Doručíme květiny i na Labskou boudu

12. února 2007, 00:00 - (jas)
12. února 2007, 00:00

VERONIKA ŠKROCHOVÁ , INTERNETOVÝ OBCHOD S KVĚTINAMI:Prodej květin přes internet se v posledních letech rychle rozmáhá. Jednou z těch, která chytila příležitost za pačesy a včas se do tohoto podnikání pustila, je i 24letá Veronika Škrochová ze západočeských Lázní Kynžvart.

VERONIKA ŠKROCHOVÁ , INTERNETOVÝ OBCHOD S KVĚTINAMI:

Prodej květin přes internet se v posledních letech rychle rozmáhá. Jednou z těch, která chytila příležitost za pačesy a včas se do tohoto podnikání pustila, je i 24letá Veronika Škrochová ze západočeských Lázní Kynžvart.

„Vše začalo v roce 2003, kdy jsem se rozhodla si při svém studiu na vysoké škole trochu přivydělat. Napadl mě elektronický obchod, neboť bylo možné ho řídit z domova a díky vlastní webové prezentaci nebyla nutná velká investice. Má sestra se věnovala vazbě květin, a květinářství, kde pracovala, zajišťovalo i jejich rozvoz. Odtud pochází můj nápad věnovat se internetovému květinářství,“ vypraví o svých začátcích mladá podnikatelka.

Jelikož Škrochová rozbíhala podnikání ještě při svém studiu na České zemědělské univerzitě, zaskakovala ji ve dnech, kdy pobývala v Praze, její maminka, která v tu dobu přišla o práci. Dnes se tomuto podnikání obě věnují na plný úvazek. „Uživí nás to, ale s tím, že do toho investujeme spoustu času, někdy i 16 hodin denně,“ konstatuje podnikatelka.

Poslední rok byl pro ni úspěšný, počet zakázek se jí oproti předchozímu roku zdvojnásobil. Konkurence je ale čím dál silnější. Škrochová proto plánuje do budoucna řadu novinek: další internetový obchod, doručování do zahraničí či připomínkovač svátků a narozenin.

Provozování firmy na rozesílání květin je podle Škrochové někdy učiněná pátrací činnost.

„Jednou jsme doručovali květinu v Praze, když kurýr dorazil na místo, zjistil, že dotyčná slečna už na této adrese více tři roky nebydlí. Stává se také, že zákazník ani netuší, zda se obdarovávaný na uvedené adrese skutečně nachází. Pak ho sháníme po celém městě, kurýr jezdí z bydliště do zaměstnání a zase zpět. Někdy ke své činnosti musíme přidat i trochu té detektivní práce,“ uvádí některé zážitky podnikatelka.

Jednou z kuriozních zakázek bylo pro firmu Květiny-Online.cz doručení květin na Labskou boudu v Krkonoších. Tento hotel je vzdálen asi 10 kilometrů od civilizace a je obtížné dostat se k němu autem. „Nakonec byla do doručování zapojena i Horská služba, která má asi jako jediná vjezd do této chráněné oblasti povolen,“ vzpomíná Veronika Škrochová.

Někdy se například stalo i to, že od jednoho zákazníka přišlo vyznání lásky pro více slečen najednou. „Jednou dorazil také vzkaz, kde bylo napsáno: Myluji tě. Ale většinou jsou ty básničky nádherné. Kam na to ti chlapi chodí?“ ptá se západočeská podnikatelka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít