Důležité termíny

21. listopadu 2005, 00:00 - KAREL JANKŮ
21. listopadu 2005, 00:00

PONDĚLÍ 21. LISTOPADU * Mezinárodní dvoudenní konference Obalové dny začíná v brněnském hotelu Brno Holiday Inn. Hlavními tématy budou současný stav v oblasti obalů potravin, nové trendy v této oblasti a aktuální zkušenosti s uplatňováním legislativy týkající se hygienické nezávadnosti obalů potravin.

PONDĚLÍ 21. LISTOPADU

* Mezinárodní dvoudenní konference Obalové dny začíná v brněnském hotelu Brno Holiday Inn. Hlavními tématy budou současný stav v oblasti obalů potravin, nové trendy v této oblasti a aktuální zkušenosti s uplatňováním legislativy týkající se hygienické nezávadnosti obalů potravin. Kontakt: symma@mbox.vol.cz, tel.: 541 213 800.

ÚTERÝ 22. LISTOPADU

* Mezinárodní veletrh Aqua-term začíná na pražském holešovickém Výstavišti. Na veletrhu budou prezentovány novinky v oblastech vytápění, klimatizace, měřicí, regulační a ekologické techniky. Akce potrvá do 26. listopadu. Kontakt: aquaterm@aquaterm.cz, tel.: 544 228 077.

* Kontrolní mechanismy Strukturálních fondů jsou hlavním tématem akce, kterou v Praze pořádá Institut pro strukturální politiku a Konrad-Adenauer-Stiftung ve spolupráci se Senátem Parlamentu ČR. Na konferenci vystoupí také odborníci z ministerstva práce a sociálních věcí, ministerstva financí a Magistrátu hlavního města Prahy. Kontakt: andrsova@ireas.cz, tel.: 222 230 261.

STŘEDA 23. LISTOPADU * Volným pohybem zaměstnanců a služeb v EU se bude zabývat seminář, který se uskuteční v Ostravě. Cílem akce, kterou pořádá Euro Info Centrum Ostrava, je informovat podnikatele o podmínkách při vysílání zaměstnanců a poskytování služeb v zemích Unie. Kontakt: ticha@rdaova.cz, tel.: 595 691 231. * Trendům v globálním elektronickém průmyslu bude věnována přednáška skotského konzultanta Michaela Hannona. Akce se uskuteční v Brně v rámci projektu na podporu českých dodavatelů a pořádá ji agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Kontakt: alzbeta.honsova@czechinvest.org, tel.: 296 342 538. ČTVRTEK 24. LISTOPADU * Na vzdělávání v horizontálních prioritách se zaměří seminář, který ve spolupráci s firmou Evasco pořádá ministerstvo pro místní rozvoj. Semináře jsou určeny pro předkladatele projektů, konzultanty a další zájemce o danou problematiku. Kontakt: hptraining@evasco.cz, tel.: 222 074 109. PONDĚLÍ 28. LISTOPADU

* Elektronickým komunikacím, informatice a podnikání bude věnována tří denní odborná konference -Teleinformatika. Již šestý ročník se uskuteční v Praze. Kontakt: j.sochor@teleinformatika.cz, tel.: 233 000 500.

ÚTERÝ 29. LISTOPADU

* Elektronizace veřejné správy je tématem dvoudenní konference E-government, která se uskuteční v Praze. Tam bude mimo jiné prezentován portál veřejné správy či registr živnostenského podnikání. Kontakt: marcela.faktorova@konference.cz, tel.: 222 074 505.

STŘEDA 30. LISTOPADU

* Zákonu o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a malým vodním elektrárnám bude věnována konference o obnovitelných zdrojích kraje Vysočina. Součástí akce, která se koná v Jihlavě, budou i exkurze. Kontakt: tel.: 567 303 322.

* Možnostem a perspektivám hospodářské spolupráce s Vietnamem bude věnováno pracovní setkání, které se uskuteční v Praze na ministerstvu průmyslu a obchodu. Kontakt: stepanova@mpo.cz, tel.: 224 062 440, 224 062 024.

ČTVRTEK 1. PROSINCE * Efektivnosti pěstebních technologií polních plodin bude věnován seminář, který se uskuteční v Opavě. Akce je určena pro zemědělskou veřejnost, podnikatele v zemědělství, management zemědělských a zpracovatelských podniků a pro odborníky v zemědělském školství. Kontakt: tel.: 552 696 138. * Cestovní ruch a regionální rozvoj v Českém Krumlově budou hlavními tématy dvoudenní konference, jejíž součástí jsou semináře o managementu a marketingu cestovního ruchu. Na programu jsou i Česko-bavorské dny turismu. Uzávěrka přihlášek končí 21. listopadu. Kontakt: tel.: 380 766 320. DAŇOVÉ TERMÍNY

PÁTEK 25. LISTOPADU

* spotřební daň

- daňové přiznání za říjen

- daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za říjen (pokud vznikl nárok)

* daň z přidané hodnoty

- daňové přiznání za říjen

STŘEDA 30. LISTOPADU * daň z nemovitostí - poslední splátka daně (všichni poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 korun) PONDĚLÍ 12. PROSINCE

* spotřební daň - splatnost daně za říjen

ČTVRTEK 15. PROSINCE

* daň z příjmů

- pololetní a čtvrtletní záloha

* silniční daň

- záloha na daň za říjen a listopad

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít