Dvoumístná koleska pro řemeslníky

28. června 2004, 00:00 - ERICH HANDL
28. června 2004, 00:00

CITROEN C2 ENTREPRISE Živnostníci mají na trhu další levnou minidodávku. Vedle Peugeotu 206 XA se objevil další francouzský stroj - Citroen C2 Entreprise, který nahradil předchozí model Saxo.

 

CITROEN C2 ENTREPRISE

Živnostníci mají na trhu další levnou minidodávku. Vedle Peugeotu 206 XA se objevil další francouzský stroj - Citroen C2 Entreprise, který nahradil předchozí model Saxo.

Jde o přestavěnou civilní verzi, z níž je nyní třídvéřový užitkový vůz s možností odpočtu DPH. Francouzi vzali svůj nový model C2, postavený na podvozku většího C3, jeho zadní část oddělili přepážkou a za ní vytvořili místo sedadel nákladovou korbu. Vznikl dvousedadlový stroj, který cílí na drobné podnikatele a na větší firmy, které potřebují pohotovostní užitkové auto. Dozadu se vejde více než 800 litrů nákladu, dno korby je zcela rovné a vysoká přepážka brání pádu nákladu na přední sedadla. Užitečná hmotnost se pohybuje mezi 394 a 408 kilogramy, dle motoru. N ový Citroen má dvě motorové verze, silnější z nich je naftový 1.4 HDI s výkonem padesáti kilowattů. Profit otestoval slabší benzinový 1.1 s tahem 44 kilowattů. Jak se s tímto autem jezdí? Zdobí ho především úspornost, průměrná spotřeba se vejde do šesti litrů benzinu na sto kilometrů jízdy. Mimo město se dá jet i pod pět litrů. Není to ale žádné dělo, rozjezdy jsou pomalé, řidič musí při rozjezdu motor hodně točit. Když už je ale stroj v otáčkách, dokáže jet až 158 kilometrů v hodině. Problémem, jako u všech dodávek, je výhled dozadu. Pohledům do tupých úhlů vadí zakrytá zadní okénka, takže se řidič musí často spoléhat na zrcátka. A co vzadu na korbě? Vejde se tam hodně, ale žádné dlouhé věci jako třeba štafle nebo svinutý koberec. Není divu, karoserie je jen něco přes 3,5 metru dlouhá. Dlouhé předměty musí na střechu. Citroen C2 Entreprise tak lze doporučit jako úsporný stroj kurýrním službám nebo řemeslníkům, kteří nevozí mnoho materiálu. Instalatéři se svářecími láhvemi nebo malíři pokojů se musí poohlédnout po delším autě.

CO HO ZDOBÍ

Malý Entreprise má v základu variabilní posilovač řízení, palubní počítač a čelní airbagy. Je vybaven i systémem automatického zamykání dveří a víka nákladového prostoru za jízdy. Užitečné jsou některé doplňky - přehledný digitální tachometr, halogenové světlomety nebo dvourychlostní stěrače s ostřikovačem.

CITROEN C2 ENTREPRISE

 Karoserietřídveřová 
 Motor1.1 l benzin 
 Max. výkon44 kW 
 Max. rychlost 158 km/hod  
 Délka3668 mm 
 Kufr840 litrů  
 Spotřeba5,9 litru
 Cena237 400 Kč 

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít