Důležité termíny

16. května 2005, 00:00 - admin
16. května 2005, 00:00

PONDĚLÍ 16. KVĚTNA * O přímé platby z Evropské unie mohou do tohoto data požádat rolníci. I poté lze podávat žádosti (až do 9. června), ale již se sankcí, což znamená za každý pracovní den prodlení snížení dotace o procento.

PONDĚLÍ 16. KVĚTNA

* O přímé platby z Evropské unie mohou do tohoto data požádat rolníci. I poté lze podávat žádosti (až do 9. června), ale již se sankcí, což znamená za každý pracovní den prodlení snížení dotace o procento.

* Na veřejný sektor se zaměří dvoudenní mezinárodní odborná konference Kommunal. Začíná v pražském hotelu Jalta. Hlavní téma zní Evropské finance jako nástroj k financování investičních projektů a projektů PPP (Public Private Partnership) v komunální sféře.

ÚTERÝ 17. KVĚTNA * O dlouhodobé vývozní úvěry mohou do tohoto data české podniky žádat ministerstvo průmyslu a obchodu. V letošním roce připadne na podporu vývozu 200 milionů korun.

* Na uznávání profesních kvalifikací v rámci EU se zaměří seminář, který v Praze pořádá Informační centrum Evropské unie. Vstup je bezplatný. Kontakt: tel.: 221 610 142, e-mail: iceu@email.cz.

* Mezinárodní veletrh Víno & Destiláty začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Speciální program prvního dne je věnován českým a moravským vínům, druhý den se věnuje portugalským a třetí brazilským. Součástí bude také dražba. Kontakt: tel.: 271 770 953, e-mail: vegoprag@vegoprag.cz.

* Dražbu majetku zkrachovalé společnosti Matoulek-CZ pořádá v Hradci Králové společnost Česká aukční a dražební. Firma z Nového Města nad Metují se zabývala obchodem, zprostředkovatelskou činností a pronájmem průmyslového zboží. V dražbě bude dům v Novém Městě nad Metují-Krčíně. Kontakt: tel.: 495 518 832

* Mezinárodní silniční veletrh Roadware 2005 začíná na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Potrvá do 19. května.

* Zbytek akcií Jihočeské energetiky lze do tohoto data prodat energetickému koncernu E. ON. Za jednu tisícikorunovou kótovanou i nekótovanou akcii JČE nabízí 2800 korun.

STŘEDA 18. KVĚTNA * Na biotechnologie v České republice se zaměří dvoudenní seminář, který začíná v nizozemském Utrechtu. K účasti jsou zvány české firmy podnikající v tomto oboru, které mají zájem navázat spolupráci s nizozemskými firmami. Součástí jsou také dvoustranná jednání. Akci organizuje zastupitelský úřad v Haagu společně s CzechInvestem a Hospodářskou komorou v Utrechtu. Kontakt: e-mail: Tana.perglova@czechinvest.org.

* Obchodní jednání v ruštině - to je název semináře, který v Praze pořádá Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. Kontakt: tel.: 224 907 500, e-mail: seminare@czechtrade.cz.

* Perspektivám česko-ruské investiční spolupráce se bude věnovat konference v Praze. Akci pořádá Komora pro hospodářské styky se SNS ve spolupráci s velvyslanectvím Ruské federace v ČR, českým ministerstvem průmyslu a obchodu a dalšími institucemi. Kontakt: tel.: 296 646 501, e-mail: kordacova@komora.cz.

ČTVRTEK 19. KVĚTNA

* Nové programy podpory podnikání v roce 2005 představí seminář, který se uskuteční v Karlových Varech. Vstup je bezplatný. Akci pořádá regionální kancelář agentury CzechInvest a zaměří se na programy Rozvoj II, Školicí střediska a Profese. Přestavitelé úřadu práce seznámí účastníky také s možností dalších podpor pro zaměstnavatele. Kontakt: e-mail: karlovyvary@czechinvest.org.

* Kypr jako obchodní centrum představí seminář v Praze. Cílem je poskytnout českým firmám aktuální informace z oblasti kyperské legislativy, daňového poradenství, finančního poradenství, managementu, auditu, bankovnictví a účetnictví. Seminář proběhne v anglickém jazyce bez účastnického poplatku. Akci pořádají Kyperské ministerstvo obchodu, průmyslu a cestovního ruchu a Kyperská obchodní a průmyslová komora. Kontakt: tel.: 296 646 252, e-mail: pospisilova@komora.cz.

* Teplárna České Budějovice pořádá veřejnou dražbu 7555 kusů kmenových listinných akcií o jmenovité hodnotě 1000 korun, které nebyly převzaty akcionáři v přiměřené lhůtě. Akcie jsou vydány na jméno, nejsou kótované a budou draženy jako jeden celek.

* Na současnou maďarskou ekonomiku a její rozvoj v budoucnosti se zaměří seminář v Proboštově na Teplicku. Pořádá ho Svaz Maďarů žijících v českých zemích. Seminář by měl sloužit k navázání styku s maďarskými firmami a podnikateli.

* Umělecké předměty, které zbyly v majetku konkurzní podstaty anebo se je nepodařilo prodat ve dvou předchozích dražbách, bude v Ostravě dražit zkrachovalá Union banka. Souhrnná vyvolávací cena činí 1,5 milionu korun.

PÁTEK 20. KVĚTNA

* Desátý ročník Valašského autosalonu začíná na vsetínském zimním stadionu Na Lapači. Vystavovat bude 20 výrobců automobilů a motocyklů. Kontakt: tel.: 724 270 758.

* První Burgundský trh regionálních specialit začíná od 10 hodin na pražském Jungmannově náměstí. Akce pokračuje druhý den. Pořádá ji Zastoupení Burgundska v Praze pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla.

PONDĚLÍ 23. KVĚTNA

* Investiční pobídky pro české firmy v Německu jsou tématem konference, která se uskuteční v Praze. Pořádá ji Sdružení českých podniků v Německu - VTUD a německá spolková agentura Invest in Germany. Účast na konferenci je zdarma. Kontakt: tel.: +49 (0) 30/219 167 11, e-mail: info@vtud.org.

ÚTERÝ 24. KVĚTNA

* Průmyslový veletrh začíná na ostravském výstavišti Černá louka. Setkají se zde profesionálové z oblasti hutnictví, strojírenství, slévárenství, chemie či ekologie. Součástí jsou také výstavy Svařování, Plasty a Keramika. Nebude chybět ani Polský den a řada workshopů. Kontakt: tel.: +420/596 167 112, e-mail: placova.ludmila@cerna-louka.cz.

* Dotace z EU na výrobu krmiv představí seminář, pořádaný v Praze Potravinářskou komorou České republiky. Zúčastní se ho také odborníci z Rakouska. Kontakt: tel.: 296 411 189, e-mail: svabova@foodnet. cz.

* Výstava Vodovody a kanalizace 2005 začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Potrvá do 26. května. Akci pořádá SOVAK sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Kontakt: tel.: 221 082 346, e-mail: sovak@csvts.cz.

* Konferenci Rok poté pořádá v Praze Euro Info Centrum. Obsahem bude zhodnocení zkušeností s členstvím v Evropské unii. Setkání se zúčastní také český eurokomisař Vladimír Špidla. Kontakt: tel.: 296 646 481, e-mail: moravcova@komora.cz.

* Mezinárodní strojírenský veletrh začíná ve slovenské Nitře. Potrvá do 27. května. Kontakt: tel.: 037/6572 201-4, e-mail: msv@agrokomplex.sk.

DAŇOVÉ TERMÍNY STŘEDA 25. KVĚTNA * spotřební daň - daňové přiznání za duben - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za duben (pokud vznikl nárok)

* daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za duben

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilní zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít