Důležité termíny

26. září 2005, 00:00 - admin
26. září 2005, 00:00

STŘEDA 28. ZÁŘÍ * InterMedia - mezinárodní veletrh reklamy, marketingu, médií a dárkových předmětů začíná v Bratislavě. Potrvá do 30. září. Souběžně se konají také specializovaná výstava výroby písmen SIGN Slovakia a výstava vybavení kanceláří Office. Kontakt: tel. +421 2/6727 3106, e-mail: rurbancokova@incheba.

STŘEDA 28. ZÁŘÍ

* InterMedia - mezinárodní veletrh reklamy, marketingu, médií a dárkových předmětů začíná v Bratislavě. Potrvá do 30. září. Souběžně se konají také specializovaná výstava výroby písmen SIGN Slovakia a výstava vybavení kanceláří Office. Kontakt: tel. +421 2/6727 3106, e-mail: rurbancokova@incheba.sk.

ČTVRTEK 29. ZÁŘÍ

* Na podnikání v jižní Americe se zaměří seminář v kongresovém sále Hospodářské komory v Praze 9. Pořádá jej společnost Centroprojekt ve spolupráci s agenturou CzechTrade a advokátní kanceláří Miguel Neto Advogados. Obsah: legislativní a ekonomické prostředí pro podnikání v Brazílii, Argentině a Chile, daňový systém, investování do infrastruktury, podmínky vývozu, praktické zkušenosti. Kontakt: tel. 577 438 770, 604 296 189, e-mail: pallova@centroprojekt.cz.

* Pražský veletrh hraček začíná ve veletržním areálu v Letňanech. Zaměří se také na společenské hry. Akce probíhá souběžně s výstavami Model Hobby, ZOO Expo a Harmonie, všechno potrvá do 2. října. Kontakt: tel. 244 403 767, e-mail: itea@iol.cz.

PÁTEK 30. ZÁŘÍ

* Končí základní kolo soutěže Nejlepší účetní České republiky. Akci pořádá společnost Cígler Software. Tříkolová soutěž se odehrává formou on-line testů na internetových stránkách akce www.ucetniroku.cz, vyhlášení se uskuteční na veletrhu Invex 2005. Odborným garantem soutěže je Komora certifikovaných účetních Svazu účetních.

SOBOTA 1. ŘÍJNA * Kompletně v elektronické podobě mohou vést od 1. října podnikatelé své účetnictví. Vstupuje totiž v účinnost zákon o finančních konglomerátech, jehož součástí je i novela zákona o DPH, která umožňuje vystavovat účetní a daňové doklady v elektronické podobě. Kvůli jiné části novely mohou firmám vzniknout problémy s odpočtem DPH (podrobněji v Profitu č. 38/2005). PONDĚLÍ 3. ŘÍJNA

* Na komoditní financování se zaměří seminář, pořádaný v Praze Národním výborem ICC ČR. Seminář je zaměřen na legislativní rámec a na praktické zkušenosti s komoditním financováním z pohledu banky a inspekční společnosti. Určen je pro pracovníky bank, poradce, právníky, dovozce a vývozce. Kontakt: Národní výbor ICC ČR, Freyova 27, 190 00 Praha 9.

* Mezinárodní strojírenský veletrh začíná na brněnském Výstavišti. Souběžně se uskuteční také mezinárodní veletrh Transport a Logistika. Obě akce potrvají do 7. října. Kontakt: tel.: 541 152 960, e-mail: msv@bvv.cz.

ÚTERÝ 4. ŘÍJNA

* Business dny Ruské federace a Ukrajiny se uskuteční na brněnském Výstavišti (Rusku je věnováno úterý, Ukrajině pak středa 5. října). Součástí je prezentace možností a zájmu subjektů z Ruské federace a Ukrajiny o spolupráci s českými firmami. Zástupci českého ministerstva průmyslu a obchodu a dalších institucí seznámí účastníky s podporou, která je pro tyto aktivity z české strany poskytována a připravována. Akci pořádá Komora pro hospodářské styky se SNS. Kontakt: tel.: 296 646 109, e-mail: kordacova@komora.cz.

* Mezinárodní veletrh realitních příležitostí Expo Real začíná v německém Mnichově. Potrvá do 6. října. Kontakt: tel.: (+49 89) 9 49-2 07 20, e-mail: newsline@messemuenchen. de. Realizátor české účasti: tel. 267 315 585-8, e-mail: mip@mip.cz.

* Na veřejné zakázky v rozvojových zemích se zaměří seminář agentury CzechTrade v Brně. Akce s názvem „Praktický průvodce českých firem tendry Úřadu EuropeAid na projekty v rozvojových zemích“ pokračuje i 5. října. Účast na akci je zdarma, účast je však nutné potvrdit do 26. září. Kontakt: tel.: +420 251 108 121, e-mail: venclikova@iir.cz.

STŘEDA 5. ŘÍJNA * Možnosti expanze vašeho podnikání přiblíží seminář v Plzni, pořádaný vydavatelem týdeníku Profit. O den později se akce uskuteční v Karlových Varech. Zaměří se na možnosti úspěchu v podmínkách Evropské unie. Účast je pro všechny zájemce zdarma. Kontakt: tel.: 234 071 436, 604 683 883, e-mail: stovickova@profit.cz. * Setkání s firmami z Pennsylvánie pořádá v Praze Hospodářská komora ČR. Kontraktačního setkání se zúčastní firmy zaměřené na oblast životního prostředí (zejména údržby vody a čištění vody), výrobu elektrických transformátorů, lékařské a terapeutické výrobky (uvolňující, chladicí gely k všestrannému použití) a na výrobu skleněných a keramických komponent (zejména pro elektroniku). Firmy zde hledají distributora nebo jinou formu spolupráce. Kontakt: tel.: 296 646 254, e-mail: tycova@komora.cz. ČTVRTEK 6. ŘÍJNA * Veletrh AutoShow Praha otevírá své brány na holešovickém Výstavišti. Potrvá do 9. října. Zaměřuje se na osobní a lehká užitková vozidla a na automobilový design. Současně probíhá výstava Transped-Comma (nákladní automobily, logistika, skladování a manipulace, komunální technika a služby) a další doprovodné akce. Kontakt: tel.: 220 103 475, e-mail: v.janous@incheba.cz. * Výstava Dům a byt 2005 začíná na ostravském Výstavišti Černá louka. Potrvá do 9. října. Akce je rozdělena do čtyř stěžejních oborů: Stavba, Nábytek, Dekorace bytu a Bydlení. Kontakt: tel.: 596 167 120, e-mail: vijackova@cerna-louka.cz. * Konference o trhu nemovitostí v regionech se uskuteční v Praze. Pod názvem Real Estate Market -Autumn 2005 ji pořádá Stavební fórum. Akce se zúčastní osobnosti domácí realitní scény, které doplní zástupci státní správy a samospráv. Kontakt: tel.: 267 206 245, e-mail: uhlirova@msgroup.cz. DAŇOVÉ TERMÍNY PONDĚLÍ

26. ZÁŘÍ * spotřební daň - daňové přiznání za srpen - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za srpen (pokud vznikl nárok) * daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za srpen PÁTEK 30. ZÁŘÍ**

* daň z nemovitostí - splatnost třetí splátky daně (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 korun s výjimkou samostatně hospodařících rolníků) 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a…
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Galerie na středu: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Technologie
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít