Důležité termíny

30. ledna 2006, 00:00 - KAREL JANKŮ
30. ledna 2006, 00:00

PONDĚLÍ 30. LEDNA * Novinkám v oblasti dani z příjmů fyzických a právnických osob bude věnován seminář, který se uskuteční v Brně. Akce je zaměřena na ustanovení vztahující se ještě k roku 2005, novinkám pro rok 2006, změnám v zákonu o rezervách a změnám v zákonu o DPH.

PONDĚLÍ 30. LEDNA

* Novinkám v oblasti dani z příjmů fyzických a právnických osob bude věnován seminář, který se uskuteční v Brně. Akce je zaměřena na ustanovení vztahující se ještě k roku 2005, novinkám pro rok 2006, změnám v zákonu o rezervách a změnám v zákonu o DPH. Kontakt: seminare@ohkbrno.cz, tel.: 541 153 055.

ÚTERÝ 31 . LEDNA * Spolupráci s evropskou vesmírnou agenturou ESA bude věnován seminář, který v Praze pořádá CzechTrade. Na akci budou prezentovány praktické kroky k navázání spolupráce s agenturou. Seminář bude veden v anglickém jazyce. Kontakt: seminare@czechtrade.cz, tel.: 224 907 500. * Zelinářské dny Olomouc je název dvoudenního semináře, který pořádá Zelinářská unie Čech a Moravy. Účast na akci přislíbili mimo jiné ministr zemědělství Jan Mládek a prezident Agrární komory Jan Veleba. Kontakt: zelinarskaunie@quick.cz, tel.: 585 413 619. STŘEDA 1. ÚNORA * Začíná liberecký stavební veletrh Contec. Akce končí 4. února. Kontakt: lvt@lvt.cz, tel.: 482 710 511. * Tématice dceřiných firem českých společností v zahraničí bude věnován seminář, který v Praze pořádá agentura CzechTrade. Kontakt: seminare@czechtrade.cz, tel.: 224 907 500. ČTVRTEK 2. ÚNORA

* Mezinárodní veletrh nábytku, podlahovin, bytového textilu, svítidel a doplňků Pragointerier New Design začíná na pražském výstavišti v Holešovicích. Současně se uskuteční specializovaná výstava s názvem Okna-dveře-schody 2006. Akce končí 5. února. Kontakt: m.wohlrabova @in-cheba.cz, tel.: 220 103 480.

* Na problematiku námořní přepravy se zaměří seminář, který v Praze pořádá Mezinárodní obchodní komora. Hlavním tématem bude liniová a trampová námořní přeprava a odpovědnost dopravce v námořní přepravě. Kontakt: slosarova@komora.cz, tel.: 296 646 251.

* Možnosti a perspektivy spolupráce s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Srbskem a Černou Horou budou námětem pracovního setkání, které pořádá ministerstvo průmyslu a obchodu. Kontakt: hulkova@mpo.cz, tel.: 224 062 472.

* Vymáhání práva v Číně je námětem pracovního setkání, které v Praze pořádá agentura CzechTrade. Uchazeči se také seznámí s čínskou legislativou a justičním uspořádáním. Kontakt: seminare@czechtrade.cz, tel.: 224 907 500.

PÁTEK 3. ÚNORA * Začíná Výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času -Tourism Expo. Akce končí 5. února a její součástí je i seminář na téma aktivní dovolená. Kontakt: holubova@flora-ol.cz, tel.: 585 726 200. ÚTERÝ 7. ÚNORA

* Na podnikatelské prostředí v Německu bude zaměřen konzultační den s česky hovořící německou advokátkou. Hlavními tématy akce, která se uskuteční v Praze, budou obchodní vztahy s německým subjektem, vymáhání pohledávek v Německu, podvodné inzeráty a katalogové firmy, možnosti a podmínky podnikání v Německu a pracovní povolení pro práci v Německu. Kontakt: sadovska@komora.cz, tel.: 296 646 451.

* Konzultační den s německou advokátkou Dr. Pawelka pořádá v Praze Hospodářská komora České republiky. Konzultace je možná zejména v oblastech obchodních vztahů, vymáhání pohledávek či podvodných inzerátů. Kontakt: sadovska@komora.cz, tel.: 296 646 451.

* Obraně proti softwarovému pirátství ve firmách bude věnována konference, kterou v Praze pořádá kompetenční centrum pro softwarový management SWMPoint.cz za přispění Business Software Alliance (BSA). Kontakt: info@swmpoint.cz, tel.: 777 746 618.

DAŇOVÉ TERMÍNY ÚTERÝ 31. LEDNA * daň silniční - daňové přiznání a daň za rok 2005 * daň z nemovitostí - daňové přiznání (úplné) nebo dílčí daňové přiznání na rok 2006 ČTVRTEK 9. ÚNORA * spotřební daň - splatnost daně za prosinec 2005 (mimo spotřební daň z lihu) STŘEDA 15. ÚNORA * daň z příjmů - podpis prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků a podpis k provedení ročního zúčtování záloh na daň a daňové zvýhodnění - podání žádosti o provedení ročního zúčtování správcem daně PONDĚLÍ 20. ÚNORA * daň z příjmů - vyúčtování daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků za zdaňovací období 2005 PÁTEK 24. ÚNORA * spotřební daň - splatnost daně za prosinec 2005 (pouze spotřební daň z lihu) PONDĚLÍ 27. ÚNORA

* spotřební daň

- daňové přiznání za leden

- daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů, zelené nafty a ostatních (technických) benzinů za leden (pokud vznikl nárok)

* daň z přidané hodnoty

- daňové přiznání a daň za leden

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít