Evropská komise podpoří začínající podnikatelky

16. listopadu 2011, 17:38 - Dalibor Dostál
16. listopadu 2011, 17:38

Více žen v byznysu. To je cílem noví iniciativy Evropské komise, která odstartovala program pomoci začínajícím podnikatelkám. V Evropě totiž tvoří ženy pouze 34,4 procenta osob samostatně výdělečně činných.

Foto: Profimedia.cz

Brusel proto zřídí síť lektorek z řad úspěšných podnikatelek, které budou svým začínajícím kolegyním pomáhat předáváním know-how a zkušeností. Lektorky budou radit ženám, které podnikají teprve dva až čtyři roky, jak vést a rozšiřovat podnik v počáteční, a tedy kritické fázi podnikání, a budou jim pomáhat rozvíjet nezbytné sociální dovednosti a předávat jim své zkušenosti. Do sítě se zapojí 170 lektorek ze 17 evropských zemí.

Je zřejmé, že kreativita a podnikavost žen jsou tím nejméně využívaným zdrojem hospodářského růstu a nových pracovních míst a je třeba s tímto potenciálem v Evropě pracovat,“ uvedl místopředseda Evropské komise odpovědný za průmysl a podniky Antonio Tajani. „V době krize jím tím spíše nesmíme mrhat. Čím více žen bude podnikat, tím větší budou mít ženy hospodářský vliv a o to více přispějí k růstu.

Podle Evropské komise je pro ženy podnikání dobrou volbou, protože lze v jeho rámci flexibilně sladit práci a soukromý život, zejména pokud jde o pracovní dobu a výběr místa pracoviště. Jelikož v důsledku hospodářské krize mnoho žen zaměstnání ztratilo, mohly by své znalosti, dovednosti a zkušenosti využít k založení vlastního podniku a vytvořit si tak nové pracovní místo.

Lektorky  budou vybráni z řad podnikatelek (případně i podnikatelů), které mají osobní nejméně pětiletou zkušenost s vlastnictvím a úspěšným řízením malého nebo středního podniku a jsou si vědomy specifických problémů, s nimiž se ženy ve světě podnikání potýkají. Tito lidé musí být ochotni sdílet se svými svěřenkami své znalosti a know-how, jejich pomoc bude bezplatná a budou se jim věnovat pravidelně po dobu nejméně jednoho roku. Každý lektor dostane na starost nejméně dvě začínající podnikatelky.

S podporou začínajících podnikatelek přichází nejen Evropská unie, ale i komerční subjekty. Například GE Money Bank představila před časem zvýhodněný účet právě pro začínající podnikatelky. Konto mohou mít na rok zdarma a s možností úvěru až do výše 100 tisíc korun. Nabídka navazuje na úspěšný projekt Život nápadům, který na podporu podnikatelek spustila GE Money Bank již před rokem.

Nabídka zvýhodněného účtu pro začínající podnikatelky je potvrzením zájmu GE Money Bank o podporu podnikání žen v České republice. Nastavení konta vychází z ohlasů žen, které se účastní projektu Život nápadům,“ říká Milada Franek, manažerka projektu Život nápadům. „Podmínkou k  získání konta je živnostenský list mladší než dva roky,“ dodal Franek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít