EuroFinancial plánuje žalobu

01. srpna 2008, 16:16 - Petra Pelantová
01. srpna 2008, 16:16

Pojistný trh

Desetimilionová pokuta či ztráta licence. Přesně tak prý může dopadnout společnost EuroFinancial poté, co skončí vyšetřování České národní banky (ČNB). Týdeníku EURO to řekl Pavel Palivec z tiskového oddělení ČNB. „Zatím je vše ve fázi šetření, dokud neskončí správní řízení, jsme vázáni mlčenlivostí,“ dodal Palivec. Firma, která se zabývá zprostředkováním produktů finančního trhu, čelí obvinění z nekalých obchodních praktik a neetického jednání.
EuroFinancial ale tvrdí, že obvinění jsou absurdní a přicházejí z dílny konkurence. Jejich cílem je prý poškodit společnost. Vedení firmy proto zvažuje žalobu. „Podnět ČNB dalo Sdružení obrany spotřebitelů na základě necelé padesátky klientů. Neporozuměli způsobu, jakým nabízíme služby. Například se mylně domnívali, že není možné ze smlouvy odstoupit anebo že za odstoupení musí platit vysoké penále. Eurofinancial má téměř deset tisíc klientů, takže vzhledem k celkovému počtu je počet stížností spíše úspěchem. Se Sdružením obrany spotřebitelů jsem se přesto sešli a vše si vysvětlili. Jejich připomínky jsme do posledního bodu zapracovali do našich interních procesů,“ vysvětlil týdeníku EURO mediální zástupce EuroFinancial David Vlk. ČNB však potvrdila, že stížností je víc, a to nejen od sdružení. Navíc Pojišťovna ING, pro kterou EuroFinancial shání klienty, už s ní dokonce ukončila spolupráci. „Nechceme spolupracovat s firmou, která používá praktiky hraničící s etickými standardy. Je to příliš velké riziko pro naše dobré jméno,“ prohlásila mluvčí ING Alexandra Gjurić. Další pojišťovny však mají jiný názor. „Patří mezi naše čtyři největší prodejce a nemáme nejmenší náznak jakýchkoli problému,“ řekl mluvčí pojišťovny AXA Marek Zeman, který zároveň dodává, že tučné pokuty při odstoupení od smlouvy mají prodejci i u jiných pojišťoven. Podobně se vyjádřila také Kooperativa.
Terčem kritiky bylo hlavně to, že EuroFinancial láká především mladé lidi. Ti pak podepíší smlouvu o spolupráci, aniž by si ji pořádně přečetli. Smlouva je totiž na tři roky a při odstoupení se platí vysoká pokuta. ČNB tvrdí, že se na ni obracejí také rodiče studentů, kteří se upsali k EuroFinancial.

BOX: EuroFinancial je zprostředkovatel finančních služeb s více jak deseti tisíci klienty. Firmu vlastní Lukáš Hinterbuchner a Vlastimil Bezděk. Makléři firmy získávají klienty také pro pojišťovny AXA, Kooperativa nebo Generali.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít