Důležité termíny

04. dubna 2005, 00:00 - PETR KUČERA, ČTK A BUSINESS INFO CZ
04. dubna 2005, 00:00

PONDĚLÍ 4. DUBNA * Osmý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě začíná v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. * Projekty do pěti nových grantových schémat mohou nejpozději do tohoto dne předkládat žadatelé z Plzeňského kraje. Úspěšní zájemci získají peníze z fondů Evropské unie.

PONDĚLÍ 4. DUBNA

* Osmý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě začíná v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

* Projekty do pěti nových grantových schémat mohou nejpozději do tohoto dne předkládat žadatelé z Plzeňského kraje. Úspěšní zájemci získají peníze z fondů Evropské unie.

ÚTERÝ 5. DUBNA

* Třináctý ročník mezinárodního veletrhu elektroniky a elektrotechniky Amper začíná v Pražském veletržním areálu Letňany. Potrvá do 8. dubna. Kontakt: tel.: 221 992 134, 602 617 982, e-mail: buchtova@terinvest.com.

* Mezinárodní stavební veletrh Coneco začíná v Bratislavě. Potrvá do 9. dubna. Kontakt: tel.: 421-267272201, 421-2-67271111, e-mail: coneco@in-cheba.sk.

* Podpory z Evropské unie na zpracování živočišných produktů jsou tématem semináře, který pořádá Potravinářská komora ČR. Koná za účasti rakouských expertů. Kontakt: tel.: 296 411 189, 732 908 722, e-mail: svabova@foodnet.cz.

* Začíná první ročník festivalu Spalife, který se chce stát novým diskuzním fórem na téma lázeňství a cestovní ruch. Dvoudenní akce se uskuteční v karlovarských Císařských lázních. Na rozdíl od některých úzce specializovaných akcí by se měla mnohem více zaměřit na laickou veřejnost.

STŘEDA 6. DUBNA

* Dvoudenní konference o dopravě začíná v budově plzeňské radnice. Je určena zástupcům měst a obcí, řešitelům dopravních sítí, provozovatelům dopravy a výrobcům dopravních prostředků. Vystoupí náměstek ministra dopravy Vojtěch Kocourek, náměstkyně ministra životního prostředí Ivana Jirásková, ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Pavel Švagr a zástupci firem. Kontakt: tel.: 377 308 355-7, 602 405 080, e-mail: vtszc.bn@seznam.cz.

* Aktuální novinky v dovozu a vývozu zboží - to je název semináře, pořádaného národním výborem Mezinárodní obchodní komory v ČR (ICC ČR). Přednášet budou odborníci z Generálního ředitelství cel a z Českého statistického úřadu. Akce se koná v budově Hospodářské komory ČR. Kontakt: www.icc-cr.cz.

* Problematice rezerv, úvěrů, půjček a opravných položek v účetnictví se věnuje seminář, pořádaný Obchodní a hospodářskou komorou Brno. Kontakt: tel.: 541 159 055, e-mail: seminare@ohkbrno.cz.

* Rozvoji českého železničního průmyslu se bude věnovat dvoudenní seminář, který začíná v mělnickém hotelu Ludmila. Zúčastní se představitelé ministerstev průmyslu a obchodu, financí a dopravy, agentur CzechTrade a CzechInvest a Českých drah.

ČTVRTEK 7. DUBNA

* Na podmínky podnikání v Rakousku pro české podnikatele bude zaměřen seminář, který v Táboře připravuje Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s hornorakouskou hospodářskou komorou v Linci. Kontakt: tel.: 387 699 322, e-mail: hart@jhk.cz.

* Dvacátý ročník Tržnice Zahrady Čech začíná v Litoměřicích. Jde o prodejní výstavu pro zahradníky, zahrádkáře, chalupáře, kutily a milovníky přírody. Končí 10. dubna.

* Konference Frankofonie, Evropská unie a český podnik začíná v budově pražského magistrátu. Pořádá ji Komerční banka ve spolupráci s Českým národním výborem Frankofonního ekonomického fóra. Tématy jsou Evropské unie a jiné fondy, Evropská unie a Evropská ústava, prostředky na podporu podnikání a exportu a exekuce v České republice. Kontakt: na www.frankofonie.cz.

* Výroční zasedání Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR začíná v pelhřimovském kulturním domě Máj.

* Na ostravském výstavišti Černá louka začínají výstava cestovního ruchu Dovolená 2005, třetí ročník prezentace regionů a krajů Region 2005, výstava Domov a prodejní, kontaktní a vzdělávací veletrh Esoterika. Všechny akce potrvají do 10. dubna.

PÁTEK 8. DUBNA

* Nabídky na odkup pohledávek České konsolidační agentury za společnostmi Tchecomalt Group a Proferta, které jsou v konkurzu, lze podávat do tohoto dne. Pohledávky přešly na ČKA z ČSOB, jejich výše ke konci letošního února činila 1,86 miliardy korun u Tchecomaltu a 466,8 milionu Kč u Proferty.

* Mezinárodní veletrh kosmetiky a zdravého životního stylu La Bella Donna & Wellness začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Potrvá do 9. dubna.

* Mezinárodní veterinární výstava VETfair začíná v Hradci Králové. Končí 9. dubna.

PONDĚLÍ 11. DUBNA

* Vlastimil Tlustý (ODS), poslanec a místopředseda rozpočtového výboru Parlamentu, bude hostem kulatého stolu. V Brně ho pořádá tamní Obchodní a hospodářská komora. Tématem setkání je Ekonomický vývoj ČR: rovná daň - mýtus, nebo realita? Kontakt: OHK Brno, tel.: 541 159 055, e-mail: seminare@ohkbrno.cz.

* Mezinárodní strojírenský veletrh Hannovermesse začíná v německém Hannoveru. Potrvá do 15. dubna. Kontakt na pořadatele: tel.: +49-511-8931100, fax: +49-511-89-32684, e-mail: hannovermesse@messe.de. Realizátor české účasti: tel.: 541 152 838, 602 442 851, e-mail: jdolezel@bvv.cz.

ÚTERÝ 12. DUBNA

* Nové programy podpory podnikání pro letošní rok představí seminář v Brně. Pořádá ho regionální kancelář Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Věnovat se bude programům Rozvoj II a Profese a podpoře podnikání v rámci Společného regionálního operačního programu. Kontakt: tel.: 541 651 227, e-mail: brno@czechinvest.org.

STŘEDA 13. DUBNA

* Mezinárodní veletrh Pragoalarm/Pragosec začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Akce se zaměřuje na zabezpečovací techniku, systémy a služby, požární ochranu a záchranná zařízení. Potrvá do 15. dubna. Kontakt: tel.: 220 103 478, 476, e-mail: alarm@incheba.cz.

* České firmy na německém trhu po vstupu do Evropského společenství -to je název semináře, který se uskuteční v Pardubicích. Z obsahu: Změny v pracovním povolení, smlouva o dílo a její změny, kupní smlouvy, smlouva o obchodním zastoupení, změny v problematice vymáhání pohledávek, vzájemné uznávání rozsudků. Kontakt: tel.: 466 613 782, e-mail: khkpce@khkpce.cz.

* Třídenní celostátní konference ENVIRO 2005 začíná v Kladně. Zaměří se na management životního prostředí, jakosti a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Kontakt: tel.: 312 645 007, e-mail: cert@cert.cz.

* DAŇOVÉ TERMÍNY

PÁTEK 8. DUBNA Nejpozději tento den musí OSVČ podat příslušné zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení příslušný Přehled za rok 2004 (pokud jim daňové přiznání zpracovává poradce, tak nejpozději do osmi dnů od odevzdání přiznání finančnímu úřadu).

PONDĚLÍ 11. DUBNA - spotřební daň - splatnost daně za únor PÁTEK 15. DUBNA - daň silniční - záloha na daň za 1.čtvrtletí

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve…
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Technologie
Nejprodávanějším smartphonem světa je iPhone 7, nezměnil to ani Galaxy S8
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít