DPH u finančního pronájmu

29. listopadu 2004, 00:00 - Jaromír Chlada, ekonomický a účetní poradce Ústí nad Labem
29. listopadu 2004, 00:00

VAŠE OTÁZKYJaké DPH se uplatňuje v případě smluv o finančním pronájmu, uzavřených před účinností novely zákona o DPH? Jsou nadále uplatňovány s22% daní, i když novela tuto daň již nezná? Nebo se počítá s 19% daní?

VAŠE OTÁZKY

Jaké DPH se uplatňuje v případě smluv o finančním pronájmu, uzavřených před účinností novely zákona o DPH? Jsou nadále uplatňovány s22% daní, i když novela tuto daň již nezná? Nebo se počítá s 19% daní? Smluv o finančním pronájmu, které byly uzavřeny a jejichž předmět smlouvy byl předán do užívání před nabytím účinnosti nového zákona o DPH, tj. do 30. 4. 2004, se týká § 111 bod 12 přechodných ustanovení zákona: U těchto smluv se nadále uplatňuje sazba DPH ve výši 22 %. Z této sazby si můžete uplatňovat nárok na odpočet i po 1. 5. 2004.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít