Doručíme květiny i na Labskou boudu

12. února 2007, 00:00 - (jas)
12. února 2007, 00:00

VERONIKA ŠKROCHOVÁ , INTERNETOVÝ OBCHOD S KVĚTINAMI:Prodej květin přes internet se v posledních letech rychle rozmáhá. Jednou z těch, která chytila příležitost za pačesy a včas se do tohoto podnikání pustila, je i 24letá Veronika Škrochová ze západočeských Lázní Kynžvart.

VERONIKA ŠKROCHOVÁ , INTERNETOVÝ OBCHOD S KVĚTINAMI:

Prodej květin přes internet se v posledních letech rychle rozmáhá. Jednou z těch, která chytila příležitost za pačesy a včas se do tohoto podnikání pustila, je i 24letá Veronika Škrochová ze západočeských Lázní Kynžvart.

„Vše začalo v roce 2003, kdy jsem se rozhodla si při svém studiu na vysoké škole trochu přivydělat. Napadl mě elektronický obchod, neboť bylo možné ho řídit z domova a díky vlastní webové prezentaci nebyla nutná velká investice. Má sestra se věnovala vazbě květin, a květinářství, kde pracovala, zajišťovalo i jejich rozvoz. Odtud pochází můj nápad věnovat se internetovému květinářství,“ vypraví o svých začátcích mladá podnikatelka.

Jelikož Škrochová rozbíhala podnikání ještě při svém studiu na České zemědělské univerzitě, zaskakovala ji ve dnech, kdy pobývala v Praze, její maminka, která v tu dobu přišla o práci. Dnes se tomuto podnikání obě věnují na plný úvazek. „Uživí nás to, ale s tím, že do toho investujeme spoustu času, někdy i 16 hodin denně,“ konstatuje podnikatelka.

Poslední rok byl pro ni úspěšný, počet zakázek se jí oproti předchozímu roku zdvojnásobil. Konkurence je ale čím dál silnější. Škrochová proto plánuje do budoucna řadu novinek: další internetový obchod, doručování do zahraničí či připomínkovač svátků a narozenin.

Provozování firmy na rozesílání květin je podle Škrochové někdy učiněná pátrací činnost.

„Jednou jsme doručovali květinu v Praze, když kurýr dorazil na místo, zjistil, že dotyčná slečna už na této adrese více tři roky nebydlí. Stává se také, že zákazník ani netuší, zda se obdarovávaný na uvedené adrese skutečně nachází. Pak ho sháníme po celém městě, kurýr jezdí z bydliště do zaměstnání a zase zpět. Někdy ke své činnosti musíme přidat i trochu té detektivní práce,“ uvádí některé zážitky podnikatelka.

Jednou z kuriozních zakázek bylo pro firmu Květiny-Online.cz doručení květin na Labskou boudu v Krkonoších. Tento hotel je vzdálen asi 10 kilometrů od civilizace a je obtížné dostat se k němu autem. „Nakonec byla do doručování zapojena i Horská služba, která má asi jako jediná vjezd do této chráněné oblasti povolen,“ vzpomíná Veronika Škrochová.

Někdy se například stalo i to, že od jednoho zákazníka přišlo vyznání lásky pro více slečen najednou. „Jednou dorazil také vzkaz, kde bylo napsáno: Myluji tě. Ale většinou jsou ty básničky nádherné. Kam na to ti chlapi chodí?“ ptá se západočeská podnikatelka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Další den, nové sestavení. Microsoft vydal Windows 10 Insider Preview build 16294
Překvapení: AMD příští rok vydá 12nm procesory a GPU, na nové technologii 12LP od GloFo
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít