Durabo vsadilo na kvalitu tisku

20. listopadu 2006, 00:00 - admin
20. listopadu 2006, 00:00

Leckdy zažitá představa, že státní podporu využijí jen velké či nadnárodní společnosti, je mezi podnikateli rozšířeným omylem. Že mohou uspět i menší firmy, jasně dokazuje případ rodinné firmy z Čelákovic. Tiskárna Durabo si s přispěním Evropské unie pořídila špičkovou tiskařskou linku japonské výroby a dokonce získala cenu za nejlepší projekt v kategorii Technologický rozvoj.

Leckdy zažitá představa, že státní podporu využijí jen velké či nadnárodní společnosti, je mezi podnikateli rozšířeným omylem. Že mohou uspět i menší firmy, jasně dokazuje případ rodinné firmy z Čelákovic.

Tiskárna Durabo si s přispěním Evropské unie pořídila špičkovou tiskařskou linku japonské výroby a dokonce získala cenu za nejlepší projekt v kategorii Technologický rozvoj. Durabo založili v roce 1991 manželé Iva a Vladimír Vodákovi. Z malé rodinné firmy postupně vybudovali moderní dynamickou společnost s padesáti zaměstnanci.

Žádost o dotaci do Operačního programu Průmysl a podnikání podali majitelé společnosti jako jedni z prvních už v srpnu 2004. Z programu Rozvoj získali 20 milionů korun na nákup tiskařské linky Komori Lithrone 540 SP. „Japonskou desetibarvovou linku jsme si vybrali proto, protože v Evropě se vyrábí jen dlouhá varianta. Je tam také výrazná úspora elektrické energie, a taky lepší soutisk, což znamená kvalitnější tisk,“ vysvětluje Vladimír Vodák.

Úspora místa a energie přitom není jedinou výhodou. Díky inovativnímu technickému řešení se tento archový stroj vyrovná tradičním rotačkám a umožňuje velkou variabilitu v gramážích potiskovaného papíru. Pro zákazníky je rozhodující nižší cena při zachování špičkové kvality.

„Tiskneme pro Českou pojišťovnu, reklamní agentury, a naší specialitou jsou výroční zprávy. Děláme i pro zahraničí, například pro Francii, Belgii nebo Německo,“ uvádí spolumajitel tiskárny. „Konkrétně teď máme zákaznici z Belgie. Děláme pro ni knížku a je to velice příjemná práce. Někdy z takové spolupráce vznikají i přátelství, a to je na tom to nejhezčí,“ přidává se Iva Voláková.

Nákup tiskařské linky je přitom už třetím projektem firmy podpořeným z evropských fondů. Z programu Phare 2003 získala dotaci na počítačové vybavení a software pro litografické studio. Peníze z Programu Profese pak posloužily k pokrytí nákladů na školení zaměstnanců. Na podporu státu si přitom majitelé nemohou stěžovat. „S CzechInvestem se nám spolupracovalo velice dobře. Je tam spousta mladých lidí. Vzpomínám na to ráda jako na dobrou zkušenost. A jak je vidět, teď se nám to vrací,“ komentuje Iva Voláková.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Intel oficiálně představuje Coffee Lake. Parametry, ceny a novinky nových procesorů
Star Trek: Discovery si můžete vychutnat na Netflixu, a to i s klingonskými titulky
Doporučené PC sestavy: Poradíme, jaké komponenty vybrat
3D obraz jako z videohry. Canon vyvinul technologii, která vás při fotbalu dostane přímo na hřiště
Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít