Article, show

EuroFinancial plánuje žalobu

01. srpna 2008, 16:16 - Petra Pelantová
01. srpna 2008, 16:16

Pojistný trh

Desetimilionová pokuta či ztráta licence. Přesně tak prý může dopadnout společnost EuroFinancial poté, co skončí vyšetřování České národní banky (ČNB). Týdeníku EURO to řekl Pavel Palivec z tiskového oddělení ČNB. „Zatím je vše ve fázi šetření, dokud neskončí správní řízení, jsme vázáni mlčenlivostí,“ dodal Palivec. Firma, která se zabývá zprostředkováním produktů finančního trhu, čelí obvinění z nekalých obchodních praktik a neetického jednání.
EuroFinancial ale tvrdí, že obvinění jsou absurdní a přicházejí z dílny konkurence. Jejich cílem je prý poškodit společnost. Vedení firmy proto zvažuje žalobu. „Podnět ČNB dalo Sdružení obrany spotřebitelů na základě necelé padesátky klientů. Neporozuměli způsobu, jakým nabízíme služby. Například se mylně domnívali, že není možné ze smlouvy odstoupit anebo že za odstoupení musí platit vysoké penále. Eurofinancial má téměř deset tisíc klientů, takže vzhledem k celkovému počtu je počet stížností spíše úspěchem. Se Sdružením obrany spotřebitelů jsem se přesto sešli a vše si vysvětlili. Jejich připomínky jsme do posledního bodu zapracovali do našich interních procesů,“ vysvětlil týdeníku EURO mediální zástupce EuroFinancial David Vlk. ČNB však potvrdila, že stížností je víc, a to nejen od sdružení. Navíc Pojišťovna ING, pro kterou EuroFinancial shání klienty, už s ní dokonce ukončila spolupráci. „Nechceme spolupracovat s firmou, která používá praktiky hraničící s etickými standardy. Je to příliš velké riziko pro naše dobré jméno,“ prohlásila mluvčí ING Alexandra Gjurić. Další pojišťovny však mají jiný názor. „Patří mezi naše čtyři největší prodejce a nemáme nejmenší náznak jakýchkoli problému,“ řekl mluvčí pojišťovny AXA Marek Zeman, který zároveň dodává, že tučné pokuty při odstoupení od smlouvy mají prodejci i u jiných pojišťoven. Podobně se vyjádřila také Kooperativa.
Terčem kritiky bylo hlavně to, že EuroFinancial láká především mladé lidi. Ti pak podepíší smlouvu o spolupráci, aniž by si ji pořádně přečetli. Smlouva je totiž na tři roky a při odstoupení se platí vysoká pokuta. ČNB tvrdí, že se na ni obracejí také rodiče studentů, kteří se upsali k EuroFinancial.

BOX: EuroFinancial je zprostředkovatel finančních služeb s více jak deseti tisíci klienty. Firmu vlastní Lukáš Hinterbuchner a Vlastimil Bezděk. Makléři firmy získávají klienty také pro pojišťovny AXA, Kooperativa nebo Generali.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít