EuroFinancial plánuje žalobu

01. srpna 2008, 16:16 - Petra Pelantová
01. srpna 2008, 16:16

Pojistný trh

Desetimilionová pokuta či ztráta licence. Přesně tak prý může dopadnout společnost EuroFinancial poté, co skončí vyšetřování České národní banky (ČNB). Týdeníku EURO to řekl Pavel Palivec z tiskového oddělení ČNB. „Zatím je vše ve fázi šetření, dokud neskončí správní řízení, jsme vázáni mlčenlivostí,“ dodal Palivec. Firma, která se zabývá zprostředkováním produktů finančního trhu, čelí obvinění z nekalých obchodních praktik a neetického jednání.
EuroFinancial ale tvrdí, že obvinění jsou absurdní a přicházejí z dílny konkurence. Jejich cílem je prý poškodit společnost. Vedení firmy proto zvažuje žalobu. „Podnět ČNB dalo Sdružení obrany spotřebitelů na základě necelé padesátky klientů. Neporozuměli způsobu, jakým nabízíme služby. Například se mylně domnívali, že není možné ze smlouvy odstoupit anebo že za odstoupení musí platit vysoké penále. Eurofinancial má téměř deset tisíc klientů, takže vzhledem k celkovému počtu je počet stížností spíše úspěchem. Se Sdružením obrany spotřebitelů jsem se přesto sešli a vše si vysvětlili. Jejich připomínky jsme do posledního bodu zapracovali do našich interních procesů,“ vysvětlil týdeníku EURO mediální zástupce EuroFinancial David Vlk. ČNB však potvrdila, že stížností je víc, a to nejen od sdružení. Navíc Pojišťovna ING, pro kterou EuroFinancial shání klienty, už s ní dokonce ukončila spolupráci. „Nechceme spolupracovat s firmou, která používá praktiky hraničící s etickými standardy. Je to příliš velké riziko pro naše dobré jméno,“ prohlásila mluvčí ING Alexandra Gjurić. Další pojišťovny však mají jiný názor. „Patří mezi naše čtyři největší prodejce a nemáme nejmenší náznak jakýchkoli problému,“ řekl mluvčí pojišťovny AXA Marek Zeman, který zároveň dodává, že tučné pokuty při odstoupení od smlouvy mají prodejci i u jiných pojišťoven. Podobně se vyjádřila také Kooperativa.
Terčem kritiky bylo hlavně to, že EuroFinancial láká především mladé lidi. Ti pak podepíší smlouvu o spolupráci, aniž by si ji pořádně přečetli. Smlouva je totiž na tři roky a při odstoupení se platí vysoká pokuta. ČNB tvrdí, že se na ni obracejí také rodiče studentů, kteří se upsali k EuroFinancial.

BOX: EuroFinancial je zprostředkovatel finančních služeb s více jak deseti tisíci klienty. Firmu vlastní Lukáš Hinterbuchner a Vlastimil Bezděk. Makléři firmy získávají klienty také pro pojišťovny AXA, Kooperativa nebo Generali.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít