Důležité termíny

19. září 2005, 00:00 - JANA HAMPLOVÁ
19. září 2005, 00:00

ÚTERÝ 20. ZÁŔÍ * Ekonomické prezentační fórum se uskuteční v divadelním sále hotelu Beránek v Náchodě. Akci pořádá společnost A-Z Education centre ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou severovýchodních Čech, jednatelstvím Náchod.

ÚTERÝ 20. ZÁŔÍ

* Ekonomické prezentační fórum se uskuteční v divadelním sále hotelu Beránek v Náchodě. Akci pořádá společnost A-Z Education centre ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou severovýchodních Čech, jednatelstvím Náchod. Konference se zaměří na rozvoj podnikatelských aktivit na území severovýchodních Čech, rozvoj malého a středního podnikání, zvýšení atraktivity kraje pro investory, rozvoj přeshraniční spolupráce či získání investic do velkých a středních podniků. Přihlášku je nutné zaslat nejpozději do 1. září. Kontakt: tel/fax: 491 405 332, mobil: 736 752 507, e-mail: nachod@rhkhradec. cz.

* Jak s pomocí IT zvyšovat zisk - to je hlavní téma semináře, pořádaného v Praze Hospodářskou komorou. Akce s mottem „Standardizované prostředí snižuje náklady, a tím zvyšuje zisk“ se koná pod záštitou ministerstva informatiky České republiky.

* Certifikovaný cyklus seminářů „Controllingová akademie“ v Praze vstoupí do svého 11. ročníku. Jedná se o základní controllingové vzdělání, které plně odpovídá směrnicím mezinárodního sdružení International Group of Controlling (IGC). Ve třech na sebe navazujících seminářích získají účastníci ucelený přehled o koncepci controllingu, jeho jednotlivých nástrojích a metodách a seznámí se s jejich praktickou aplikací. Semináře jsou vedeny odborníky z praxe. Kontakt: tritova@point-consulting.cz, tel.: 225 096 445.

* Vše kolem zemědělství 2005 -veletrh s tímto názvem začíná v bulharském městě Dobrič. Předmětem výstavy je především zemědělská technika a nářadí, dále semena, veterinární a lékařské produkty, balicí zařízení pro potravinářský průmysl a podobně. Akce potrvá do 13. září. Kontakt: tel. +359 58/603 152, e-mail: dibrich_fair@abv.bg.

* Seminář Cash Flow aneb jak řídit tok peněz v praxi se uskuteční v pražském Konferenčním centru (Lesnická 4). Pořadatelem je nakladatelství Verlag Dashöfer. Tematické okruhy semináře: Podstata Cash Flow a jeho význam ve finančním řízení firmy, vymezení pojmů, struktura a členění CF, vazby na ostatní části účetní závěrky, způsoby sestavení přehledu CF, jak plánovat a řídit Cash Flow, CF ve vazbě na informační systém firmy a podobně. Kontakt: e-mail: info@kursy.cz, tel.: 224 197 735.

ČTVRTEK 22. ZÁŘÍ

* Mezinárodní konferenci Evropské fórum podnikání 2005 pořádá v Praze soukromá vysoká škola Newton College ve spolupráci s European Business and Innovation Centre Network. Tématem konference je „podnikání s podporou fondů EU - Iluze a realita“. Záštitu převzali Martin Jahn, místopředseda vlády pro ekonomiku, a Jaromír Drábek, prezident Hospodářské komory. Kontakt: e-mail: jiri.budek@efp.cz, tel.: 606 746 646.

ČTVRTEK 29. ZÁŘÍ * Seminář k problematice DPH a daňových dokladů se uskuteční v pražském TOP hotelu. Zaměřen je na praktická řešení problematických situací při uplatňování zákona o DPH a předcházení souvisejících chyb. Kontakt: e-mail seminar@dashofer. cz, tel. 224 197 735. PÁTEK 30. ZÁŘÍ * Končí základní kolo soutěže Nejlepší účetní České republiky. Akci pořádá společnost Cígler Software. Tříkolová soutěž se odehrává formou online testů na internetových stránkách akce www.ucetniroku.cz, vyhlášení se uskuteční na veletrhu Invex 2005. Odborným garantem soutěže je Komora certifikovaných účetních Svazu účetních. PONDĚLÍ 3. ŘÍJNA * Seminář na téma daňová kontrola aneb jak jednat s FÚ. Cílem semináře je seznámit posluchače formou výkladu, příkladů z praxe a s použitím současné judikatury nejen s právy a povinnostmi kontrolovaných subjektů a pracovníků správce daně a s nejčastějšími důvody, které vedou k doměření daně, ale seznámit je celkově i s navazující problematikou daňového řízení, opravných prostředků apod. Kontakt: info@kursy.cz, tel.: 224 197 735 * Mezinárodní strojírenský veletrh se koná ve dnech 3.-7. října na Výstavišti v Brně. MSV se netýká jen strojírenství, ale i průmyslových informačních systémů a je největší středoevropskou prezentací energetiky, elektroniky a automatizace ve vztahu k průmyslovému využití. Velmi úspěšné se v rámci MSV rozvíjí i prezentace plastů. Souběžně probíhá i 3. mezinárodní veletrh Transport a Logistika. Kontakt: e-mail: msv@bvv.cz, tel.: 541 152 960 ČTVRTEK 6. ŘÍJNA

* AUTOSHOW Praha - 11. mezinárodní veletrh osobních a lehkých užitkových automobilů a automobilového designu je v letošním roce nejprestižnější a nejvýznamnější motoristickou akcí zaměřenou na osobní automobily v České republice a největším motoristickým veletrhem v Praze. Termín: 6.-9.října 2005, 9.30-18.00 hodin, místo konání : Výstaviště Praha-Holešovice, e-mail: v.janous@incheba.cz, tel.: 220 103 475

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít