Důležité termíny

23. května 2005, 00:00 - admin
23. května 2005, 00:00

PONDĚLÍ 23. KVĚTNA * Investiční pobídky pro české firmy v Německu jsou tématem konference, která se uskuteční v Praze. Pořádá ji Sdružení českých podniků v Německu - VTUD a německá spolková agentura Invest in Germany. Účast na konferenci je zdarma. Kontakt: tel.: +49 (0) 30 / 219 167 11, e-mail: info@vtud.

PONDĚLÍ 23. KVĚTNA * Investiční pobídky pro české firmy v Německu jsou tématem konference, která se uskuteční v Praze. Pořádá ji Sdružení českých podniků v Německu - VTUD a německá spolková agentura Invest in Germany. Účast na konferenci je zdarma. Kontakt: tel.: +49 (0) 30 / 219 167 11, e-mail: info@vtud.org.

* Ekonomické fórum Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) začíná v Praze. Jedním z hlavních témat jsou demografické trendy. Končí 27. května.

ÚTERÝ 24. KVĚTNA * Průmyslový veletrh začíná na ostravském výstavišti Černá louka. Setkají se zde profesionálové z oblasti hutnictví, strojírenství, slévárenství, chemie či ekologie. Součástí jsou také výstavy Svařování, Plasty a Keramika. Kontakt: tel.: 596 167 112, e-mail: placova. ludmila@cerna-louka.cz.

* Dotace z EUna výrobu krmiv představí seminář, pořádaný v Praze Potravinářskou komorou České republiky. Zúčastní se ho také odborníci z Rakouska. Kontakt: tel. 296 411 189, e-mail: svabova@foodnet.cz.

* Výstava Vodovody a kanalizace 2005 začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Potrvá do 26. května. Akci pořádá SOVAK, sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Kontakt: tel.: 221 082 346, sovak@csvts.cz.

* Mezinárodní strojírenský veletrh začíná ve slovenské Nitře. Potrvá do 27. května. Kontakt: tel.: 037/6572 201-4, e-mail: msv@agrokomplex.sk. * Reklamační řízení a Česká obchodní inspekce - to je název semináře, pořádaného Sdružením obrany spotřebitelů. Je určen pro osoby zodpovědné za vyřizování reklamací v širokém spektru obchodních podnikatelských subjektů. Kontakt: tel.: 224 239 940, e-mail: seminare@spotrebitele. info.

* Konferenci Rok poté pořádá v Praze Euro Info Centrum. Obsahem bude zhodnocení zkušeností s členstvím v EU. Setkání se zúčastní také český eurokomisař Vladimír Špidla. Kontakt: tel. 296 646 481, e-mail: moravcova@komora.cz.

* Na informační a komunikační technologie se zaměřuje mezinárodní veletrh Orbit - iEx, který začíná ve švýcarské Basileji. Potrvá do 27. května. Kontakt: tel. +41 (0)1 806 33 80, e-mail: info@orbit-iex.ch.

* Mezinárodní veletrh dodávek pro obchodní řetězce PLMAS začíná v nizozemském Amsterdamu. Končí 25. května. Kontakt: tel.: ++31-205753032, e-mail: info@plma.nl. Realizátor české účasti: tel.: 281 865 445, e-mail: bohous@igcpraha.cz.

* Setkání s brazilskými firmami pořádají v Praze Svaz průmyslu a dopravy, Hospodářská komora a ministerstvo průmyslu a obchodu. Součástí je seminář a dvoustranná jednání s podnikatelskou misí z brazilského státu Sao Paulo. Účast na akci je zdarma. Kontakt: tel.: 224 934 088, e-mail: pjirankova@spcr.cz.

* Dny svařovací techniky - celostátní konference začíná ve Vamberku. Účastníci se zejména seznámí se současnými trendy a postupy při svařování. Potrvá do 26. května.

STŘEDA 25. KVĚTNA * Na kontraktačním veletrhu v libereckém domě kultury se představí 70 výrobců a dodavatelů potravin. Akce má výrobcům umožnit navázat kontakty především s maloprodejci.

ČTVRTEK 26. KVĚTNA * For Habitat 2005 - veletrh bydlení, realit, renovací a rekonstrukcí se uskuteční v Pražském veletržním areálu Letňany. Potrvá do 29. května. Kontakt: 222 891 239, e-mail: forhabitat@abf.cz.

* Zákonu o povinném značení lihu se bude věnovat seminář v Pardubicích. Pořádá ho tamní Krajská hospodářská komora. S přednáškami vystoupí pracovníci oddělení spotřebních daní Celního ředitelství Hradec Králové. Kontakt: tel.: 466 613 782, e-mail: khkpce@khkpce.cz.

* Jak úspěšně podnikat v příhraničních regionech jihovýchodní Moravy? Odpověď by měli najít účastníci mezinárodní konference, která začíná v Luhačovicích. Potrvá do 27. května. Akci pořádá Evropský polytechnický institut ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků, Asociací soukromých vysokých škol, Hospodářskou komorou ČR a REA Moskva. Kontakt: tel. 572 549 018, e-mail: epi@vos.cz.

* „Firemní transakce - nákup a prodej podniku“ - to je název konference, kterou v Praze pořádá společnost Brain Logistics. Kontakt: tel.: 224 811 761, e-mail: admin@brainlogistics.cz. PÁTEK 27. KVĚTNA * Na myslivost, rybářství a včelařství se zaměří mezinárodní výstava Natura Viva 2005. Uskuteční se na výstavišti v Lysé nad Labem a potrvá do 4. června.

* Služby a řemesla představí regionální výstava v děčínském obchodním centru Jordanka. Pořádá ji Okresní hospodářská komora Děčín ve spolupráci s IHK Dresden. Potrvá do 29. května.

* Zájemci o pozemky v budoucí průmyslové zóně v Chlumci nad Cidlinou, kterou město buduje v bývalém vojenském areálu, se mohou hlásit do tohoto data.

PONDĚLÍ 30. KVĚTNA * Na budování úspěšných regionů prostřednictvím dynamických klastrů se zaměří konference v Brně. Potrvá do 31. května. Cílem je zprostředkovat setkání zástupců firem, regionálních samospráv a organizací, vysokých škol a odborníků z oblasti klastrů z celé Evropy. Akci pořádá agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Kontakt: tel. 541 143 000, e-mail: jic@jic.cz.

ÚTERÝ 31. KVĚTNA * Poslední termín pro zemědělce, kteří chtějí požádat o dotace ze tří programů na ozdravování plodin do tohoto data. Projekty mohou být zaměřené na šlechtění plodin s cílem zvýšit jejich odolnost proti škůdcům a nepříznivým vlivům. Program podporuje také používání certifikované sadby brambor na plochách u pěstitelů ve vymezené sadbové oblasti. Třetí oblastí podpory je testování množitelského materiálu.

* Veletrh Transport - logistik začíná v německém Mnichově. Potrvá do 3. června. Kontakt: tel.: ++49-89-94920270/-20271, e-mail: info@transportlogistic. de. Realizátor české účasti: tel: 541 152 837, e-mail: mkosmakova@bvv.cz.

STŘEDA 1. ČERVNA * Na povinnosti malých podnikatelů při nakládání s odpady se zaměří seminář v Plzni. Poradí, jak se vyhnout případným pokutám. Seminář není určen pro podnikatelské subjekty, které mají zřízenu funkci odpadového hospodáře. Kontakt: BIC Plzeň, Euro Info Centrum, tel.: 377 235 523, e-mail: eic@bic.cz.

* DAŇOVÉ TERMÍNY STŘEDA 25. KVĚTNA * spotřební daň - daňové přiznání za duben - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za duben (pokud vznikl nárok) * daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za duben ÚTERÝ 31. KVĚTNA * daň z nemovitostí - splatnost celé daně (poplatníci s daňovou

povinností do 1000 Kč včetně) - splatnost první splátky daně (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 Kč, s výjimkou poplatníků samostatně provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb - dále jen „samostatně hospodařící rolníci“)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít