DUEL - Podporujete vládní návrh zákona o registračních pokladnách?

17. května 2004, 00:00 - admin
17. května 2004, 00:00

ANO Michal Kraus (ČSSD)poslanec Registrační pokladny jsou jedním ze stěžejních bodů programu sociální demokracie, který prosazujeme již třetí volební období. Jedná se rovněž o významný nástroj v boji proti šedé ekonomice, a to zejména na nejrůznějších tržnicích a tam, kde se prodává neevidované zboží, v důsledku čehož dochází k daňovým únikům.

ANO Michal Kraus (ČSSD)poslanec Registrační pokladny jsou jedním ze stěžejních bodů programu sociální demokracie, který prosazujeme již třetí volební období. Jedná se rovněž o významný nástroj v boji proti šedé ekonomice, a to zejména na nejrůznějších tržnicích a tam, kde se prodává neevidované zboží, v důsledku čehož dochází k daňovým únikům. Jestli to bude účinný nástroj, ukáže teprve praxe. Zcela jistě můžeme hovořit také o významném zdroji pro posílení statistických výkazů, které v případě schválení návrhu budou určitým způsobem definovat množství, počty, obraty, prodeje zboží a tak dál. Zkušenosti jiných zemí hovoří jasně: v žádném ze států, kde jsou registrační pokladny zavedeny si nikdo nestěžoval na to, že by nepřinesly nějaký efekt. Samozřejmě se může stát, že očekávání mohou být větší, než jaká bude skutečnost. Tak itak však bude přínos registračních pokladen kladný. V žádném případě nezbrzdí podnikání v České republice. Ten, kdo chce podnikat a není schopen si koupit ani příslušné vybavení, které k podnikání potřebuje, by podnikat neměl. NE

Vladimír Doležal (ODS) poslanec

Zákon, který pouze stanovuje, že všichni prodejci mají mít registrační pokladnu, mi připadá nadbytečný. V současné době probíhá debata o fiskálních pamětích, které jsou jádrem pudla. Dojde k omezení podnikání. Všichni si budou muset nakoupit buď novou pokladnu nebo alespoň obnovit tu stávající. Pokladna bude muset splňovat stanovené parametry - mít patřičný displej a patřičnou tiskárnu. Už jen obnovení stávající pokladny je otázkou několika tisíc korun, což pro některé drobné podnikatele může znamenat problém. Neumím si vysvětlit, proč vláda vůbec něco takového navrhuje. Připadá mi to jako urputná snaha plnit volební program za každou cenu, i když to nic nepřinese. Kdyby představitelé vládní koalice přišli a řekli, že nejsou schopni se na registračních pokladnách dohodnout, volič by to určitě přijal. ODS se bohužel asi nepodaří přesvědčit zbytek sněmovny, aby návrh zamítl. Komunisté už avizovali, že jej podpoří a levicová většina má ve sněmovně 111 mandátů. Nám tak přibývá další bod, který budeme muset v případě vítězství napravit.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Technologie
Nová generace karet GeForce bude založená na evoluci Pascalu. Volta a HBM2 jen v HPC?
Harry Potter slaví 20. výročí. Google vás provede slavnými lokacemi světa čar a kouzel
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít