Dvě Miss se v Česku dlouho neudrží

14. dubna 2008, 00:00 - Marcela Honsová
14. dubna 2008, 00:00

Množství top modelek české národnosti na světových molech dokazuje, že bychom mohli mít v tuzemsku desítku soutěží krásy, a vždy by na stupních vítězů stanuly půvabné dívky.

Ovšem z ekonomického hlediska se na tak malém písečku, jakým je Česko, dvě soutěže Miss zřejmě dlouho neudrží.

Tu starší – s dvacetiletou tradicí – Miss ČR nyní vlastní Jan Moťovský. Její konkurentku nazvanou Česká Miss přivedla na svět v roce 2004 bývalá československá královna krásy Michaela Maláčová. Nabízí se otázka, zda jedna ze soutěží nespolkne tu druhou, či nedojde ke sloučení.

„Dlouhodobě dva projekty, které jsou prakticky totožné, nemohou fungovat. To nemá smysl. Jako kdyby byli dva filmoví Oscarové. Dřív nebo později by se měli majitelé obou soutěží dohodnout, situace na trhu je donutí. Jednak veřejnosti obě soutěže splývají, a za druhé tříští zájem sponzorů,“ uvažuje Václav Marek, předseda organizačního výboru soutěže Česká hlava, která má obdobnou organizační strukturu. Finančně leží na sponzorech a závěrečnou show přenáší televize.

Také Ondřej Obluk, šéf agentury Mather Communications, která se zabývá marketingovou komunikací a tvorbou značek, očekává z dlouhodobého hlediska spíše vítězství jedné ze soutěží než úspěšnou paralelní existenci obou. „S ohledem na existenci dvou konkurenčních soutěží na malém českém trhu, a zejména na stále klesající sledovanost jednotlivých ročníků Miss v televizi, tuto transakci hodnotím jako velmi dobrý obchod pro pana Zapletala a odvážný počin pana Moťovského.“

Kdo získá korunku Miss, Moťovský, nebo Maláčová?

Moťovský naznačuje, že v době, kdy kupoval Zapletalovu Miss, o koupi druhé soutěže krásek neuvažoval. „Ovšem to bylo tenkrát,“ zdůrazňuje. Popírá, že by byl dokonce, jak se psalo v tisku, smlouvou vázán se soutěží krásek dál neobchodovat.

„Myslím, že jsem dobrý podnikatel a nenechal bych si svázat ruce.“ I když tvrdí, že poslední čtyři roky ukázaly, že v Česku je prostor pro dvě soutěže Miss, zároveň ekonomicky uvažuje, že to není správné. „Doufám, že se pracuje na všech stranách, aby to bylo oboustranně výhodné.“

Jeho protihráčka Maláčová tvrdí, že nemá důvod prodávat, ale ani ona neuzavírá dveře jednání s tím, že vše je otázkou poptávky a nabídky. „Pro sloučení zatím nevidím silný důvod. Obě soutěže si na trhu našly své místo, soutěžící, diváky i partnery.“

Jenom na jednom se majitelé soutěží Miss nemohou shodnout. Která je ta lepší? „Miss České republiky je ta pravá. Zapletalovi se podařilo, že jeho vítězky něco dokázaly. Nechci druhou Miss stavět níž, ale my máme Miss World Taťánu Kuchařovou,“ argumentuje Moťovský.

S chválou na svou Miss neotálí ani Maláčová a oponuje, že úspěch královen krásy ve světě je jen jedno z hledisek. „Zatím všechny vítězky České Miss na mezinárodních kláních postoupily do užšího výběru.” Podle ní hodnotu soutěže určuje i její image, skladba jejích komerčních a mediálních partnerů, počet soutěžících dívek, hodnota programu, sledovanost pořadu, četnost mediálních výstupů, potenciál do budoucnosti.

To jsou ukazatele, ve kterých si dnes prokazatelně vede lépe Česká Miss,“ dodává Maláčová.

Větší schow i charita

Podle Maláčové se Miss ČR potýká s obsahem i formou. Jakoby Moťovský tyto výhrady zaslechl, připravuje v soutěži změny. „Minimálně bude jiný styl výběrových kol. Uděláme jich víc. Je hodně nádherných žen, jenom to některé neumějí prodat, nebo si neuvědomují, co je v nich nejkrásnější, a my jim pomůžeme,“ říká Moťovský a prozrazuje, že hodně změní i finále, aby to byla větší show pro diváky u televizních obrazovek. Podle něj se chystá víc angažovat i televize Nova.

Nejpodstatnější změnou Miss ČR bude propojení s charitou. Kdekoli se bude prezentovat Moťovského Nadační fond Bohemia, vždy tam bude Miss jako její prezidentka a výtěžky z akcí půjdou do ústavů, nemocnic a podobně. „Je správné, aby se slavní lidé angažovali v pomoci potřebným. V zahraničí topmodelky hodně přispívají třeba dětem. My půjdeme podobnou cestou.“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít