Dotační peripetie nekončí

10. dubna 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
10. dubna 2007, 00:00

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮHostinský Karel Palán se v březnu začal již vážně zabývat rekonstrukcí sálu a výstavbou ubytovacích míst nad ním. Obcházel bankovní ústavy a mapoval možnosti získání úvěru. „Moc však nevěřím, že půjčku dostanu.

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮ

Hostinský Karel Palán se v březnu začal již vážně zabývat rekonstrukcí sálu a výstavbou ubytovacích míst nad ním. Obcházel bankovní ústavy a mapoval možnosti získání úvěru. „Moc však nevěřím, že půjčku dostanu. Letos jsme sice mírně v zisku, ale předchozí dva roky jsme byli kvůli investicím v červených číslech,“ říká Palán.

NEJSI Z VESNICE, MÁŠ SMŮLU

Ve hře je také dotace z evropských fondů. Ani na to se však podle svých slov nemůže příliš spoléhat. „Již jsem se o to pokoušel dvakrát, když jsem stavěl ubytovací místa v minulosti. Jednou mi dotaci nedali, protože nesídlíme na vesnici, a podruhé zase kvůli překročení limitu dvou milionů korun, přestože jsem byl předtím ubezpečen, že to nevadí,“ vypráví trochu rozčíleně Palán.

Radost mu neudělali ani jeho zákazníci. „Rozbili mi lampu v projektoru, ale samozřejmě se nikdo nepřiznal. Už jsem objednal novou za patnáct tisíc,“ říká podnikatel. „Alespoň se hosté nemuseli koukat na tu hrůzu, kterou předvedli naši fotbalisté v zápase proti Německu,“ dodává Palán.

SE SPORTOVNÍMI PŘENOSY KONČÍM

Jeho hosté se však sportovních přenosů nedočkají ani po opravě projektoru. „Stálo by mě to na poplatcích Ochrannému svazu autorskému dvanáct tisíc za rok. Takže projektor bude využíván zřejmě jenom pro promítání prezentací na různých akcích a setkáních, které se u mě konají,“ konstatuje havlíčkobrodský podnikatel.

Radost má naopak z toho, že se mu daří šetřit až třicet procent nákladů na energie díky tomu, že začal topit dřevem. Palán už se také těší, až bude hotova střelnice, kterou staví tamní myslivecké sdružení.

Karel Palán se také aktivně angažuje v oborovém sdružení, Asociaci hotelů a restaurací. Momentálně má plné ruce práce s verbováním nových členů. „Moc úspěšný ale nejsem, většina z nich mi na to řekne, že mají dost svých starostí a nemají na nějaké schůzování čas,“ povzdychne si hospodský z Vysočiny.

KAREL PALÁN

Na každém pivu vydělá havlíčkobrodský hospodský pět korun, v březnu však přišel o patnáct tisíc kvůli rozbitému dataprojektoru.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít