EVROPSKÝ TÝDEN

22. září 2003, 00:00 - (čtk, mim)
22. září 2003, 00:00

Ulehčit obyvatelům současné i budoucí EU nalezení nové práce v kterémkoliv jiném členském státě je cílem nové informační a internetové kampaně Evropské komise, která začala spuštěním specializovaného internetového portálu.

EU SPUSTILA ELEKTRONICKOU BURZU PRÁCE

Každému, kdo přemýšlí o změně zaměstnání, může server „European Job Mobility Portal“ pomoci. Současně se přes tuto elektronickou burzu pracovních příležitostí lze rovnou ucházet o přijetí. Adresa: www.europa.eu.int/eures/index.jsp.

NEJVÍCE NA UNII VYDĚLALO ŘECKO

V přepočtu na hlavu, tedy ve vztahu k hrubému národnímu důchodu, vydělalo loni na členství v Evropské unii nejvíce Řecko, následováno Portugalskem, Irskem a Španělskem. Nejsilněji na ně doplatilo naopak Nizozemsko, dále pak Švédsko, Lucembursko a Německo. Podle závěrečného účtu činily rozpočtové výdaje EU v minulém roce 85 miliard eur, z nichž se 73 miliard vrátilo zpět členským státům ve formě nejrůznějších podpor a dotací. V absolutních číslech směřovalo loni nejvíce peněz, celých 21 procent, do Španělska, dále pak do Francie a do Německa

NABÍDKA KURZŮ

Přípravné kurzy pro uchazeče o práci v institucích a orgánech Evropské unie organizované Centrem pro evropskou integraci Hospodářské komory České republiky ve spolupráci s Fakultou mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze se budou konat 18. října od 8.30 do 19.15 a 19. října od 8.30 do 16.30 v prostorách Hospodářské komory České republiky, Freyova 27, Praha 9. Cílem kurzů je připravit účastníky na konkurzy European Selection Office (EPSO) na pozice „assistent administrators“ A8. Přihlásit se mohou i uchazeči o jiné pozice do institucí a orgánů EU či zájemci, kteří se chtějí dozvědět více o problematice EU.Uzávěrka pro příjem přihlášek: 3. 10. 2003. Závazné přihlášky, stejně jako podrobné všeobecné informace o kursech jsou dostupné na internetových stránkách CEI HK ČR.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít