Dovedné kličkování minovým polem

26. května 2003, 00:00 - Miroslav Melichar
26. května 2003, 00:00

Benjamin Kuras: Jak přežít padouchyNázev díla, které letos vychází již ve třetím vydání, připomíná televizní talk show Banánové rybičky. Zde však veškerá podobnost končí, protože Benjamin Kuras bere padouchy vážně.Padouši ovládali, ovládají a budou ovládat svět. Úkolem nás ostatních není s nimi bojovat, nýbrž je PŘEŽÍT.

Benjamin Kuras: Jak přežít padouchy

Název díla, které letos vychází již ve třetím vydání, připomíná televizní talk show Banánové rybičky. Zde však veškerá podobnost končí, protože Benjamin Kuras bere padouchy vážně.

Padouši ovládali, ovládají a budou ovládat svět. Úkolem nás ostatních není s nimi bojovat, nýbrž je PŘEŽÍT. Splétání snů o tom, že padouchy lze předělat na produktivní výrobce hmatatelného bohatství a tvůrce veřejného blaha je podle autora jako přeškolovat kočku na vegetariánství a koně učit létat. Kniha začíná za panování sumerského panovníka Urukaginy a končí zcela současným receptem na jahody s pepřem. Těch cca 180 stránek mezi tím rozhodně stojí za přečtení. Autor s lehkostí řadí slova, věty i myšlenky v překvapující sled. Text je okořeněn citáty slavných a/nebo moudrých. Citátů, přísloví a anekdot je v knize takové množství, že ji lze doporučit i čtenářům, kteří nemohou Benjamina Kurase vystát. Lze předpokládat, že po přečtení tohoto autorova opusu takových lidí zase poněkud přibude. Kuras totiž nemá rád křesťanství a neodolal, aby si to s ním a jeho představiteli nerozdal: „Útrapy pekla do hrůzostrašných detailů začátkem 5. století fantazíruje a za věčné prohlašuje nejpopulárnější ideolog vlády nového padoušství, duchovní tyran a zlým svědomím trápený psychopat, povoláním biskup, jménem Augustin, s pozdějším přízviskem svatý.“ Jako kontrapunkt ke zvrhlému a církevními tatíky k dokonalému padoušství dovedenému křesťanství staví autor talmudické učení. Židovstvím a Ž idy se také náležitě pyšní: „Kde je dnes Babylon? Kde je Persie? Egypt? Kartágo? Řecko? Řím? Byzanc? Svatá říše římská? A kdo dostává Nobelovy ceny za fyziku a medicínu?“ A o to právě jde. Usilovat o dokonalost ve všem, co děláme. V e své odbornosti i v lidských vztazích. „Skvělost je nejbezpečnějším prostředkem k přežití, protože nás dělá jedinečnými a nepostradatelnými,“ říká Benjamin Kuras. Má pravdu.

REPRO: (4x)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv.…
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Nové BMW M5 s pohonem xDrive prozrazeno. Oficiálně se představí brzy
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5 vyladěná na 425 koní a 550 Nm
Technologie
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít