DRÁBEK ZŮSTÁVÁ V ČELE KOMORY

30. května 2005, 00:00 - admin
30. května 2005, 00:00

Hospodářská komoraV minulém týdnu se v Olomouci uskutečnil sněm Hospodářské komory České republiky, který je pravidelně jednou ročně svoláván jako nejvyšší orgán komory. Tentokrát se jednalo o sněm volební. Volit se měli nový prezident komory, členové prezidia, představenstva, dozorčí rady a smírčí komise.

Hospodářská komora

V minulém týdnu se v Olomouci uskutečnil sněm Hospodářské komory České republiky, který je pravidelně jednou ročně svoláván jako nejvyšší orgán komory. Tentokrát se jednalo o sněm volební. Volit se měli nový prezident komory, členové prezidia, představenstva, dozorčí rady a smírčí komise.

Jediným protikandidátem současného prezidenta Jaromíra Drábka byl předseda představenstva Hospodářské komory hlavního města Prahy Petr Kužel. Ten se ale ve své úvodní řeči vzdal své kandidatury ve prospěch dosavadního šéfa. Jako důvod uvedl, že je spokojený se současným vedením Hospodářské komory v čele s Jaromírem Drábkem a chtěl by i nadále ve spolupráci s ním pokračovat. Kužel se v následné volbě viceprezidentů stal jedním z pěti členů prezidia.

Volba prezidenta probíhala tajně. Volili jej delegáti, z nichž polovina pochází z regionální a polovina z oborové sítě Hospodářské komory. Vítězný kandidát musí získat nadpoloviční většinu hlasů. Jaromír Drábek jich získal 190 z 203 platných.

Staronový prezident v úvodní řeči řekl, že chce pokračovat ve své dvanáctileté práci v Hospodářské komoře, kterou zahájil na okresní úrovni v Jablonci nad Nisou. Zdůraznil, že je potřeba se soustředit na další posilování pozice podnikatelské samosprávy a podporování zájmů podnikatelů. „Je rok před volbami do Poslanecké sněmovny, politické strany se nás při přípravě volebních programů ptají, co od nich budeme očekávat. Já ale navrhuji volit jiný postup: nechceme předvolební sliby, ale skutky ještě do voleb. Politické strany by nám měly ukázat v následujících dvanácti měsících, zda to s tolikrát deklarovanou podporou podnikání myslí tentokrát vážně,“ řekl Drábek.

Dodal, že komora by měla i nadále požadovat snižování administrativní zátěže podnikání. „Kromě toho bychom se měli zaměřit i na kontrolní činnost státu, s níž jsme velmi nespokojeni. Zejména se to týká finančních úřadů, sociální správy a úřadů práce. Tyto orgány by měly zveřejnit své metodiky kontroly. Například finanční úřady by měly kontrolovat především stěžejní povinnosti podnikatele, nikoli ho šikanovat kvůli maličkostem,“ řekl Drábek.

Kritizoval také neustálé změny v legislativě, přijímání nových zákonů, které náš právní řád činí nepřehledným. „Nejsme již v porevoluční době, kdy každý nový nápad znamenal přijetí nového zákona. Změny by měly být pečlivě váženy, měly by přispívat ke zjednodušení legislativy, nikoli k jejímu dalšímu zanášení novými předpisy,“ vysvětlil.

Členy prezidia byli vedle zmíněného Petra Kužela zvoleni také Jan Wiesner, Pavel Bartoš, František Holec a Zdeněk Somr.

Foto popis| Jaromír Drábek.

O autorovi| Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít