Enterprise Investors prodávají PharmaSwiss

09. února 2011, 14:45 - Profit, TZ
09. února 2011, 14:45

Polish Enterprise Fund VI spravovaný Enterprise Investors , prodává svůj podíl ve společnosti PharmaSwiss za celkovou částku 52,5 milionů eur.

Foto: Photl.com

PEF VI společně s dalšími akcionáři prodávají 100 % akcií PharmaSwiss společnosti Valeant Pharmaceuticals International. Transakce má hodnotu přibližně 350 milionů eur.

PharmaSwiss je soukromá farmaceutická společnost se sídlem ve švýcarském městě Zug. Fond spravovaný EI investoval do společnosti prostřednictvím navýšení kapitálu v květnu 2008 a v posledních dvou a půl letech byl jejím aktivním investorem. Transakce podléhající obvyklým podmínkám bude dokončena v první či druhé čtvrtině roku 2011.

PharmaSwiss má široké produktové portfolio v sedmi terapeutických oblastech a působí v 19 zemích ve střední a východní Evropě, včetně České republiky, Polska, Srbska a Maďarska. Společnost je aktivní také v Řecku a Izraeli. Vedle toho je PharmaSwiss partnerem několika velkých farmaceutických a biotechnologických společností a nabízí regionální expertízu v oblastech jako je registrace léků, propagace, prodej, marketing a distribuce. PharmaSwiss měla v roce 2010 roční tržby ve výši kolem 180 milionů eur.

Valeant Pharmaceuticals International je veřejně obchodovaná nadnárodní farmaceutická společnost, která vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu farmaceutických produktů zejména v oblasti neurologie, dermatologie a značkových generik.

Jsme rádi, že jsme měli možnost přispět k rozvoji společnosti PharmaSwiss. Během naší investice společnost expandovala ve střední a východní Evropě, rozšířila svá zastoupení pro velké farmaceutické partnery a uvedla na trh řadu vlastních produktů. Od počátku investice Enterprise Investors vzrostly tržby společnosti o více než 70 procent. PharmaSwiss a Valeant Pharmaceuticals mají mnoho společného, a proto očekáváme, že se PharmaSwiss bude v rámci společnosti Valeant i nadále vyvíjet jako vedoucí hráč v regionu,“ řekl Robert Manz, Managing Partner Enterprise Investors.

Mohlo by vás zajímat

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

  • Josef Bernard: Stát Škodovce hodně pomohl

  • James Cusumano: Pochybuji, že Elvis žije

  • Vlastimil Harapes: Nemám rád cyklostezky a nejraději bych…

Hry pro příležitostné hráče