Důležité termíny

26. září 2005, 00:00 - admin
26. září 2005, 00:00

STŘEDA 28. ZÁŘÍ * InterMedia - mezinárodní veletrh reklamy, marketingu, médií a dárkových předmětů začíná v Bratislavě. Potrvá do 30. září. Souběžně se konají také specializovaná výstava výroby písmen SIGN Slovakia a výstava vybavení kanceláří Office. Kontakt: tel. +421 2/6727 3106, e-mail: rurbancokova@incheba.

STŘEDA 28. ZÁŘÍ

* InterMedia - mezinárodní veletrh reklamy, marketingu, médií a dárkových předmětů začíná v Bratislavě. Potrvá do 30. září. Souběžně se konají také specializovaná výstava výroby písmen SIGN Slovakia a výstava vybavení kanceláří Office. Kontakt: tel. +421 2/6727 3106, e-mail: rurbancokova@incheba.sk.

ČTVRTEK 29. ZÁŘÍ

* Na podnikání v jižní Americe se zaměří seminář v kongresovém sále Hospodářské komory v Praze 9. Pořádá jej společnost Centroprojekt ve spolupráci s agenturou CzechTrade a advokátní kanceláří Miguel Neto Advogados. Obsah: legislativní a ekonomické prostředí pro podnikání v Brazílii, Argentině a Chile, daňový systém, investování do infrastruktury, podmínky vývozu, praktické zkušenosti. Kontakt: tel. 577 438 770, 604 296 189, e-mail: pallova@centroprojekt.cz.

* Pražský veletrh hraček začíná ve veletržním areálu v Letňanech. Zaměří se také na společenské hry. Akce probíhá souběžně s výstavami Model Hobby, ZOO Expo a Harmonie, všechno potrvá do 2. října. Kontakt: tel. 244 403 767, e-mail: itea@iol.cz.

PÁTEK 30. ZÁŘÍ

* Končí základní kolo soutěže Nejlepší účetní České republiky. Akci pořádá společnost Cígler Software. Tříkolová soutěž se odehrává formou on-line testů na internetových stránkách akce www.ucetniroku.cz, vyhlášení se uskuteční na veletrhu Invex 2005. Odborným garantem soutěže je Komora certifikovaných účetních Svazu účetních.

SOBOTA 1. ŘÍJNA * Kompletně v elektronické podobě mohou vést od 1. října podnikatelé své účetnictví. Vstupuje totiž v účinnost zákon o finančních konglomerátech, jehož součástí je i novela zákona o DPH, která umožňuje vystavovat účetní a daňové doklady v elektronické podobě. Kvůli jiné části novely mohou firmám vzniknout problémy s odpočtem DPH (podrobněji v Profitu č. 38/2005). PONDĚLÍ 3. ŘÍJNA

* Na komoditní financování se zaměří seminář, pořádaný v Praze Národním výborem ICC ČR. Seminář je zaměřen na legislativní rámec a na praktické zkušenosti s komoditním financováním z pohledu banky a inspekční společnosti. Určen je pro pracovníky bank, poradce, právníky, dovozce a vývozce. Kontakt: Národní výbor ICC ČR, Freyova 27, 190 00 Praha 9.

* Mezinárodní strojírenský veletrh začíná na brněnském Výstavišti. Souběžně se uskuteční také mezinárodní veletrh Transport a Logistika. Obě akce potrvají do 7. října. Kontakt: tel.: 541 152 960, e-mail: msv@bvv.cz.

ÚTERÝ 4. ŘÍJNA

* Business dny Ruské federace a Ukrajiny se uskuteční na brněnském Výstavišti (Rusku je věnováno úterý, Ukrajině pak středa 5. října). Součástí je prezentace možností a zájmu subjektů z Ruské federace a Ukrajiny o spolupráci s českými firmami. Zástupci českého ministerstva průmyslu a obchodu a dalších institucí seznámí účastníky s podporou, která je pro tyto aktivity z české strany poskytována a připravována. Akci pořádá Komora pro hospodářské styky se SNS. Kontakt: tel.: 296 646 109, e-mail: kordacova@komora.cz.

* Mezinárodní veletrh realitních příležitostí Expo Real začíná v německém Mnichově. Potrvá do 6. října. Kontakt: tel.: (+49 89) 9 49-2 07 20, e-mail: newsline@messemuenchen. de. Realizátor české účasti: tel. 267 315 585-8, e-mail: mip@mip.cz.

* Na veřejné zakázky v rozvojových zemích se zaměří seminář agentury CzechTrade v Brně. Akce s názvem „Praktický průvodce českých firem tendry Úřadu EuropeAid na projekty v rozvojových zemích“ pokračuje i 5. října. Účast na akci je zdarma, účast je však nutné potvrdit do 26. září. Kontakt: tel.: +420 251 108 121, e-mail: venclikova@iir.cz.

STŘEDA 5. ŘÍJNA * Možnosti expanze vašeho podnikání přiblíží seminář v Plzni, pořádaný vydavatelem týdeníku Profit. O den později se akce uskuteční v Karlových Varech. Zaměří se na možnosti úspěchu v podmínkách Evropské unie. Účast je pro všechny zájemce zdarma. Kontakt: tel.: 234 071 436, 604 683 883, e-mail: stovickova@profit.cz. * Setkání s firmami z Pennsylvánie pořádá v Praze Hospodářská komora ČR. Kontraktačního setkání se zúčastní firmy zaměřené na oblast životního prostředí (zejména údržby vody a čištění vody), výrobu elektrických transformátorů, lékařské a terapeutické výrobky (uvolňující, chladicí gely k všestrannému použití) a na výrobu skleněných a keramických komponent (zejména pro elektroniku). Firmy zde hledají distributora nebo jinou formu spolupráce. Kontakt: tel.: 296 646 254, e-mail: tycova@komora.cz. ČTVRTEK 6. ŘÍJNA * Veletrh AutoShow Praha otevírá své brány na holešovickém Výstavišti. Potrvá do 9. října. Zaměřuje se na osobní a lehká užitková vozidla a na automobilový design. Současně probíhá výstava Transped-Comma (nákladní automobily, logistika, skladování a manipulace, komunální technika a služby) a další doprovodné akce. Kontakt: tel.: 220 103 475, e-mail: v.janous@incheba.cz. * Výstava Dům a byt 2005 začíná na ostravském Výstavišti Černá louka. Potrvá do 9. října. Akce je rozdělena do čtyř stěžejních oborů: Stavba, Nábytek, Dekorace bytu a Bydlení. Kontakt: tel.: 596 167 120, e-mail: vijackova@cerna-louka.cz. * Konference o trhu nemovitostí v regionech se uskuteční v Praze. Pod názvem Real Estate Market -Autumn 2005 ji pořádá Stavební fórum. Akce se zúčastní osobnosti domácí realitní scény, které doplní zástupci státní správy a samospráv. Kontakt: tel.: 267 206 245, e-mail: uhlirova@msgroup.cz. DAŇOVÉ TERMÍNY PONDĚLÍ

26. ZÁŘÍ * spotřební daň - daňové přiznání za srpen - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za srpen (pokud vznikl nárok) * daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za srpen PÁTEK 30. ZÁŘÍ**

* daň z nemovitostí - splatnost třetí splátky daně (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 korun s výjimkou samostatně hospodařících rolníků) 

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít