DUEL - Podporujete vládní návrh zákona o registračních pokladnách?

17. května 2004, 00:00 - admin
17. května 2004, 00:00

ANO Michal Kraus (ČSSD)poslanec Registrační pokladny jsou jedním ze stěžejních bodů programu sociální demokracie, který prosazujeme již třetí volební období. Jedná se rovněž o významný nástroj v boji proti šedé ekonomice, a to zejména na nejrůznějších tržnicích a tam, kde se prodává neevidované zboží, v důsledku čehož dochází k daňovým únikům.

ANO Michal Kraus (ČSSD)poslanec Registrační pokladny jsou jedním ze stěžejních bodů programu sociální demokracie, který prosazujeme již třetí volební období. Jedná se rovněž o významný nástroj v boji proti šedé ekonomice, a to zejména na nejrůznějších tržnicích a tam, kde se prodává neevidované zboží, v důsledku čehož dochází k daňovým únikům. Jestli to bude účinný nástroj, ukáže teprve praxe. Zcela jistě můžeme hovořit také o významném zdroji pro posílení statistických výkazů, které v případě schválení návrhu budou určitým způsobem definovat množství, počty, obraty, prodeje zboží a tak dál. Zkušenosti jiných zemí hovoří jasně: v žádném ze států, kde jsou registrační pokladny zavedeny si nikdo nestěžoval na to, že by nepřinesly nějaký efekt. Samozřejmě se může stát, že očekávání mohou být větší, než jaká bude skutečnost. Tak itak však bude přínos registračních pokladen kladný. V žádném případě nezbrzdí podnikání v České republice. Ten, kdo chce podnikat a není schopen si koupit ani příslušné vybavení, které k podnikání potřebuje, by podnikat neměl. NE

Vladimír Doležal (ODS) poslanec

Zákon, který pouze stanovuje, že všichni prodejci mají mít registrační pokladnu, mi připadá nadbytečný. V současné době probíhá debata o fiskálních pamětích, které jsou jádrem pudla. Dojde k omezení podnikání. Všichni si budou muset nakoupit buď novou pokladnu nebo alespoň obnovit tu stávající. Pokladna bude muset splňovat stanovené parametry - mít patřičný displej a patřičnou tiskárnu. Už jen obnovení stávající pokladny je otázkou několika tisíc korun, což pro některé drobné podnikatele může znamenat problém. Neumím si vysvětlit, proč vláda vůbec něco takového navrhuje. Připadá mi to jako urputná snaha plnit volební program za každou cenu, i když to nic nepřinese. Kdyby představitelé vládní koalice přišli a řekli, že nejsou schopni se na registračních pokladnách dohodnout, volič by to určitě přijal. ODS se bohužel asi nepodaří přesvědčit zbytek sněmovny, aby návrh zamítl. Komunisté už avizovali, že jej podpoří a levicová většina má ve sněmovně 111 mandátů. Nám tak přibývá další bod, který budeme muset v případě vítězství napravit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Horko v práci? 5 tipů, jak na něj vyzrát
Aplikace na dovolenou: překladače a průvodci
Až pojedete autem k moři: 6 tipů, jak jezdit ekonomicky
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Výrobci základních desek objevili průlomové chlazení napájecích kaskád. Díky Youtuberům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít