Durabo vsadilo na kvalitu tisku

20. listopadu 2006, 00:00 - admin
20. listopadu 2006, 00:00

Leckdy zažitá představa, že státní podporu využijí jen velké či nadnárodní společnosti, je mezi podnikateli rozšířeným omylem. Že mohou uspět i menší firmy, jasně dokazuje případ rodinné firmy z Čelákovic. Tiskárna Durabo si s přispěním Evropské unie pořídila špičkovou tiskařskou linku japonské výroby a dokonce získala cenu za nejlepší projekt v kategorii Technologický rozvoj.

Leckdy zažitá představa, že státní podporu využijí jen velké či nadnárodní společnosti, je mezi podnikateli rozšířeným omylem. Že mohou uspět i menší firmy, jasně dokazuje případ rodinné firmy z Čelákovic.

Tiskárna Durabo si s přispěním Evropské unie pořídila špičkovou tiskařskou linku japonské výroby a dokonce získala cenu za nejlepší projekt v kategorii Technologický rozvoj. Durabo založili v roce 1991 manželé Iva a Vladimír Vodákovi. Z malé rodinné firmy postupně vybudovali moderní dynamickou společnost s padesáti zaměstnanci.

Žádost o dotaci do Operačního programu Průmysl a podnikání podali majitelé společnosti jako jedni z prvních už v srpnu 2004. Z programu Rozvoj získali 20 milionů korun na nákup tiskařské linky Komori Lithrone 540 SP. „Japonskou desetibarvovou linku jsme si vybrali proto, protože v Evropě se vyrábí jen dlouhá varianta. Je tam také výrazná úspora elektrické energie, a taky lepší soutisk, což znamená kvalitnější tisk,“ vysvětluje Vladimír Vodák.

Úspora místa a energie přitom není jedinou výhodou. Díky inovativnímu technickému řešení se tento archový stroj vyrovná tradičním rotačkám a umožňuje velkou variabilitu v gramážích potiskovaného papíru. Pro zákazníky je rozhodující nižší cena při zachování špičkové kvality.

„Tiskneme pro Českou pojišťovnu, reklamní agentury, a naší specialitou jsou výroční zprávy. Děláme i pro zahraničí, například pro Francii, Belgii nebo Německo,“ uvádí spolumajitel tiskárny. „Konkrétně teď máme zákaznici z Belgie. Děláme pro ni knížku a je to velice příjemná práce. Někdy z takové spolupráce vznikají i přátelství, a to je na tom to nejhezčí,“ přidává se Iva Voláková.

Nákup tiskařské linky je přitom už třetím projektem firmy podpořeným z evropských fondů. Z programu Phare 2003 získala dotaci na počítačové vybavení a software pro litografické studio. Peníze z Programu Profese pak posloužily k pokrytí nákladů na školení zaměstnanců. Na podporu státu si přitom majitelé nemohou stěžovat. „S CzechInvestem se nám spolupracovalo velice dobře. Je tam spousta mladých lidí. Vzpomínám na to ráda jako na dobrou zkušenost. A jak je vidět, teď se nám to vrací,“ komentuje Iva Voláková.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít