Article, show

Důležité termíny

02. května 2005, 00:00 - admin
02. května 2005, 00:00

PONDĚLÍ 2. KVĚTNA * Poslední možnost pro živnostníky odevzdat České správě sociálního zabezpečení přehled o svých loňských příjmech a výdajích. Pokud přehled o příjmech a výdajích zpracovává daňový poradce, posunuje se termín podání přehledu na 1. srpen.

PONDĚLÍ 2. KVĚTNA

* Poslední možnost pro živnostníky odevzdat České správě sociálního zabezpečení přehled o svých loňských příjmech a výdajích. Pokud přehled o příjmech a výdajích zpracovává daňový poradce, posunuje se termín podání přehledu na 1. srpen.

* Žádosti drobných, malých a středních podnikatelů z hospodářsky slabých oblastí regionu o podporu z peněz Evropské unie přijímá do tohoto data Jihomoravský kraj. Cílem podpory je vytváření nových pracovních míst. Nová místa musejí podnikatelé udržet minimálně pět let.

* Na opravné položky v účetnictví (rezervy, úvěry, půjčky apod.) se zaměří seminář, pořádaný v Brně tamní Obchodní a hospodářskou komorou. Kontakt: tel.: 541 159 055, e-mail: seminare@ohkbrno.cz.

ÚTERÝ 3. KVĚTNA

* Konference „Rok poté“ se zaměří na zhodnocení ročního členství České republiky v Evropské unii. Témata: Dosavadní využívání evropských fondů podniky, využité a nevyužité šance, další perspektivy evropské legislativy z pohledu našich poslanců Evropského parlamentu a její vliv na podnikatele. Akci pořádají Euro Info Centrum Praha ve spolupráci s Hospodářskou komorou a Svazem průmyslu a dopravy. Kontakt: tel.: 296 646 481, moravcova@komora.cz.

* Seminář na téma Konvergenční program ČR se uskuteční v Praze. Pořádá ho senátní výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Akce se zúčastní ministr financí Bohuslav Sobotka, guvernér České národní banky Zdeněk Tůma, náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa a prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek. Kontakt: tel.: 257 072 660, e-mail: novakovar@senat.cz.

* Spolupráci podnikatelské samosprávy s veřejnou správou v rámci její modernizace se bude věnovat seminář v Brně. Vstup je bezplatný. Akci pořádají Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity, Wirtschaftskammer Niederösterreich a Krajská hospodářská komora jižní Moravy. Kontakt: tel.: 541 159 055, e-mail:seminare@ohkbrno.cz.

* Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET začíná na brněnském Výstavišti. Potrvá do 5. května.

ČTVRTEK 5. KVĚTNA * Schvalování a uvádění strojního zařízení na trh a do provozu se týká seminář v Liberci. Účastníci se seznámí také s příslušným dozorem ČOI. Kontakt: Regioinfo, Regionální poradenské a informační centrum pro podnikatele, tel.: 482 710 626, e-mail: regio@mbox.vol.cz. * Dvoudenní CIO Forum 2005 začíná v Praze. Jedná se o setkání IT manažerů předních českých a slovenských podniků a odborníků v oblasti IS/ICT, přinášející aktuální vývojové trendy v oboru a nové impulzy pro strategické řízení IS/ICT. Akci pořádá společnost Top Vision. Kontakt: tel.: 225 096 492, e-mail: durak@topvision.cz. * Veletrh zahradní mechanizace, potřeb pro zahrádkáře, stavebních materiálů, nábytku a bytových doplňků Dům a zahrada začíná na libereckém Výstavišti. Potrvá do 8. května. * Veletrh Agrobalt 2005 začíná v litevském Vilniusu. Zaměřuje se na potravinářské komodity (zpracované výrobky), stroje, zařízení a technologie potravinářského průmyslu a na obalové technologie. Potrvá do 7. května. Kontakt: tel.: 224 907 553, e-mail: alice.fibigrova@czechtrade. cz. PÁTEK 6. KVĚTNA * Na daň z příjmů právnických osob se zaměří seminář, který v Praze pořádá Institut Svazu účetních (Účetní a daňové aktuality pro běžnou účetní praxi). Zaměří se také na aktuální změny v zákoně. Kontakt: tel. 296 208 220-7, e-mail: vzdelavani@svaz-ucetnich.cz. * Dražba objektu mazutového hospodářství výrobního areálu zkrachovalé textilní společnosti Vitka Brněněc se uskuteční v Hradci Králové. Vyvolávací cena činí jeden milion korun. Kontakt: tel.: 495 518 832. PONDĚLÍ 9. KVĚTNA * Mezinárodní strojírenský veletrh Technika začíná v srbském Bělehradě. Potrvá do 13. května. Kontakt: tel.: ++381-+381-11-655229, e-mail: technika@sajam.co.yu. Realizátor české účasti: tel.: 261 001 173. * Mezinárodní veletrh zemědělské techniky a potravinářství začíná v srbském městě Novi Sad. Potrvá do 13. května. Kontakt: tel.: ++381-21-421612, e-mail: info@nsfair.co.yu. Realizátor české účasti, tel.: 235 516 040, e-mail: donet@telecom.cz. ÚTERÝ 10. KVĚTNA

* Čtvrtý mezinárodní veletrh strojírenské techniky, komponentů a subdodávek pro stroje a zařízení, veletrh MACH, začíná v Pražském veletržním areálu Letňany. Je pořádán souběžně s veletrhy FINET (povrchové úpravy a finální technologie), METAL (metalurgie), DRIVE (výrobky pro automobilový průmysl) a INTERPLAST(průmyslové plasty a pryže). Kontakt: tel.: 224 263 145, e-mail: daicova@terinvest. com.

* Setkání českých a finských firem se uskuteční v rámci akce Český den v Turku. Potrvá do 12. května. Akci pořádají World Trade Center Turku, zastupitelský úřad Helsinky a Svaz průmyslu a dopravy. Kontakt: tel.: 224 934 514, e-mail: esvobodova@spcr.cz.

* Školení k čerpání podpor z Evropské unie pořádá Potravinářská komora. Zaměří se na oblasti nealkoholických nápojů, minerálních vod, piva a vína. Kontakt: tel: 296 411 189, e-mail: svabova@foodnet.cz.

* Mezinárodní konference Autologistics&SCMzačíná v Praze. Potrvá do 11. května. Kontakt: tel.: 02 078 276 335, e-mail: christian.russell@terrapinn. com.

STŘEDA 11. KVĚTNA * Financování malých a středních podniků se týká seminář Finanční fórum, který v Liberci pořádá agentura CzechInvest ve spolupráci se společností CEAG (Central European Advisory Group). Kontakt: tel: 271 016 115, e-mail: justonova@komercni. com. * Na ochranu duševního vlastnictví se zaměří seminář, pořádaný v Praze agenturou CzechTrade. Je součástí cyklu Právní minimum exportéra. Témata: Ochranné známky, průmyslové vzory, patenty, užitné vzory, označení původu a zeměpisná označení, licence. Kontakt: tel.: 224 907 500, e-mail: seminare@czechtrade.cz. * Informační den pořádá Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně. Zaměří se zejména na možnosti společného podávání projektů a žádostí o dotace. Kontakt: tel.: 234 006 109, e-mail: konickova@tc.cas.cz. ČTVRTEK 12. KVĚTNA**

* Konference Cestovní ruch, regionální rozvoj a školství začíná v Táboře. Tématem je trvale udržitelný rozvoj a turismus. Konferenci pořádají Katedra cestovního ruchu Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Táboře a Obchodní fakulta Ekonomické univerzity v Bratislavě. Potrvá do 13. května. Kontakt: tel.: 381 415 503.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového…
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Technologie
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Aukro chystá změny. Začátkem srpna bude služba nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít