Důležité termíny

01. listopadu 2004, 00:00 - PETR KUČERA
01. listopadu 2004, 00:00

PONDĚLÍ 1. LISTOPADU Nabývají účinnosti novely nařízení vlády, kterými se stanoví obsahové náplně jednotlivých živností a seznam oborů živností volných. Čeští pěstitelé vinné révy mohou od tohoto data do 30. listopadu předkládat žádosti o dotace na obměnu vinic pro rok 2004/2005.

PONDĚLÍ 1. LISTOPADU

Nabývají účinnosti novely nařízení vlády, kterými se stanoví obsahové náplně jednotlivých živností a seznam oborů živností volných.

Čeští pěstitelé vinné révy mohou od tohoto data do 30. listopadu předkládat žádosti o dotace na obměnu vinic pro rok 2004/2005.

Státní zemědělský a intervenční fond začne vykupovat obilí od zemědělců.

Končí výběrové řízení ČD na partnera pro společný podnik pro rozvoj Smíchovského nádraží v P raze 5.

V pražském hotelu Hilton začíná 5. celosvětový summit o Public Private P artnerships (PPP) , tedy o partnerství veřejného a privátního sektoru.

Obchodní a hospodářská komora Brno (Výstaviště 1) pořádá od 16 hodin setkání jihomoravských firem s kandidáty na hejtmana Jihomoravského kraje. Účast na diskuzi přislíbili hejtman Stanislav Juránek (KDU-ČSL), jihomoravský radní Milan Venclík (ODS) a krajská zastupitelka a místostarostka Hodonína Zuzana Domesová (ČSSD).

ÚTERÝ 2. LISTOPADU V budově krajského úřadu v Brně se uskuteční seminář Operační program Průmysl a podnikání (OPPP) a podpora podnikání v ČR. Pořádá ho regionální kancelář agentury CzechInvest pro Jihomoravský kraj. Účast je třeba potvrdit na e-mail: brno@czechinvest.org. Kontakt: tel.: 541 651 227. Na brněnském výstavišti začínají 12. mezinárodní veletrh zdravotnické techniky Mefa a 13. mezinárodní veletrh pro rehabilitaci, protetiku a zdraví Rehaprotex . Akce končí 5. listopadu. Společnost Česká aukční a dražební pořádá v Hradci Králové tři dražby : Za nejméně 230 tisíc korun chce prodat pozemky u sjezdu z rychlostní silnice Praha-Turnov do obce Svijany. Pozemky patří zkrachovalé společnosti Zetin z Benešova. Dále bude dražit pohledávky zkrachovalé společnosti Desmon Pardubice za firmou ProjektBau Pardubice. Nominální výše pohledávky je 639 tisíc korun, vyvolávací cena je 1000 korun. Předmětem třetí dražby jsou pohledávky textilní společnosti Primona za společností Tepna Náchod. Nominální cena pohledávky je 306 472 koruny, vyvolávací cena je 90 tisíc korun. V pardubickém hotelu Labe začínají dvoudenní Obchodní dny pletařských, oděvních a textilních výrobních družstev a dalších výrobců textilního zboží. V Investičním koutku České spořitelny (Rytířská 29, Praha 1) se uskuteční veřejná přednáška na téma: „Hledáte inspiraci na vánoční dárek? Darujte krásný a hodnotný cenný papír .“ Začátek v 17 h, vstup zdarma. STŘEDA 3. LISTOPADU

V Pražském veletržním areálu Letňany začíná 11. mezinárodní kontraktační veletrh cestovního ruchu a hotelnictví Madi Travel Market. Veletrh je určen pouze odborné veřejnosti. Končí 5. listopadu. Účast je nutné potvrdit na e-mail: madi@madi.cz, tel./fax: 222 541 221, 222 540 000.

Do tohoto data mohou zájemci o areál Českého statistického úřadu v pražském Karlíně podávat své nabídky. Jediným kritériem bude nabídnutá cena, která byla stanovena minimálně na 325 milionů korun.

ČTVRTEK 4. LISTOPADU V královéhradeckém kongresovém centru Aldis začíná výstava nábytku, interiérů a bytových doplňků Bytová show . Akce potrvá do neděle 7. listopadu. Kontakt: společnost Empresa výstavy, tel./fax: 495 431 331. Okresní hospodářská komora spolu s mosteckým úřadem práce pořádají diskuzní fórum pro podnikatele k novému zákonu o zaměstnanosti . Na výstavišti Flora Olomouc začínají 5. samostatná výstava spojená s konferencí s tematikou obnovitelných zdrojů energie Ekoenergie a 28. stavební a technický veletrh Stavotech Olomouc - podzim. Akce končí 6. listopadu. Na ostravském výstavišti Černá louka začíná Gastro F estival Ostrava, který potrvá do 6. listopadu. PÁTEK 5. LISTOPADU

Končí první kolo výběrového řízení, ve kterém nabídla Česká konsolidační agentura k prodeji majetkový podíl a pohledávky za akciovou společností Jihočeské papírny Větřní .

Konkurzní správkyně zkrachovalého obchodníka s cennými papíry Private Investors se bude podruhé snažit zpeněžit pohledávky za 625 tisíc korun včetně dluhů bývalého vedení a zaměstnanců. Pohledávky v objemu 14,2 milionu korun budou nabídnuty v dražbě za vyvolávací cenu 625 tisíc korun.

PONDĚLÍ 8. LISTOPADU

V restauraci sportovní haly v Chomutově proběhne seminář o problematice zaměstnanosti v regionu Chomutov , na kterém se setkají čeští a němečtí zaměstnavatelé v Krušnohoří. Odborníci mají zástupce firem informovat o novém zákoně o zaměstnanosti, o informačních místech pro podnikatele, komunikačním plánu Ústeckého kraje pro strukturální fondy EU a Evropském sociálním fondu. Kontakt: ředitelka chomutovské hospodářské komory Ivana Košanová, tel.: 474 628 288, e-mail: urad.ohkcv@tpcv.cz.

STŘEDA 10. LISTOPADU

V budově krajského soudu v Hradci Králové se uskuteční schůze konkurzních věřitelů zkrachovalého Zemědělského družstva Hradec nad Svitavou . Kontakt: tel.: 495 065 111

ČTVRTEK 11 . LISTOPADU

Konzultační den s ředitelem kanceláře CzechTrade v Lotyšsku se uskuteční v budově Krajské hospodářské komory v P ardubicích. Podnikatelé dostanou informace, jak vstoupit na tamní trh. Kontakt: tel.: 466 612 164

Kanadská obchodní komora v ČR pořádá snídani v pražském hotelu Marriott. Hostem bude předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny Jack Stack, který bude hovořit o bankovnictví v České republice a poté zodpoví dotazy přítomných. Účast je nutno potvrdit na e-mail: events@gocanada.cz nebo tel.: 225 000 345.

DANĚ A POJIŠTĚNÍ

pondělí 8. listopadu

* Nejpozději do tohoto dne musí zaměstnavatelé i OSVČ odvést zálohy na sociální a zdravotní pojištění za měsíc říjen. Pokud má firma pevně stanovený výplatní termín dříve, odvádějí se zálohy nejpozději k tomuto termínu. úterý 9. listopadu

* spotřební daň

- daňové přiznání za září

Využity jsou také informace ČTK a Businessinfo.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít