Dvakrát měř, jednou řež?

28. dubna 2009, 12:43 - Ivan Pilný
28. dubna 2009, 12:43

Přijetí odpovědnosti za nutnost se rozhodnout nelze natrénovat

Rozhodování. Složitý a těžký proces, často s nepředvídanými následky. Jedni se jej bojí a vyhýbají se mu jako čert kříži. Jiní se rozhodnou a vzápětí svého rozhodnutí litují. Existuje také obdivovaná kategorie jedinců, kteří se rozhodnou včas a většinou správně. V byznysu ovšem platí, že pokud máte nějaké rozhodnutí udělat, tak jej udělat musíte. Je lepší udělat špatné rozhodnutí než žádné. Existují nějaké návody nebo postupy, jak ke správnému rozhodnutí dospět? Jaké jsou nejčastější příčiny špatných rozhodnutí a lze se jich vyvarovat?
Je dobré věnovat strategickým a důležitým rozhodnutím dost času. Většina manažerů a správních rad se zabývá drtivou většinu času operativním řízením, eventuálně hašením požáru a řešením problémů. Strategická rozhodnutí se pak dělají v chvatu bez dostatečného času na přemýšlení. Pohlednice s vánočním pozdravem dostává stejně času jako rozšíření výroby. Dalším důvodem špatných rozhodnutí je přehnaný optimismus. Předkladatelé projektu malují všechno v růžových barvách, všechno vychází. Je třeba věnovat dostatek času rizikové analýze a vrátit některé nápady zpátky na zem. Může být dobré podívat se na podobné projekty a jejich výsledek a nezapomenout na konkurenci. Určitě se vyplatí vystoupit ze svého boxu a podívat se na rozhodnutí nezávisle zvenku. Rozdíl je v argumentaci, dělá-li někdo advokáta navrhovanému řešení, nebo musí odpovídat na cílené otázky. Diskuse je užitečná, vytváření konstruktivních konfliktů na místě. Vyplatí se naučit se poslouchat námitky a nesnažit se protlačit svá řešení za každou cenu. Diskuse ovšem nesmí být nekonečná a vést k odkladu rozhodnutí. Je dobré prozkoumat různá alternativní řešení. Výsledky takové analýzy jsou někdy překvapující. Dojde-li k hlasování, je třeba, aby všichni přítomní měli patřičnou kvalifikaci a všechny dostupné informace.
K dosažení správného rozhodnutí vede řada formálních procesů, které se dají trénovat a uplatnit v praxi. To, co natrénovat nejde, je přijetí odpovědnosti za nutnost se rozhodnout. Ten, kdo tohle neumí, neměl by podnikat ani usilovat o manažerskou funkci.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít