Doručení výpovědi do vazby

06. srpna 2007, 00:00 - admin
06. srpna 2007, 00:00

V Profitu č. 34/2006 mne zaujal příspěvek, popisující situaci, kdy se zaměstnanec dostane do vazby nebo do vězení. Chtěla bych se zeptat: Jak je nutné podle nového zákoníku práce doručit výpověď zaměstnanci ve vazbě? Lze tak učinit prostřednictvím vyšetřovatele?

čtenářka Ilona Písemnosti týkající se zejména vzniku, změn a skončení pracovního poměru musí být doručeny zaměstnanci do vlastních rukou.

Zákoník práce rozlišuje a upravuje tři formy doručování písemností zaměstnavatele zaměstnanci, a to:

1. osobní doručení samotným zaměstnavatelem, tedy takříkajíc „z ruky do ruky“ (§ 334),

2. doručování prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací, tedy elektronickou poštou čili e-mailem (§ 335),

3. doručování prostřednictvím provozovatele poštovních služeb (§ 336), přičemž zákoník jednoznačně preferuje osobní doručení samotným zaměstnavatelem (respektive jím pověřeným zaměstnancem nebo jinou pověřenou fyzickou osobou).

Osobní doručení zaměstnanci do vazby nebude nejspíš prakticky možné, i když je samozřejmě zcela vyloučit nelze. (Obviněný ve vazbě zásadně má nárok na přijímání návštěv za stanovených podmínek.) Není-li osobní doručení možné, může zaměstnavatel písemnost doručit prostřednictvím provozovatele poštovních služeb. Tento způsob rozhodně v uvedeném případě (vazby) doporučujeme. Máme za to, že zaměstnavatele nelze nutit k osobnímu doručování zaměstnanci ve vazbě a lze ihned přistoupit k doručení skrze provozovatele poštovních služeb.

Písemnost, kterou doručuje zaměstnavatel prostřednictvím provozovatele poštovních služeb, zasílá zaměstnavatel na poslední adresu zaměstnance, která je mu známa. Touto adresou může být i adresa vazební věznice.

Jestliže zaměstnanec doručení písemnosti prostřednictvím provozovatele poštovních služeb znemožní tím, že poštovní zásilku obsahující písemnost odmítne převzít nebo neposkytne součinnost nezbytnou k doručení písemnosti, považuje se písemnost za doručenou dnem, kdy ke znemožnění doručení písemnosti došlo. Zaměstnanec musí být doručovatelem poučen o následcích odmítnutí převzetí písemnosti; o poučení musí být proveden písemný záznam.

Třetí možnost - doručení prostřednictvím e-mailu - nepřipadá v podmínkách vazební věznice v úvahu, protože adresát by mimo jiné musel jeho přijetí potvrdit svým elektronickým podpisem založeným na kvalifikovaném certifikátu.

Na závěr však musím zdůraznit, že vzetí zaměstnance do vazby samo o sobě není výpovědním důvodem ani důvodem k okamžitému zrušení pracovního poměru. Vazba je pouze preventivním opatřením, nelze z ní vyvozovat odpovědnost zaměstnance za trestný čin a v žádném případě ji nelze zaměňovat s odsouzením k trestu odnětí svobody.

Richard W. Fetter, právník

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Další pohroma v cenách grafických karet na obzoru. GDDR5 tento měsíc zdražila o 30 %
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít