DPH u výdeje léčiv

04. října 2004, 00:00 - Ing. Jaromír Chlada, ekonomický a účetní poradce, Ústí nad Labem
04. října 2004, 00:00

VAŠE OTÁZKY Účtuje se zdravotním pojišťovnám výdej léčiv na lékařský předpis is DPH? Podle § 58 odst. 2 zákona o daních z příjmů není od daně osvobozen výdej nebo prodej léčiv, potravin určených pro zvláštní výživu nebo zdravotnických prostředků na lékařský předpis i bez lékařského předpisu.

**VAŠE OTÁZKY

Účtuje se zdravotním pojišťovnám výdej léčiv na lékařský předpis is DPH?

Podle § 58 odst. 2 zákona o daních z příjmů není od daně osvobozen výdej nebo prodej léčiv, potravin určených pro zvláštní výživu nebo zdravotnických prostředků na lékařský předpis i bez lékařského předpisu. Pokud tedy budete plátcem DPH, bude výdej nebo prodej těchto výrobků zdaněn. Osvobozen je jen v případě výdeje v rámci zdravotní péče, například pacientům hospitalizovaným v nemocnicích.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít