Doručení víz zajistí i kurýři

20. července 2009, 00:00 - jbn
20. července 2009, 00:00

Společnost DHL Express, přední poskytovatel expresních a logistických služeb, nabízí od dnešního dne všem českým občanům speciální přepravu dokumentů do Vídně pro zajištění kanadských víz. Cena přepravného tam a zpět činí 999 Kč včetně DPH a palivových příplatků.

Autor: Tomáš Turek

Společnost DHL touto službou reaguje na nedávné zavedení víz pro české občany, kterým chce umožnit pohodlné zařízení víz z domova bez toho, aby museli narychlo cestovat do Vídně. Nabízená služba je časově neomezená a týká se pouze zásilek určených pro kanadskou ambasádu ve Vídni.

Každá zásilka bude obsahovat vyplněný letecký nákladový list se zpáteční adresou a také obálku, ve které zašle vízové oddělení kanadské ambasády dokumenty našemu občanovi zpět. DHL nepřepravuje peněžní hotovost, proto se v zásilce nesmí nacházet žádné finanční prostředky. Odesílatel musí pouze připojit potvrzení pro kanadskou ambasádu o provedené úhradě poplatku za vízum spolu s vyplněnou žádostí o vízum, fotkou a platným pasem. DHL zároveň nabízí zvýhodněné pojištění pro obě cesty ve výši 300 Kč.

„Standardní přepravní doba do Vídně kurýrem trvá jeden pracovní den, stejně tak i zpět do místa odeslání v rámci České republiky. V souvislosti s touto speciální nabídkou nabízíme žadatelům o vízum garantované doručení v dopoledních hodinách na adresu kanadské ambasády ve Vídni,“ říká Luděk Drnec, obchodní ředitel DHL Express v České republice a dodává: „DHL Express jako přepravní společnost samozřejmě není schopna ovlivnit samotnou dobu vyřízení víz. Tento proces je plně v rukou kanadské ambasády ve Vídni a zpravidla trvá dva až tři pracovní dny. Naše nová služba nicméně umožní českým občanům minimalizovat přepravní dobu do Vídně a zpět, a tím pádem také omezit dopad samotného zavedení víz v době letních dovolených.“

Službu lze objednat prostřednictvím online aplikace na www.dhl.cz , telefonicky nonstop na zákaznickém servisu 840 103 000 nebo osobní předáním zásilky na vybraných recepcích DHL. Více informací naleznete na www.kanada.at a www.dhl.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu…
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize
Technologie
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít