Doručení víz zajistí i kurýři

20. července 2009, 00:00 - jbn
20. července 2009, 00:00

Společnost DHL Express, přední poskytovatel expresních a logistických služeb, nabízí od dnešního dne všem českým občanům speciální přepravu dokumentů do Vídně pro zajištění kanadských víz. Cena přepravného tam a zpět činí 999 Kč včetně DPH a palivových příplatků.

Autor: Tomáš Turek

Společnost DHL touto službou reaguje na nedávné zavedení víz pro české občany, kterým chce umožnit pohodlné zařízení víz z domova bez toho, aby museli narychlo cestovat do Vídně. Nabízená služba je časově neomezená a týká se pouze zásilek určených pro kanadskou ambasádu ve Vídni.

Každá zásilka bude obsahovat vyplněný letecký nákladový list se zpáteční adresou a také obálku, ve které zašle vízové oddělení kanadské ambasády dokumenty našemu občanovi zpět. DHL nepřepravuje peněžní hotovost, proto se v zásilce nesmí nacházet žádné finanční prostředky. Odesílatel musí pouze připojit potvrzení pro kanadskou ambasádu o provedené úhradě poplatku za vízum spolu s vyplněnou žádostí o vízum, fotkou a platným pasem. DHL zároveň nabízí zvýhodněné pojištění pro obě cesty ve výši 300 Kč.

„Standardní přepravní doba do Vídně kurýrem trvá jeden pracovní den, stejně tak i zpět do místa odeslání v rámci České republiky. V souvislosti s touto speciální nabídkou nabízíme žadatelům o vízum garantované doručení v dopoledních hodinách na adresu kanadské ambasády ve Vídni,“ říká Luděk Drnec, obchodní ředitel DHL Express v České republice a dodává: „DHL Express jako přepravní společnost samozřejmě není schopna ovlivnit samotnou dobu vyřízení víz. Tento proces je plně v rukou kanadské ambasády ve Vídni a zpravidla trvá dva až tři pracovní dny. Naše nová služba nicméně umožní českým občanům minimalizovat přepravní dobu do Vídně a zpět, a tím pádem také omezit dopad samotného zavedení víz v době letních dovolených.“

Službu lze objednat prostřednictvím online aplikace na www.dhl.cz , telefonicky nonstop na zákaznickém servisu 840 103 000 nebo osobní předáním zásilky na vybraných recepcích DHL. Více informací naleznete na www.kanada.at a www.dhl.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít