Article, show

Evropské stavební fórum bude zahájeno za necelý měsíc!

24. března 2003, 00:00 - (ve)
24. března 2003, 00:00

Při dnešním zahájení výstavy stavebnictví a bydlení hojnou návštěvou a opravdovým zájmem všech účastníků oživlo rozsáhlé zemské výstaviště v Brně. Zahájení výstavy se konalo v rotundě hlavního paláce, v jehož ochozech jsou soustředěny exposice samosprávy.

LIDOVÉ NOVINY, 9. září 1933 - před osmdesáti lety

Předseda Výstavního výboru starosta Tomeš kvitoval, že s pomocí architektů, Masarykovy akademie práce, různých škol, měst a podnikatelů se podařilo oživit brněnské výstaviště podnikem, který nepočítá se subvencemi z veřejných prostředků. Po sanaci pražských veletrhů vládou musí Brno žádat, aby se dostalo pomoci také jeho výstavišti, jehož tíseň nelze popírat. Zdůrazniv hodnoty výstavy stavebnictví a bydlení pro širokou veřejnost zvláště v dnešní době hospodářské tísně, vytkl, že tak podnětnému podniku se nedostalo skoro vůbec podpory ministerstev a jiných státních úřadů, a to ani materiálem, který by byl vystaven bezplatně.

PROFIT, 24. března 2003 - dnes

Náměstkyně ministra stavebnictví Ruské federace Larisa Barinová či zástupce generálního ředitele DG Enterprise Evropské komise Heinz Zourek - to jsou jen některé osobnosti, které přislíbily účast na Evropském stavebním fóru, které začne v rámci Mezinárodních stavebních veletrhů v Brně již za necelý měsíc, 14. dubna 2003. Účastníci fóra se sejdou v areálu brněnského výstaviště, znovu po osmdesáti letech v Rotundě pavilonu A. Program jednotlivých vystoupení doplní několik odborných tematicky zaměřených akcí určených stavební veřejnosti. Ještě téhož dne se například uskuteční seminář nazvaný Harmonizace předpisů v oblasti výstavby s právem Evropských společenství. Odborná veřejnost v ČR je dosud zatížena tradicí, podle které je investiční výstavba řízena výhradně právními předpisy. Předpisy v prostředí volného trhu však nemají za cíl sloužit k direktivnímu řízení výstavby. V právní kodifikaci zemí s tržním hospodářstvím je důležité odlišit předpisy veřejnoprávní a soukromoprávní. Ty první (ve stavebnictví stavební zákon a další související a navazující předpisy) zabezpečují ochranu veřejných zájmů při výstavbě a při provozování staveb. Druhé (především občanský a obchodní zákoník) zajišťují zejména respektování smluvní volnosti a zásad poctivého obchodního styku ve smluvních vztazích. Vstup českých subjektů na evropský stavební trh vyžaduje osvojení si jeho obchodních zvyklostí. Patří k nim mimo jiné uplatňování zásad, principů a procedur projektového řízení v řízení výstavby. Znalost projektového řízení je podmínkou pro přístup k finančním prostředkům evropských fondů. Projekty předkládané bruselské administrativě musejí být konformní s postupy a metodami přípravné fáze projektu (vypracování studie proveditelnosti, finanční analýzy projektu atd.). V tendrových řízeních s podílem financování ze zdrojů EU je zase vyžadována a předpokládána znalost obchodních podmínek FIDIC (Mezinárodní federace konzultačních inženýrů). S doporučením pozornosti této významné veletržní události otevíráme kalendář vybraných důležitých evropských, ale i světových veletržních akcí v měsíci dubnu. Možná zde i jiní než stavební inženýři a podnikatelé nejrůznějšího zaměření naleznou inspiraci pro svou obchodní činnost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost.…
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít