EEN pomáhá malým a středním firmám zdarma k získání zakázek v cizině

12. ledna 2012, 21:41 - Profit, TZ
12. ledna 2012, 21:41

Získat zakázky v zahraničí? Pro menší firmy je to často jen obtížně řešitelný problém. Právě těmto firmám pomáhá celoevropská síť EEN. Česká pobočka působící při Centru pro regionální rozvoj ČR jim nabízí rozsáhlé spektrum služeb a většinu z nich zcela zdarma.

Foto: EEN

V roce 2011 díky činnosti EEN při CRR ČR podepsala řada českých firem obchodní kontrakty v zahraničí. Na základě souhlasu firem se zveřejněním lze jmenovat tyto společnosti:

Elektrizace železnic Praha, a. s. - vyhrála veřejnou zakázku na výstavbu trakčního vedení pro železnici v Estonsku a EEN při CRR ČR jí poskytlo detailní poradenství v otázkách vysílání českých pracovníků do zahraničí, správného určení daně z příjmu a DPH, sociálního a zdravotního pojištění, procedur k uznání kvalifikací.

PHA Czech, s. r. o. - Během mise českých firem na Slovensko uspořádané EEN při CRR ČR uzavřela osmiletý kontrakt na dodávku automobilových dílů.

B&B Flash Food service, s. r. o. - Díky poradenství a pomoci EEN při CRR ČR s příslušnými povoleními a procedurami začala firma prodávat české potraviny na zahraničních trzích.

Česká část sítě EEN působící při CRR ČR jednoznačně naplnila své poslání a pomohla českým firmám k rozšíření jejich obchodních aktivit v Evropě. Převážná část služeb EEN je bezplatná – je tedy pouze na šikovnosti firem, zda je dokáží využít,“ říká Markéta Reedová, generální ředitelka CRR ČR.

Aktivita Enterprise Europe Network při CRR ČR v roce 2011 byla rozsáhlá, uspořádala 17 seminářů a školení pro podnikatele o podnikání v EU, volném pohybu služeb a vysílání pracovníků nebo finančních zdrojích, kterých se zúčastnilo více než 500 zástupců malých a středních podniků. Skrze EEN bylo poskytnuto více než 600 individuálních konzultací a na více než 300 adres je pravidelně rozesílán bulletin EUwatch, který obsahuje informace a novinky z EU a nabídky a poptávky pro obchodní spolupráci firem.

Sdružení se též podílelo na organizaci obchodních jednání při významných evropských veletrzích, kterých se účastnilo na padesát českých firem, jejichž zástupci absolvovali celkem 338 předem připravených dvoustranných jednání se zahraničními partnery. Zároveň byla publikována odborná a praktická příručka pro podnikatele „Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky“. „Tato publikace jako jeden z mála materiálů připravených sítí EEN byla přeložena do angličtiny, a bude tak sloužit kolegům celé sítě i podnikatelům v jiných členských zemích EU. To jen potvrzuje kvalitu služeb, které naše organizace poskytuje,“ doplňuje Marie Pavlů, ředitelka EEN při CRR ČR.

zdarma

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít