Evropské stavební fórum bude zahájeno za necelý měsíc!

24. března 2003, 00:00 - (ve)
24. března 2003, 00:00

Při dnešním zahájení výstavy stavebnictví a bydlení hojnou návštěvou a opravdovým zájmem všech účastníků oživlo rozsáhlé zemské výstaviště v Brně. Zahájení výstavy se konalo v rotundě hlavního paláce, v jehož ochozech jsou soustředěny exposice samosprávy.

LIDOVÉ NOVINY, 9. září 1933 - před osmdesáti lety

Předseda Výstavního výboru starosta Tomeš kvitoval, že s pomocí architektů, Masarykovy akademie práce, různých škol, měst a podnikatelů se podařilo oživit brněnské výstaviště podnikem, který nepočítá se subvencemi z veřejných prostředků. Po sanaci pražských veletrhů vládou musí Brno žádat, aby se dostalo pomoci také jeho výstavišti, jehož tíseň nelze popírat. Zdůrazniv hodnoty výstavy stavebnictví a bydlení pro širokou veřejnost zvláště v dnešní době hospodářské tísně, vytkl, že tak podnětnému podniku se nedostalo skoro vůbec podpory ministerstev a jiných státních úřadů, a to ani materiálem, který by byl vystaven bezplatně.

PROFIT, 24. března 2003 - dnes

Náměstkyně ministra stavebnictví Ruské federace Larisa Barinová či zástupce generálního ředitele DG Enterprise Evropské komise Heinz Zourek - to jsou jen některé osobnosti, které přislíbily účast na Evropském stavebním fóru, které začne v rámci Mezinárodních stavebních veletrhů v Brně již za necelý měsíc, 14. dubna 2003. Účastníci fóra se sejdou v areálu brněnského výstaviště, znovu po osmdesáti letech v Rotundě pavilonu A. Program jednotlivých vystoupení doplní několik odborných tematicky zaměřených akcí určených stavební veřejnosti. Ještě téhož dne se například uskuteční seminář nazvaný Harmonizace předpisů v oblasti výstavby s právem Evropských společenství. Odborná veřejnost v ČR je dosud zatížena tradicí, podle které je investiční výstavba řízena výhradně právními předpisy. Předpisy v prostředí volného trhu však nemají za cíl sloužit k direktivnímu řízení výstavby. V právní kodifikaci zemí s tržním hospodářstvím je důležité odlišit předpisy veřejnoprávní a soukromoprávní. Ty první (ve stavebnictví stavební zákon a další související a navazující předpisy) zabezpečují ochranu veřejných zájmů při výstavbě a při provozování staveb. Druhé (především občanský a obchodní zákoník) zajišťují zejména respektování smluvní volnosti a zásad poctivého obchodního styku ve smluvních vztazích. Vstup českých subjektů na evropský stavební trh vyžaduje osvojení si jeho obchodních zvyklostí. Patří k nim mimo jiné uplatňování zásad, principů a procedur projektového řízení v řízení výstavby. Znalost projektového řízení je podmínkou pro přístup k finančním prostředkům evropských fondů. Projekty předkládané bruselské administrativě musejí být konformní s postupy a metodami přípravné fáze projektu (vypracování studie proveditelnosti, finanční analýzy projektu atd.). V tendrových řízeních s podílem financování ze zdrojů EU je zase vyžadována a předpokládána znalost obchodních podmínek FIDIC (Mezinárodní federace konzultačních inženýrů). S doporučením pozornosti této významné veletržní události otevíráme kalendář vybraných důležitých evropských, ale i světových veletržních akcí v měsíci dubnu. Možná zde i jiní než stavební inženýři a podnikatelé nejrůznějšího zaměření naleznou inspiraci pro svou obchodní činnost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Intel oficiálně představuje Coffee Lake. Parametry, ceny a novinky nových procesorů
Star Trek: Discovery si můžete vychutnat na Netflixu, a to i s klingonskými titulky
Doporučené PC sestavy: Poradíme, jaké komponenty vybrat
3D obraz jako z videohry. Canon vyvinul technologii, která vás při fotbalu dostane přímo na hřiště
Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít