Důležité termíny

12. června 2006, 00:00 - RUBRIKU PŘIPRAVIL KAREL JANKŮ, VYUŽITY JSOU TAKÉ INFORMACE BUSINESSINFO. CZ A ČTK <br />
12. června 2006, 00:00

ÚTERÝ 13. ČERVNA * Podnikání na polském trhu bude věnován seminář, který v Liberci pořádá týdeník Profit. Kontakt: stovickova@profit.cz, tel.: 234 071 436. * Na úspory energií se zaměří workshop, který v Praze pořádá společnost Komterm.

ÚTERÝ 13. ČERVNA 

 •  Podnikání na polském trhu bude věnován seminář, který v Liberci pořádá týdeník Profit. Kontakt: stovickova@profit.cz, tel.: 234 071 436. 
 • Na úspory energií se zaměří workshop, který v Praze pořádá společnost Komterm. Na setkání budou představeny současné trendy v energetice a samostatná část programu bude věnována metodě EPC, díky níž lze podstatně snížit náklady na energie. Kontakt: daniela. velova@hauska.cz, tel.: 221 592 450.
 • Konzultační den na podporu podnikání pořádá Hospodářská komora Střední Čechy, oblastní kancelář Poděbrady a Brandýs nad Labem. Kontakt: votavova@ekopodebrady.cz, tel.: 724613958.

STŘEDA 14. ČERVNA

 • Kulatý stůl s dozorovými orgány (hlavním hygienikem, zástupci Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy) se uskuteční v Praze. Setkání bude věnováno aktuálním problémům v oblasti obchodu (například zákon o reklamě, hospodářské soutěži, stravenky, platební karty, vratné obaly či nové pivní lahve). Kontakt: michovska@socr.cz, tel.: 224 805 159.
 • Problematice veřejných zakázek v Polsku bude věnován seminář, který v Praze pořádá vládní agentura CzechTrade. Kontakt: seminare@czechtrade. cz, tel.: 224 907 500.

ČTVRTEK 15. ČERVNA

 • Uskuteční se setkání generálních, finančních a controllingových ředitelů a manažerů podniků z Česka a Slovenska. Hlavním cílem akce je výměna zkušeností, názorů a otevřená diskuze o aktivní roli nástrojů finančního řízení při zvyšování výkonnosti. Kontakt: tritova@pointconsulting. cz, tel.: 225 096 445.
 • Druhý komorový jarmark pořádaný Hospodářskou komorou se uskuteční v Praze. Kontakt: jarmark@komora. cz, tel.: 296 646 691
 • Problematice veřejných zakázek v Polsku bude věnován seminář, který v Ostravě pořádá vládní agentura CzechTrade. Kontakt: seminare@czechtrade.cz, tel.: 224 907 500.

PONDĚLÍ 19. ČERVNA

 • Ekonomické a daňové minimum pro začínající podnikatelky je název semináře, který ve Zlíně pořádá tamní obchodní a hospodářská komora. Kontakt: info@ohkzlin.cz, tel.: 576 011 502.

ÚTERÝ 27. ČERVNA

 •  Začíná dvoudenní Finanční fórum pro malé a střední podniky. Akce, kterou v Plzni pořádá agentura CzechInvest, bude věnována především otázce financování podnikatelských projektů. Více informací a přihlášku naleznete na www.czechinvest. org v sekci kalendář akcí.

SOBOTA 1. ČERVENCE

 • Začíná podnikatelská mise, která doprovodí náměstka ministra průmyslu a obchodu Martina Tlapu na jeho pracovní návštěvě Číny. Akce, kterou pořádá Svaz průmyslu a dopravy, končí 8. července. Mise je organizována při příležitosti prvního zasedání Česko-čínského ekonomického výboru v Pekingu ve dnech od 4. do 6. července. Kontakt: mtrublova@spcr.cz.

DAŇOVÉ TERMÍNY

ČTVRTEK 15. ČERVNA

 • daň z příjmů - pololetní a čtvrtletní záloha na daň

PONDĚLÍ 26. ČERVNA

 • spotřební daň - splatnost daně za duben (pouze spotřební daň z lihu) - daňové přiznání za květen - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů, zelené nafty a ostatních (technických) benzinů za květen (pokud vznikl nárok)
 • daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za květen

PÁTEK 30. ČERVNA

 • daň z příjmů - přiznání k dani a daň za rok 2005
 • daň z nemovitostí - splatnost druhé splátky daně (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 1000 korun, s výjimkou samostatně hospodařících rolníků)

PONDĚLÍ 10. ČERVENCE 

 • spotřební daň - splatnost daně za květen (mimo spotřební daň z lihu)

KONFERENCE O OUTSOURCINGU

Další z řady akcí Exportního klubu při agentuře CzechTrade je konference s tematikou outsourcingu, která proběhne v úterý 13. června od 9 hodin v Hotelu Pyramida na pražském Dlabačově. O outsourcingu už zaznělo mnohé, avšak převážně jen ve spojení s globálními společnostmi. Jaké má ale možnosti český podnik? Co vlastně outsourcing obnáší a jaké výhody může outsourcing přinést českým podnikatelům: O tom se účastníci konference dozví z krátkých diskuzních příspěvků špičkových odborníků, kteří tuto formu řízení firmy již úspěšně aplikují nebo dlouhodobě využívají. Příležitosti, které v této oblasti poskytují českým firmám zahraniční trhy, budou prezentovat zástupci agentury CzechTrade. Podrobnosti o akci lze získat na adrese www.exportniklub.cz nebo na telefonu 224 907 565.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít