Dotace z Unie vážně ohrožena

07. května 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
07. května 2007, 00:00

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEKOd počátku tohoto roku vás pravidelně informujeme o tom, jak výrobce karnevalových masek Zdeněk Rydygr připravuje žádost o grant z Evropské unie na zřízení muzea masek. Dosud marně čekal na nové formuláře. Možná je už ale nebude ani potřebovat.

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK

Od počátku tohoto roku vás pravidelně informujeme o tom, jak výrobce karnevalových masek Zdeněk Rydygr připravuje žádost o grant z Evropské unie na zřízení muzea masek. Dosud marně čekal na nové formuláře. Možná je už ale nebude ani potřebovat.

„Po návštěvě úředníků, kteří pomáhají s přípravou grantů, jsem zjistil, že se podpora rozvoje venkova na ten můj projekt nevztahuje. Zákupy mají sice jenom dva tisíce obyvatel, ale je to město, nikoli vesnice,“ vysvětluje severočeský podnikatel.

ÚŘEDNÍCI SI CHTĚJÍ UŠETŘIT PRÁCI

Rydygrův projekt tak spadl do jiné kategorie, ve které je však vyžadována spoluúčast 40 procent z celkového rozpočtu. „Navíc Liberecký kraj stanovil minimální limit pět milionů korun, ačkoli to po něm Unie ani nevyžaduje. Já žádám pouze o milion a půl a abych grant získal, musel bych projekt nadhodnotit a vložit do něho své dva miliony. Ty přitom ani nemám. Takto zbytečně nadhodnocovat projekt mi přijde nesmyslné a vzbuzuje to ve mně rozporuplné pocity, zda si úředníci nechtěli jenom ušetřit práci s drobnými granty,“ vyjadřuje svoji nespokojenost Rydygr.

Podle jeho slov však není ještě vše úplně ztraceno. „Dříve měl kraj speciální program pro malé projekty, ale úředníci mi zatím nebyli schopni říci, zda se něco takového připravuje i letos. Poradili mi, ať se obrátím na ministerstvo kultury. Na jeho stránkách jsem však zjistil, že u něho loni firmy žádaly 11 milionů korun, dostaly však jenom dva, takže tuto cestu považuji za bezpředmětnou,“ dodává.

PŮJDE TO I BEZ DOTACE

Zdeněk Rydygr je však rozhodnut realizovat svůj záměr i v případě, že dotaci žádnou nedostane. „Pokud bychom neuspěli, začneme v červnu na muzeu pracovat sami. To znamená, že uděláme vnitřní expozici za prostředky, které máme k dispozici, to jest zhruba 400 tisíc korun,“ říká podnikatel.

Z hlediska zakázek však nebyl měsíc duben pro Rydygrovu firmu PVO vůbec špatný. „Obvykle je duben slabý, letos však máme práce dost. Děláme hlavně reklamní předměty, teď například klobouky pro výrobce Metaxy,“ říká spokojeně.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější…
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Technologie
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít