EVROPSKÝ TÝDEN

11. srpna 2003, 00:00 - (čtk)
11. srpna 2003, 00:00

Evropská komise varovala francouzskou vládu před pomocí strojírenské firmě Alstom. Upozornila ji, že její plán investovat 300 milionů eur na pomoc zadlužené společnosti by mohl být v rozporu se zákony EU.

Unie varovala Francii před pomocí Alstomu

Komise může zablokovat státní investici do podniku, pokud rozhodne, že jde o nespravedlivou státní pomoc. Alstom, který je aktivní také v ČR, se kvůli vysokému dluhu potýká s finančními problémy a nedostatkem hotovosti. Proto se rozhodl prodat část jmění, snížit počet pracovníků a hodlá emitovat další akcie.

Microsoft prý stále monopolizuje trh

Evropská komise obvinila největšího světového výrobce programů, společnost Microsoft, že se nadále snaží monopolizovat trh. Úředníkům vadí, že se firma příliš angažuje na trhu programového vybavení pro servery a že až příliš mluví do programů pro audiovizuální přehrávače. Komise proto dala firmě jeden měsíc na to, aby navrhla nápravu. Microsoft bude muset nyní prokázat, že jeho chování na trhu není v žádném rozporu se stanovenými pravidly a že se chová tak, aby jeho podnikání bylo úspěšné.

Nezaměstnanost v Evropě je příliš vysoká

Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské hospodářské a měnové unie v červnu zůstala na 8,9 procenta, kde byla i o měsíc dříve. Mírně se však zhoršila v celé Evropské unii, kde vzrostla z osmi na 8,1 procenta. Evropská unie vychází ze srovnání s největšími hospodářskými centry světa absolutně nejhůře. V Japonsku míra nezaměstnanosti v současné době činí 5,3 procenta a ve Spojených státech je na úrovni 6,4 procenta. V eurozóně je nyní bez práce zhruba 12,5 milionu lidí.

Maďarské prostitutky chtějí peníze z EU

Odborový svaz maďarských prostitutek požádal o peníze z fondů Evropské unie, aby v Budapešti mohl vybudovat vzdělávací středisko pro své členy. Oznámila to předsedkyně svazu Ágnes Földiová. Uvedla, že odborový svaz, který vede, je řádně zaregistrovanou organizací, a proto nevidí žádné problémy, proč by nemohl žádat peníze z fondů Evropské unie.

ECB: Nejhorší máme už za sebou

Bankovní sektor v eurozóně již prošel nejhorším ekonomickým poklesem a jeho výhled se začíná vyjasňovat. K oživení příjmů by mohlo dojít do konce letošního roku. Vyplývá to z pravidelné zprávy, kterou zveřejnila Evropská centrální banka. Také úvěrové podmínky v eurozóně se stabilizují a procentní podíl bank, které v uplynulém období zpřísnily podmínky pro poskytování úvěrů, klesá.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít