Doručení víz zajistí i kurýři

20. července 2009, 00:00 - jbn
20. července 2009, 00:00

Společnost DHL Express, přední poskytovatel expresních a logistických služeb, nabízí od dnešního dne všem českým občanům speciální přepravu dokumentů do Vídně pro zajištění kanadských víz. Cena přepravného tam a zpět činí 999 Kč včetně DPH a palivových příplatků.

Autor: Tomáš Turek

Společnost DHL touto službou reaguje na nedávné zavedení víz pro české občany, kterým chce umožnit pohodlné zařízení víz z domova bez toho, aby museli narychlo cestovat do Vídně. Nabízená služba je časově neomezená a týká se pouze zásilek určených pro kanadskou ambasádu ve Vídni.

Každá zásilka bude obsahovat vyplněný letecký nákladový list se zpáteční adresou a také obálku, ve které zašle vízové oddělení kanadské ambasády dokumenty našemu občanovi zpět. DHL nepřepravuje peněžní hotovost, proto se v zásilce nesmí nacházet žádné finanční prostředky. Odesílatel musí pouze připojit potvrzení pro kanadskou ambasádu o provedené úhradě poplatku za vízum spolu s vyplněnou žádostí o vízum, fotkou a platným pasem. DHL zároveň nabízí zvýhodněné pojištění pro obě cesty ve výši 300 Kč.

„Standardní přepravní doba do Vídně kurýrem trvá jeden pracovní den, stejně tak i zpět do místa odeslání v rámci České republiky. V souvislosti s touto speciální nabídkou nabízíme žadatelům o vízum garantované doručení v dopoledních hodinách na adresu kanadské ambasády ve Vídni,“ říká Luděk Drnec, obchodní ředitel DHL Express v České republice a dodává: „DHL Express jako přepravní společnost samozřejmě není schopna ovlivnit samotnou dobu vyřízení víz. Tento proces je plně v rukou kanadské ambasády ve Vídni a zpravidla trvá dva až tři pracovní dny. Naše nová služba nicméně umožní českým občanům minimalizovat přepravní dobu do Vídně a zpět, a tím pádem také omezit dopad samotného zavedení víz v době letních dovolených.“

Službu lze objednat prostřednictvím online aplikace na www.dhl.cz , telefonicky nonstop na zákaznickém servisu 840 103 000 nebo osobní předáním zásilky na vybraných recepcích DHL. Více informací naleznete na www.kanada.at a www.dhl.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít