Důležité termíny

27. března 2006, 00:00 - admin
27. března 2006, 00:00

ÚTERÝ 28. BŘEZNA * V Moskvě začíná mezinárodní textilní veletrh Rostextil. Akce končí 31. března a ministerstvo průmyslu a obchodu na ni pro české firmy poskytuje podporu.

ÚTERÝ 28. BŘEZNA

* V Moskvě začíná mezinárodní textilní veletrh Rostextil. Akce končí 31. března a ministerstvo průmyslu a obchodu na ni pro české firmy poskytuje podporu. Kontakt: horakova@mpo.cz, tel.: 224 062 145.

* Exportní veletrh - individuální setkání s řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade se uskuteční v Praze. Akce končí 30. března. Termín jednání je nutné dohodnout prostřednictvím příslušného regionálního konzultanta. Jejich seznam je na webové adrese: www.czechtrade.cz/info/konzultanti.

STŘEDA 29. BŘEZNA

* Informačním technologiím a jejich službám v průmyslu a obchodu bude věnován seminář, který pořádá Česká vědeckotechnická společnost spojů ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu, Hospodářskou komorou a Českou asociací manažerů úseků informačních technologií. Akce se uskuteční v Praze. Kontakt: cvtss@csvts.cz, tel.: 221 082 286.

* Začíná podnikatelská mise s premiérem Jiřím Paroubkem do Egypta. Cestu, která končí 31. března, organizuje Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Česko-arabskou obchodní komorou. Kontakt: fullsack@komora.cz, tel: 296 646 553.

ČTVRTEK 30. DUBNA

* Rozšíření hospodářské spolupráce s Kubou bude hlavím tématem semináře, který pořádá ministerstvo průmyslu a obchodu. Cílem setkání je představit Kubu jako perspektivního partnera pro české exportéry. Kontakt: hulkova@mpo.cz, tel.: 224 062 472.

ÚTERÝ 4. DUBNA

* Začíná mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky Amper 2006. Akce, která potrvá až do 7. dubna, se uskuteční na v Praze na výstavišti v Letňanech. Kontakt: buchtova@terinvest.com, tel.: 221 992 134.

* Tradiční konzultace s česky hovořící německou advokátkou dr. Pawelka se uskuteční v Praze. Konzultace je možná zejména v oblastech obchodních vztahů s německým subjektem, vymáhání pohledávek či podnikatelských podmínek v Německu. Kontakt: sadovska@komora.cz, tel.: 296 646 451.

* Možnostem obchodování českých firem v Číně bude věnován seminář, který se uskuteční v Praze. Setkání povede ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Šanghaji Ivan Vyroubal. Kontakt: seminare@czechtrade.cz, tel.: 224 907 500.

STŘEDA 5. DUBNA

* Problematice podnikání českých firem na Slovensku bude věnován seminář, který se uskuteční v Praze. Akci pořádá Česká podnikatelská reprezentace při Evropské unii. Kontakt: cebre@spcr.cz, tel.: 224 934 514.

* Kypr - mezinárodní centrum obchodu je název semináře, který v Praze pořádá Hospodářská komora. Kontakt: pospisilova@komora.cz, tel.: 296 646 252.

ČTVRTEK 6. DUBNA

* Zahraničnímu obchodu realizovanému přes Svobodné pásmo free zone Ostrava bude věnován seminář, který pořádá hospodářská komora Moravskoslezského kraje. Kontakt: info@khkmsk.cz, tel: 597 479 328.

DAŇOVÉ TERMÍNY

PÁTEK 31. BŘEZNA

* daň z příjmů - přiznání k dani a daň za rok 2005

PONDĚLÍ 10. DUBNA

* spotřební daň - splatnost daně za únor (mimo spotřební daň z lihu)

ÚTERÝ 18. DUBNA

* daň silniční - záloha na daň za 1. čtvrtletí

PONDĚLÍ 24. DUBNA

* spotřební daň - splatnost daně za únor (pouze spotřební daň z lihu)

ÚTERÝ 25. DUBNA

* spotřební daň - daňové přiznání za březen - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů, zelené nafty a ostatních (technických) benzinů za březen (pokud vznikl nárok)

* daň z přidané hodnoty - daňové přiznání a daň za 1. čtvrtletí a za březen - souhrnné hlášení za 1. čtvrtletí

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít