EVROPSKÝ TÝDEN

18. listopadu 2003, 00:00 - (mim, čtk)
18. listopadu 2003, 00:00

Se vstupem České republiky do EU zřejmě v tuzemsku skončí nejen zasílání nevyžádaných reklamních sdělení, ale také připojení reklamy k e-mailovým a SMS zprávám.Česko zapracuje do legislativy evropskou direktivu, která zakázala v členských státech EU tzv. spamy od konce října.

SMS REKLAMÁM ZVONÍ HRANA

Nebude už tak zřejmě možné odesílat SMS z internetové brány Eurotelu, jejímž prostřednictvím lze zasílat SMS zprávy zdarma, přičemž k textu se připojuje reklamní sdělení. Bude také muset zmizet obvyklá reklama z e-mailových zpráv odeslaných z internetových portálů, které nabízejí poštovní schránky zdarma.

UNIE CHYSTÁ SANKCE NA USA

Spojené státy definitivně prohrály mezinárodní spor o svá cla na dovoz oceli. Odvolací orgán Světové obchodní organizace (WTO) odmítl odvolání USA a potvrdil, že loňské americké zvýšení cel porušuje pravidla světového obchodu, oznámila dnes organizace. EU prezidenta USA George Bushe okamžitě po zveřejnění nálezu nejvyššího rozhodčího orgánu WTO upozornila, že nyní musí urychleně cla zrušit, jinak uvalí na Ameriku sankce. Brusel loni sestavil seznam zboží v hodnotě 2,2 miliardy dolarů, na které by EU mohla uplatnit odvetná cla.

RŮST EUROZÓNY ZRYCHLIL

Ekonomika dvanácti zemí, které používají euro, ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozímu čtvrtletí o 0,4 procenta. Jde o nejrychlejší tempo růstu za poslední rok. To by podle Eurostatu mohlo signalizovat, že oživení ekonomiky už přichází i do Evropy.

BUDEME PLATIT EVROPSKOU DAŇ?

V členských zemích EU se diskutuje o zavedení přímé evropské daně. Největší podporu má nová daň v Německu, Francii, Belgii a Lucembursku. Proti jsou ve Velké Británii, Dánsku a Švédsku. Rozpočet EU napájí v současné době několik zdrojů: cla, část DPH vybíraná členskými státy, a peníze jdoucí do bruselské kasy přímo ze státních rozpočtů členských států. Platí zásada, že žádná země nesmí vydat víc než 1,27 % svého HDP.

EU PŘISPĚJE NA DÁLNICI D8

Stavba tří mostů na dálnici D8 mezi Trmicemi na Ústecku a hranicí s Německem si vyžádá 3,95 miliardy korun. Polovinu nákladů uhradí EU z programu ISPA. Projekt zahrnuje stavbu mostu přes železnici v Trmicích, mostu v Knínici a v Libouhci. Na české straně má dálnice z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan měřit 92 km. Zbývá dokončit úsek z Trmic na státní hranici a průchod Českým středohořím.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery?…
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Technologie
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít