Důležité termíny

23. května 2005, 00:00 - admin
23. května 2005, 00:00

PONDĚLÍ 23. KVĚTNA * Investiční pobídky pro české firmy v Německu jsou tématem konference, která se uskuteční v Praze. Pořádá ji Sdružení českých podniků v Německu - VTUD a německá spolková agentura Invest in Germany. Účast na konferenci je zdarma. Kontakt: tel.: +49 (0) 30 / 219 167 11, e-mail: info@vtud.

PONDĚLÍ 23. KVĚTNA * Investiční pobídky pro české firmy v Německu jsou tématem konference, která se uskuteční v Praze. Pořádá ji Sdružení českých podniků v Německu - VTUD a německá spolková agentura Invest in Germany. Účast na konferenci je zdarma. Kontakt: tel.: +49 (0) 30 / 219 167 11, e-mail: info@vtud.org.

* Ekonomické fórum Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) začíná v Praze. Jedním z hlavních témat jsou demografické trendy. Končí 27. května.

ÚTERÝ 24. KVĚTNA * Průmyslový veletrh začíná na ostravském výstavišti Černá louka. Setkají se zde profesionálové z oblasti hutnictví, strojírenství, slévárenství, chemie či ekologie. Součástí jsou také výstavy Svařování, Plasty a Keramika. Kontakt: tel.: 596 167 112, e-mail: placova. ludmila@cerna-louka.cz.

* Dotace z EUna výrobu krmiv představí seminář, pořádaný v Praze Potravinářskou komorou České republiky. Zúčastní se ho také odborníci z Rakouska. Kontakt: tel. 296 411 189, e-mail: svabova@foodnet.cz.

* Výstava Vodovody a kanalizace 2005 začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Potrvá do 26. května. Akci pořádá SOVAK, sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Kontakt: tel.: 221 082 346, sovak@csvts.cz.

* Mezinárodní strojírenský veletrh začíná ve slovenské Nitře. Potrvá do 27. května. Kontakt: tel.: 037/6572 201-4, e-mail: msv@agrokomplex.sk. * Reklamační řízení a Česká obchodní inspekce - to je název semináře, pořádaného Sdružením obrany spotřebitelů. Je určen pro osoby zodpovědné za vyřizování reklamací v širokém spektru obchodních podnikatelských subjektů. Kontakt: tel.: 224 239 940, e-mail: seminare@spotrebitele. info.

* Konferenci Rok poté pořádá v Praze Euro Info Centrum. Obsahem bude zhodnocení zkušeností s členstvím v EU. Setkání se zúčastní také český eurokomisař Vladimír Špidla. Kontakt: tel. 296 646 481, e-mail: moravcova@komora.cz.

* Na informační a komunikační technologie se zaměřuje mezinárodní veletrh Orbit - iEx, který začíná ve švýcarské Basileji. Potrvá do 27. května. Kontakt: tel. +41 (0)1 806 33 80, e-mail: info@orbit-iex.ch.

* Mezinárodní veletrh dodávek pro obchodní řetězce PLMAS začíná v nizozemském Amsterdamu. Končí 25. května. Kontakt: tel.: ++31-205753032, e-mail: info@plma.nl. Realizátor české účasti: tel.: 281 865 445, e-mail: bohous@igcpraha.cz.

* Setkání s brazilskými firmami pořádají v Praze Svaz průmyslu a dopravy, Hospodářská komora a ministerstvo průmyslu a obchodu. Součástí je seminář a dvoustranná jednání s podnikatelskou misí z brazilského státu Sao Paulo. Účast na akci je zdarma. Kontakt: tel.: 224 934 088, e-mail: pjirankova@spcr.cz.

* Dny svařovací techniky - celostátní konference začíná ve Vamberku. Účastníci se zejména seznámí se současnými trendy a postupy při svařování. Potrvá do 26. května.

STŘEDA 25. KVĚTNA * Na kontraktačním veletrhu v libereckém domě kultury se představí 70 výrobců a dodavatelů potravin. Akce má výrobcům umožnit navázat kontakty především s maloprodejci.

ČTVRTEK 26. KVĚTNA * For Habitat 2005 - veletrh bydlení, realit, renovací a rekonstrukcí se uskuteční v Pražském veletržním areálu Letňany. Potrvá do 29. května. Kontakt: 222 891 239, e-mail: forhabitat@abf.cz.

* Zákonu o povinném značení lihu se bude věnovat seminář v Pardubicích. Pořádá ho tamní Krajská hospodářská komora. S přednáškami vystoupí pracovníci oddělení spotřebních daní Celního ředitelství Hradec Králové. Kontakt: tel.: 466 613 782, e-mail: khkpce@khkpce.cz.

* Jak úspěšně podnikat v příhraničních regionech jihovýchodní Moravy? Odpověď by měli najít účastníci mezinárodní konference, která začíná v Luhačovicích. Potrvá do 27. května. Akci pořádá Evropský polytechnický institut ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků, Asociací soukromých vysokých škol, Hospodářskou komorou ČR a REA Moskva. Kontakt: tel. 572 549 018, e-mail: epi@vos.cz.

* „Firemní transakce - nákup a prodej podniku“ - to je název konference, kterou v Praze pořádá společnost Brain Logistics. Kontakt: tel.: 224 811 761, e-mail: admin@brainlogistics.cz. PÁTEK 27. KVĚTNA * Na myslivost, rybářství a včelařství se zaměří mezinárodní výstava Natura Viva 2005. Uskuteční se na výstavišti v Lysé nad Labem a potrvá do 4. června.

* Služby a řemesla představí regionální výstava v děčínském obchodním centru Jordanka. Pořádá ji Okresní hospodářská komora Děčín ve spolupráci s IHK Dresden. Potrvá do 29. května.

* Zájemci o pozemky v budoucí průmyslové zóně v Chlumci nad Cidlinou, kterou město buduje v bývalém vojenském areálu, se mohou hlásit do tohoto data.

PONDĚLÍ 30. KVĚTNA * Na budování úspěšných regionů prostřednictvím dynamických klastrů se zaměří konference v Brně. Potrvá do 31. května. Cílem je zprostředkovat setkání zástupců firem, regionálních samospráv a organizací, vysokých škol a odborníků z oblasti klastrů z celé Evropy. Akci pořádá agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Kontakt: tel. 541 143 000, e-mail: jic@jic.cz.

ÚTERÝ 31. KVĚTNA * Poslední termín pro zemědělce, kteří chtějí požádat o dotace ze tří programů na ozdravování plodin do tohoto data. Projekty mohou být zaměřené na šlechtění plodin s cílem zvýšit jejich odolnost proti škůdcům a nepříznivým vlivům. Program podporuje také používání certifikované sadby brambor na plochách u pěstitelů ve vymezené sadbové oblasti. Třetí oblastí podpory je testování množitelského materiálu.

* Veletrh Transport - logistik začíná v německém Mnichově. Potrvá do 3. června. Kontakt: tel.: ++49-89-94920270/-20271, e-mail: info@transportlogistic. de. Realizátor české účasti: tel: 541 152 837, e-mail: mkosmakova@bvv.cz.

STŘEDA 1. ČERVNA * Na povinnosti malých podnikatelů při nakládání s odpady se zaměří seminář v Plzni. Poradí, jak se vyhnout případným pokutám. Seminář není určen pro podnikatelské subjekty, které mají zřízenu funkci odpadového hospodáře. Kontakt: BIC Plzeň, Euro Info Centrum, tel.: 377 235 523, e-mail: eic@bic.cz.

* DAŇOVÉ TERMÍNY STŘEDA 25. KVĚTNA * spotřební daň - daňové přiznání za duben - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za duben (pokud vznikl nárok) * daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za duben ÚTERÝ 31. KVĚTNA * daň z nemovitostí - splatnost celé daně (poplatníci s daňovou

povinností do 1000 Kč včetně) - splatnost první splátky daně (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 Kč, s výjimkou poplatníků samostatně provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb - dále jen „samostatně hospodařící rolníci“)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít