Důležité termíny

16. května 2005, 00:00 - admin
16. května 2005, 00:00

PONDĚLÍ 16. KVĚTNA * O přímé platby z Evropské unie mohou do tohoto data požádat rolníci. I poté lze podávat žádosti (až do 9. června), ale již se sankcí, což znamená za každý pracovní den prodlení snížení dotace o procento.

PONDĚLÍ 16. KVĚTNA

* O přímé platby z Evropské unie mohou do tohoto data požádat rolníci. I poté lze podávat žádosti (až do 9. června), ale již se sankcí, což znamená za každý pracovní den prodlení snížení dotace o procento.

* Na veřejný sektor se zaměří dvoudenní mezinárodní odborná konference Kommunal. Začíná v pražském hotelu Jalta. Hlavní téma zní Evropské finance jako nástroj k financování investičních projektů a projektů PPP (Public Private Partnership) v komunální sféře.

ÚTERÝ 17. KVĚTNA * O dlouhodobé vývozní úvěry mohou do tohoto data české podniky žádat ministerstvo průmyslu a obchodu. V letošním roce připadne na podporu vývozu 200 milionů korun.

* Na uznávání profesních kvalifikací v rámci EU se zaměří seminář, který v Praze pořádá Informační centrum Evropské unie. Vstup je bezplatný. Kontakt: tel.: 221 610 142, e-mail: iceu@email.cz.

* Mezinárodní veletrh Víno & Destiláty začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Speciální program prvního dne je věnován českým a moravským vínům, druhý den se věnuje portugalským a třetí brazilským. Součástí bude také dražba. Kontakt: tel.: 271 770 953, e-mail: vegoprag@vegoprag.cz.

* Dražbu majetku zkrachovalé společnosti Matoulek-CZ pořádá v Hradci Králové společnost Česká aukční a dražební. Firma z Nového Města nad Metují se zabývala obchodem, zprostředkovatelskou činností a pronájmem průmyslového zboží. V dražbě bude dům v Novém Městě nad Metují-Krčíně. Kontakt: tel.: 495 518 832

* Mezinárodní silniční veletrh Roadware 2005 začíná na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Potrvá do 19. května.

* Zbytek akcií Jihočeské energetiky lze do tohoto data prodat energetickému koncernu E. ON. Za jednu tisícikorunovou kótovanou i nekótovanou akcii JČE nabízí 2800 korun.

STŘEDA 18. KVĚTNA * Na biotechnologie v České republice se zaměří dvoudenní seminář, který začíná v nizozemském Utrechtu. K účasti jsou zvány české firmy podnikající v tomto oboru, které mají zájem navázat spolupráci s nizozemskými firmami. Součástí jsou také dvoustranná jednání. Akci organizuje zastupitelský úřad v Haagu společně s CzechInvestem a Hospodářskou komorou v Utrechtu. Kontakt: e-mail: Tana.perglova@czechinvest.org.

* Obchodní jednání v ruštině - to je název semináře, který v Praze pořádá Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. Kontakt: tel.: 224 907 500, e-mail: seminare@czechtrade.cz.

* Perspektivám česko-ruské investiční spolupráce se bude věnovat konference v Praze. Akci pořádá Komora pro hospodářské styky se SNS ve spolupráci s velvyslanectvím Ruské federace v ČR, českým ministerstvem průmyslu a obchodu a dalšími institucemi. Kontakt: tel.: 296 646 501, e-mail: kordacova@komora.cz.

ČTVRTEK 19. KVĚTNA

* Nové programy podpory podnikání v roce 2005 představí seminář, který se uskuteční v Karlových Varech. Vstup je bezplatný. Akci pořádá regionální kancelář agentury CzechInvest a zaměří se na programy Rozvoj II, Školicí střediska a Profese. Přestavitelé úřadu práce seznámí účastníky také s možností dalších podpor pro zaměstnavatele. Kontakt: e-mail: karlovyvary@czechinvest.org.

* Kypr jako obchodní centrum představí seminář v Praze. Cílem je poskytnout českým firmám aktuální informace z oblasti kyperské legislativy, daňového poradenství, finančního poradenství, managementu, auditu, bankovnictví a účetnictví. Seminář proběhne v anglickém jazyce bez účastnického poplatku. Akci pořádají Kyperské ministerstvo obchodu, průmyslu a cestovního ruchu a Kyperská obchodní a průmyslová komora. Kontakt: tel.: 296 646 252, e-mail: pospisilova@komora.cz.

* Teplárna České Budějovice pořádá veřejnou dražbu 7555 kusů kmenových listinných akcií o jmenovité hodnotě 1000 korun, které nebyly převzaty akcionáři v přiměřené lhůtě. Akcie jsou vydány na jméno, nejsou kótované a budou draženy jako jeden celek.

* Na současnou maďarskou ekonomiku a její rozvoj v budoucnosti se zaměří seminář v Proboštově na Teplicku. Pořádá ho Svaz Maďarů žijících v českých zemích. Seminář by měl sloužit k navázání styku s maďarskými firmami a podnikateli.

* Umělecké předměty, které zbyly v majetku konkurzní podstaty anebo se je nepodařilo prodat ve dvou předchozích dražbách, bude v Ostravě dražit zkrachovalá Union banka. Souhrnná vyvolávací cena činí 1,5 milionu korun.

PÁTEK 20. KVĚTNA

* Desátý ročník Valašského autosalonu začíná na vsetínském zimním stadionu Na Lapači. Vystavovat bude 20 výrobců automobilů a motocyklů. Kontakt: tel.: 724 270 758.

* První Burgundský trh regionálních specialit začíná od 10 hodin na pražském Jungmannově náměstí. Akce pokračuje druhý den. Pořádá ji Zastoupení Burgundska v Praze pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla.

PONDĚLÍ 23. KVĚTNA

* Investiční pobídky pro české firmy v Německu jsou tématem konference, která se uskuteční v Praze. Pořádá ji Sdružení českých podniků v Německu - VTUD a německá spolková agentura Invest in Germany. Účast na konferenci je zdarma. Kontakt: tel.: +49 (0) 30/219 167 11, e-mail: info@vtud.org.

ÚTERÝ 24. KVĚTNA

* Průmyslový veletrh začíná na ostravském výstavišti Černá louka. Setkají se zde profesionálové z oblasti hutnictví, strojírenství, slévárenství, chemie či ekologie. Součástí jsou také výstavy Svařování, Plasty a Keramika. Nebude chybět ani Polský den a řada workshopů. Kontakt: tel.: +420/596 167 112, e-mail: placova.ludmila@cerna-louka.cz.

* Dotace z EU na výrobu krmiv představí seminář, pořádaný v Praze Potravinářskou komorou České republiky. Zúčastní se ho také odborníci z Rakouska. Kontakt: tel.: 296 411 189, e-mail: svabova@foodnet. cz.

* Výstava Vodovody a kanalizace 2005 začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Potrvá do 26. května. Akci pořádá SOVAK sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Kontakt: tel.: 221 082 346, e-mail: sovak@csvts.cz.

* Konferenci Rok poté pořádá v Praze Euro Info Centrum. Obsahem bude zhodnocení zkušeností s členstvím v Evropské unii. Setkání se zúčastní také český eurokomisař Vladimír Špidla. Kontakt: tel.: 296 646 481, e-mail: moravcova@komora.cz.

* Mezinárodní strojírenský veletrh začíná ve slovenské Nitře. Potrvá do 27. května. Kontakt: tel.: 037/6572 201-4, e-mail: msv@agrokomplex.sk.

DAŇOVÉ TERMÍNY STŘEDA 25. KVĚTNA * spotřební daň - daňové přiznání za duben - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za duben (pokud vznikl nárok)

* daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za duben

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery?…
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít