Dovedné kličkování minovým polem

26. května 2003, 00:00 - Miroslav Melichar
26. května 2003, 00:00

Benjamin Kuras: Jak přežít padouchyNázev díla, které letos vychází již ve třetím vydání, připomíná televizní talk show Banánové rybičky. Zde však veškerá podobnost končí, protože Benjamin Kuras bere padouchy vážně.Padouši ovládali, ovládají a budou ovládat svět. Úkolem nás ostatních není s nimi bojovat, nýbrž je PŘEŽÍT.

Benjamin Kuras: Jak přežít padouchy

Název díla, které letos vychází již ve třetím vydání, připomíná televizní talk show Banánové rybičky. Zde však veškerá podobnost končí, protože Benjamin Kuras bere padouchy vážně.

Padouši ovládali, ovládají a budou ovládat svět. Úkolem nás ostatních není s nimi bojovat, nýbrž je PŘEŽÍT. Splétání snů o tom, že padouchy lze předělat na produktivní výrobce hmatatelného bohatství a tvůrce veřejného blaha je podle autora jako přeškolovat kočku na vegetariánství a koně učit létat. Kniha začíná za panování sumerského panovníka Urukaginy a končí zcela současným receptem na jahody s pepřem. Těch cca 180 stránek mezi tím rozhodně stojí za přečtení. Autor s lehkostí řadí slova, věty i myšlenky v překvapující sled. Text je okořeněn citáty slavných a/nebo moudrých. Citátů, přísloví a anekdot je v knize takové množství, že ji lze doporučit i čtenářům, kteří nemohou Benjamina Kurase vystát. Lze předpokládat, že po přečtení tohoto autorova opusu takových lidí zase poněkud přibude. Kuras totiž nemá rád křesťanství a neodolal, aby si to s ním a jeho představiteli nerozdal: „Útrapy pekla do hrůzostrašných detailů začátkem 5. století fantazíruje a za věčné prohlašuje nejpopulárnější ideolog vlády nového padoušství, duchovní tyran a zlým svědomím trápený psychopat, povoláním biskup, jménem Augustin, s pozdějším přízviskem svatý.“ Jako kontrapunkt ke zvrhlému a církevními tatíky k dokonalému padoušství dovedenému křesťanství staví autor talmudické učení. Židovstvím a Ž idy se také náležitě pyšní: „Kde je dnes Babylon? Kde je Persie? Egypt? Kartágo? Řecko? Řím? Byzanc? Svatá říše římská? A kdo dostává Nobelovy ceny za fyziku a medicínu?“ A o to právě jde. Usilovat o dokonalost ve všem, co děláme. V e své odbornosti i v lidských vztazích. „Skvělost je nejbezpečnějším prostředkem k přežití, protože nás dělá jedinečnými a nepostradatelnými,“ říká Benjamin Kuras. Má pravdu.

REPRO: (4x)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Auta
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta…
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Technologie
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít