DUEL - Podporujete vládní návrh zákona o registračních pokladnách?

17. května 2004, 00:00 - admin
17. května 2004, 00:00

ANO Michal Kraus (ČSSD)poslanec Registrační pokladny jsou jedním ze stěžejních bodů programu sociální demokracie, který prosazujeme již třetí volební období. Jedná se rovněž o významný nástroj v boji proti šedé ekonomice, a to zejména na nejrůznějších tržnicích a tam, kde se prodává neevidované zboží, v důsledku čehož dochází k daňovým únikům.

ANO Michal Kraus (ČSSD)poslanec Registrační pokladny jsou jedním ze stěžejních bodů programu sociální demokracie, který prosazujeme již třetí volební období. Jedná se rovněž o významný nástroj v boji proti šedé ekonomice, a to zejména na nejrůznějších tržnicích a tam, kde se prodává neevidované zboží, v důsledku čehož dochází k daňovým únikům. Jestli to bude účinný nástroj, ukáže teprve praxe. Zcela jistě můžeme hovořit také o významném zdroji pro posílení statistických výkazů, které v případě schválení návrhu budou určitým způsobem definovat množství, počty, obraty, prodeje zboží a tak dál. Zkušenosti jiných zemí hovoří jasně: v žádném ze států, kde jsou registrační pokladny zavedeny si nikdo nestěžoval na to, že by nepřinesly nějaký efekt. Samozřejmě se může stát, že očekávání mohou být větší, než jaká bude skutečnost. Tak itak však bude přínos registračních pokladen kladný. V žádném případě nezbrzdí podnikání v České republice. Ten, kdo chce podnikat a není schopen si koupit ani příslušné vybavení, které k podnikání potřebuje, by podnikat neměl. NE

Vladimír Doležal (ODS) poslanec

Zákon, který pouze stanovuje, že všichni prodejci mají mít registrační pokladnu, mi připadá nadbytečný. V současné době probíhá debata o fiskálních pamětích, které jsou jádrem pudla. Dojde k omezení podnikání. Všichni si budou muset nakoupit buď novou pokladnu nebo alespoň obnovit tu stávající. Pokladna bude muset splňovat stanovené parametry - mít patřičný displej a patřičnou tiskárnu. Už jen obnovení stávající pokladny je otázkou několika tisíc korun, což pro některé drobné podnikatele může znamenat problém. Neumím si vysvětlit, proč vláda vůbec něco takového navrhuje. Připadá mi to jako urputná snaha plnit volební program za každou cenu, i když to nic nepřinese. Kdyby představitelé vládní koalice přišli a řekli, že nejsou schopni se na registračních pokladnách dohodnout, volič by to určitě přijal. ODS se bohužel asi nepodaří přesvědčit zbytek sněmovny, aby návrh zamítl. Komunisté už avizovali, že jej podpoří a levicová většina má ve sněmovně 111 mandátů. Nám tak přibývá další bod, který budeme muset v případě vítězství napravit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít