění nálezu nejvyššího rozhodčího orgánu WTO upozornila, že nyní musí urychleně cla zrušit, jinak uvalí na Ameriku sankce. Brusel loni sestavil seznam zboží v hodnotě 2,2 miliardy dolarů, na které by EU mohla uplatnit odvetná cla.

RŮST EUROZÓNY ZRYCHLIL

Ekonomika dvanácti zemí, které používají euro, ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozímu čtvrtletí o 0,4 procenta. Jde o nejrychlejší tempo růstu za poslední rok. To by podle Eurostatu mohlo signalizovat, že oživení ekonomiky už přichází i do Evropy.

BUDEME PLATIT EVROPSKOU DAŇ?

V členských zemích EU se diskutuje o zavedení přímé evropské daně. Největší podporu má nová daň v Německu, Francii, Belgii a Lucembursku. Proti jsou ve Velké Británii, Dánsku a Švédsku. Rozpočet EU napájí v současné době několik zdrojů: cla, část DPH vybíraná členskými státy, a peníze jdoucí do bruselské kasy přímo ze státních rozpočtů členských států. Platí zásada, že žádná země nesmí vydat víc než 1,27 % svého HDP.

EU PŘISPĚJE NA DÁLNICI D8

Stavba tří mostů na dálnici D8 mezi Trmicemi na Ústecku a hranicí s Německem si vyžádá 3,95 miliardy korun. Polovinu nákladů uhradí EU z programu ISPA. Projekt zahrnuje stavbu mostu přes železnici v Trmicích, mostu v Knínici a v Libouhci. Na české straně má dálnice z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan měřit 92 km. Zbývá dokončit úsek z Trmic na státní hranici a průchod Českým středohořím.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít