Důležité termínky

13. prosince 2004, 00:00 - admin
13. prosince 2004, 00:00

PONDĚLÍ 13. PROSINCE Zhruba 500 prodejců a vystavujících firem se účastní 28. vánočních trhů na brněnském Výstavišti. Nabízejí spotřební zboží, textil nebo dárkové předměty. Potrvají do 19. prosince.

PONDĚLÍ 13. PROSINCE

Zhruba 500 prodejců a vystavujících firem se účastní 28. vánočních trhů na brněnském Výstavišti. Nabízejí spotřební zboží, textil nebo dárkové předměty. Potrvají do 19. prosince.

ÚTERÝ 14. PROSINCE

Španělská letecká společnost Air Europa zahájí pravidelnou linku mezi Madridem a P rahou. Letadla budou mezi oběma metropolemi létat třikrát týdně v úterý, ve čtvrtek a v neděli. V plánu pro příští měsíce jsou každodenní spoje.

Odborný seminář České obchodní inspekce a V ietnamců podnikajících v České republice se uskuteční od 10.30 hodin v pražském obchodném centru SAPA . Na programu jsou nové předpisy důležité pro podnikání vietnamských podnikatelů po vstupu Česka do Evropské unie. Akci pořádá Svaz vietnamských podnikatelů v České republice ve spolupráci s Českovietnamskou společností. Kontakt: Marcel Winter, tel.: 602 363 009.

Seminář „Autorská práva v podnikání“ pořádá Hospodářská komora okresu Přerov. Účastníci obdrží informace o autorskoprávní a soudní ochraně v podnikání a především jak se vyvarovat tzv. pirátství v oboru autorského práva. Bližší informace: tel.: 5814 210 205, e-mail: hkprerov@hkprerov.cz.

V budově krajského inspektorátu Lesů České republiky vyvrcholí výběrové řízení na pronájem mysliveckých honiteb Lesů. Jde o honitby Teslíny a Roželov na Plzeňsku ve východní oblasti brdských lesů. Kontakt: Miroslav Zeman, tel.: 377 241 795-6.

Pražská burza přestane obchodovat akcie Plzeňské teplárenské , neboť emitent cenných papírů podal žádost o vyřazení z obchodování.

Zástupci města a zhotovitele slavnostně otevřou zrekonstruovanou ulici Petra Bezruče v Nymburku .

STŘEDA 15. PROSINCE

Jak čerpat příspěvky ze strukturálních fondů EU pro podnikání? To by se měli dozvědět účastníci semináře, který v P raze pořádá Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. Kontakt: tel.: 224 907 500, e-mail: seminare@czechtrade.cz.

Aukční síň Naxos pořádá dražbu administrativních budov v Senovážné a Hybernské ulici v P raze 1. Navrhovatelem dražby je Česká konsolidační agentura, vyvolávací cena činí 333 milionů korun. (Podrobnosti v Profitu č. 46/2004.)

Veřejná prezentace návrhu rozpočtu statutárního města Brna na rok 2005 se uskuteční od 15.30 hodin v budově Nové radnice na Dominikánském náměstí. Dokument je zveřejněn od 3. do 20. prosince i na úřední desce magistrátu, na internetových stránkách města a občanům je v písemné podobě k dispozici na odboru rozpočtu a financování či na informačním středisku magistrátu na Malinovského náměstí 3.

Zástupci městské části Praha 6 otevřou nadchod přes Patočkovu ulici . Od 17 hodin se pak na koleji Kajetánka setkají s občany.

ČTVRTEK 16. PROSINCE

Dražba majetku zkrachovalé textilní společnost i Tosca fashion z N áchoda proběhne v Hradci Králové. Na prodej bude strojní vybavení textilní dílny. Vyvolávací cena činí 75 tisíc korun, odhadní cena je necelých 380 tisíc korun. Kontakt: Česká aukční a dražební, tel.: 495 518 832.

Svaz účetních Pardubice pořádá seminář „Zahraniční obchod EU, celní problematika, DPH“. Kontakt: tel.: 466 657 101, 466 657 009, e-mail: info@svazucetnich.cz.

Veřejné zasedání zastupitelstva města Nepomuk na Plzeňsku se uskuteční od 19 hodin v tamní sokolovně. Na programu je například projednání investičních záležitostí ve městě, zadání územního plánu a majetkové záležitosti.

V klubovně Jiráskovy chaty na Dobrošově se uskuteční pracovní seminář o studii obnovy spojení českých a polských železničních tratí mezi Náchodem a polským městem Kudowa Zdroj . Kontaktní e-mail: nina.svobodova@mestonachod.cz.

PÁTEK 17 . PROSINCE

Veletrh „Dovolená pod stromeček“ se uskuteční na pražském holešovickém Výstavišti. Prodejní výstava aktuálních nabídek pro zimní a letní rekreaci potrvá do 19. prosince. Kontakt: tel.: 220 103 235, fax: 220 103 233, e-mail: j.novotny@incheba.cz.

Končí výdej aktualizovaných Zlatých stránek pro Brno a zbytek Jihomoravského kraje na 690 výdejních místech, který začal 30. listopadu.

Má skončit obnova a modernizace železniční trati z Chebu do Františkových Lázní , která začala začátkem listopadu. Rychlost vlaků by měla v některých úsecích stoupnout ze současných 50 kilometrů v hodině na 90 kilometrů za hodinu.

PONDĚLÍ 20. PROSINCE

V pražském Národním domě na V inohradech proběhne dražba údajně největší pohledávky v historii Česka . Nabízet se bude sporný dluh za Československou obchodní banku z dob prodeje bývalé IPB. Podle bývalého akcionáře IPB, japonské banky N omura, činí hodnota pohledávky 40 miliard korun. ČSOB naopak označuje tuto pohledávku za pochybnou a vykonstruovanou.

V Olomouci skončí opravy Koželužské ulice, která je součástí olomoucké městské památkové rezervace.

ČTVRTEK 13. LEDNA 2005

Na brněnském výstavišti se uskuteční veletrhy GO a Regiontour 2005 . Cestovní kanceláře nabídnou poznávací, pobytové i speciálně zaměřené zájezdy. České i zahraniční regiony představí turistické možnosti a programy. Známí cestovatelé se s návštěvníky podělí o své zkušenosti a zážitky. Kontakt: tel.: 541 152 984, fax: 541 153 062, e-mail: go@bvv.cz, regiontour@bvv.cz.

ČTVRTEK 20. LEDNA 2005

Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádá pracovní setkání o možnostech rozšíření hospodářské spolupráce se zeměmi Střední Asie . Vedoucí obchodně ekonomických úseků českých zastupitelských úřadů budou hovořit o spolupráci s Kazachstánem, Kyrgyzstánem, Uzbekistánem a Tádžikistánem. Kontakt: fax: 224062071, e-mail: stepanova@mpo.cz nebo MPO ČR, oddělení 10090, Politických vězňů 20, 112 49 Praha 1.

STŘEDA 26. LEDNA 2005

V návaznosti na problematiku popsanou ve Finančním průvodci pro malé a střední podnikatele se agentura CzechInvest ve spolupráci se společností CEAG (Central European Advisory Group) rozhodla uspořádat cyklus deseti seminářů pod názvem Finanční fóra . Malým a středním podnikatelům by měly přiblížit reálné možnosti profinancování jejich podnikatelských záměrů kombinací bankovních úvěrů a alternativních zdrojů financování. První seminář se uskuteční v Jihlavě 26. ledna, druhý o den později v Olomouci. Kontakt: tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: agentura@czechinvest.org.

Důležité termíny

DANĚ A POJIŠTĚNÍ

středa 15. prosince

daň z příjmů

- pololetní a čtvrtletní záloha na daň

daň silniční

- záloha na daň za říjen a listopad

**pondělí 27. prosince

spotřební daň

- daňové přiznání za listopad

- daňové přiznání k uplatnění nároku na

vrácení spotřební daně z topných olejů a zelené nafty za listopad (pokud vznikl nárok)

daň z přidané hodnoty

- daňové přiznání a daň za listopad

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít