Doprovodné akce veletrhu Invex

11. října 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
11. října 2004, 00:00

Z rozsáhlého doprovodného programu veletrhu Invex jsme vybrali přehled nejvýznamnějších akcí. Přinášíme také pozvánky na vícedenní tematické projekty. PONDĚLÍ 11 . ŘÍJNA 9.30-11.30 hod. Fórum elektronické komunikace Invex 2004 Místo konání: Hotel Holiday Inn Brno, sály Alfa + Beta.

Z rozsáhlého doprovodného programu veletrhu Invex jsme vybrali přehled nejvýznamnějších akcí. Přinášíme také pozvánky na vícedenní tematické projekty. PONDĚLÍ 11 . ŘÍJNA 9.30-11.30 hod. Fórum elektronické komunikace Invex 2004 Místo konání: Hotel Holiday Inn Brno, sály Alfa + Beta. Konference je zaměřena na nový zákon o elektronických komunikacích a na otázky regulačního rámce po vstupu ČR do EU. Představeny budou rovněž aktuální trendy v oblasti elektronických komunikací (bezdrátový širokopásmový přístup, WLAN, IP telefonie, bezpečný vzdálený přístup k informacím a aplikacím). 9.30-11.30 hod. Budoucnost patří elektronické justici Místo konání: Administrativní budova BVV, Kinosál 102. Ústředním tématem veřejné debaty o „elektronické justici“ je modernizace agendy soudů a státních zastupitelství, jejímž výsledkem by byly nové, kvalitnější služby a urychlení úředního řízení. 12.00-12.30 hod. Slavnostní zahájení veletrhu Invex 2004 Místo konání: pavilon A-Rotunda. Slavnostní zahájení 14. mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií proběhne za účasti předsedy vlády České republiky Stanislava Grosse, ministra informatiky České republiky Vladimíra Mlynáře a ministra dopravy, pošt a telekomunikací Slovenské republiky Pavola Prokopoviče. 13.00-14.00 hod. ICT Design 2004 Místo konání: pavilon E, Press Center. Slavnostní vyhlášení výsledků čtenářské ankety časopisu Svět počítačů, kde jediným kritériem hlasování je produktový design. Ceny budou uděleny vítězům v kategoriích notebook, digitální fotoaparát, LCD monitor, MP3 přehrávač, počítačová skříň a mobilní telefon. 13.00 - 14.30 hod. Digitální televizní vysílání v ČR Místo konání: Kongresové centrum Brno, sál A. Panelová diskuze na téma budoucí strategie rozvoje digitálního vysílání v ČR. Poprvé se bude diskutovat i o nových možnostech v oblasti obsahu, které platforma digitální interaktivní televize nabízí. 15.30 - 17.30 hod. Prosperita České republiky - cesta ke znalostní ekonomice Místo konání: pavilon A-Rotunda. Diskuzní stůl za účasti vládních představitelů a dalších předních politických činitelů, ekonomů a zástupců komerční sféry nad ekonomickými tématy. Základní téma: Kapitál a pracovní příležitosti se budou přesouvat tam, kde bude k dispozici kvalitní infrastruktura, vzdělaná pracovní síla a transparentní ekonomické prostředí. ÚTERÝ 12. ŘÍJNA

9.00-10.30 hod. Národní politika pro vysokorychlostní přístup k internetu Místo konání: pavilon E, Business Center II. Diskuzní panel pořádá České asociace kompetitivních komunikací (ČAKK) ve spolupráci s Ministerstvem informatiky ČR, které se po Invexu chystá předložit vládě návrh Národní politiky pro vysokorychlostní přístup na internet.

9.00-18.00 hod. Konference Linux Hall - Migrace na open source Odborná konference si klade za cíl ukázat v mnoha aspektech problematiku nasazení operačního systému Linux a open source aplikaci ve státní správě a samosprávě či firemním sektoru. Letos se zaměří více na konkrétní způsoby, jimiž lze realizovat migraci na linuxovou platformu.

10.00-12.00 hod. Microsoft pro veřejnou správu Místo konání: pavilon A-Rotunda. Prezentace stávajících aplikací portálu veřejné správy a druhé etapy rozvoje. Praktické příklady nasazení systémů společnosti Microsoft u zákazníků z veřejné správy. Nové způsoby licencování zákazníků veřejné správy.

10.00-12.00 hod. Nové trendy ve využití prezentační techniky Místo konání: pavilon E, Press Center. Rozvoj technických parametrů prezentační techniky s dlouhodobým poklesem jejích cen vytváří příznivé předpoklady pro hromadné použití této techniky. Pro různé segmenty budou představeny nové koncepty pro ucelená řešení nasazení moderních audiovizuálních prostředků.

11.00-12.00 hod. Tisková konference ministerstva vnitra: Policie nového tisíciletí Místo konání: pavilon E, Business Center II. Ústředním tématem budou úspěchy policie v oblasti boje proti počítačové kriminalitě - Policie nového tisíciletí. Na programu jsou také informace o vývoji v oblasti archivnictví, zejména o přechodu na nové technologie.

11.30-12.30 hod. Objev roku - soutěž o nejlepší www stránky měst a obcí Místo konání: pavilon E, Business Center II. Po skončení tiskové konference Ministerstva vnitra ČR hned navazuje vyhlášení vítězů soutěže „Objev roku“. Soutěž o nejlepší www stránky měst a obcí organizuje redakce časopisu Veřejná správa.

12.30-13.30 hod. Přínosy moderních podnikových informačních systémů Místo konání: pavilon A-Rotunda. Téma: Efektivní podpora řízení podniku pomocí informačního systému ERP se zaměřením na výrobní procesy.

12.30-15.30 hod. Aktuální dopravní informace a jejich přenos Místo konání: Administrativní budova BVV, Kinosál 102. Účastníci semináře dostanou příležitost se seznámit s provozovanými systémy pro dopravní informace v ČR, probíhajícími projekty, se současnou situací v této oblasti v zahraničí a s výhledem pro blízkou budoucnost. Cílem semináře je současně upozornit na potenciál pro podnikání.

15.00-19.00 hod. First Tuesday Brno Místo konání: pavilon E, Business Center II. Neformální setkání profesionálů a podnikatelů z oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) s odborným programem. Má být věnováno tématu české účasti v evropských programech podpory ICT. Vystoupení a diskuze se zaměří na možnosti finanční podpory ze strukturálních fondů a 6. rámcového programu EU.

17.00-18.00 hod. Vernisáž Zvětšený svět DIGI Místo konání: pavilon A2. Zahájení tématického projektu, ve kterém své snímky představí přední čeští i zahraniční profesionální fotografové.

STŘEDA 13. ŘÍJNA 9.00-13.00 hod. Antivirová konference Místo konání: Administrativní budova BVV, sál č. 102. Akce i letos přinese pohled předních českých i světových odborníků na téma antivirové ochrany i virů samotných. Součástí bude letos iAntivirová poradna, kde mohou firmy prezentovat svá řešení. Akce se účastní odborníci z firem AEC Brno, Alwil Software Praha a Grisoft Brno. 9.00-18.00 hod. Konference Linux Hall - Migrace na open source Místo konání: pavilon A3, sál Morava a sál Brno. Odborná konference si klade za cíl ukázat v mnoha aspektech problematiku nasazení operačního systému Linux a open source aplikaci ve státní správě, samosprávě či firemním sektoru. Letos se více zaměří na konkrétní způsoby, jimiž lze realizovat migraci na linuxovou platformu. 10.00-14.00 hod. IT technologie a řešení Místo konání: Kongresové centrum Brno, sál D. Seminář představí přenosové technologie FSO, optimalizaci správy dat pomocí NAS řešení, nástroje pro virtualizaci PC a serverů, terminálové služby a Linuxovou kancelář. 10.00-16.00 hod. Finále soutěže Účetní roku Místo konání: pavilon Brno. Odborný dohled nad průběhem finálové části soutěže bude vykonávat čtyřčlenná porota, která ověří správnost vyhodnocení zkušebních komisařů a regulérnost průběhu finálového kola. Soutěžící, který ve finále dosáhne nejvyššího počtu bodů, získá titul „Účetní roku“ a první cenu - osobní automobil Opel Corsa Essentia. 13.00-18.00 hod. Bioinformatika II - Metody, technologie a software Místo konání: pavilon E. Press Center. 2. ročník odborného sympozia za účasti zahraničních vědeckých kapacit. Mimo jiné se zaměří na aplikovatelnost vě
deckých poznatků v praxi. 17.15-18.45 hod. Mýty a fakta o W indows a Linux - panelová diskuze Místo konání: pavilon A-Rotunda. Účastníci proberou s představiteli společnosti Microsoft nejčastější mýty o systémech W indows a Linux. Poslechněte si fakta třetích stran a argumenty vysvětlující mýty o bezpečnosti, ceně a dalších aspektech těchto konkurenčních prostředí.
ČTVRTEK 14. ŘÍJNA 10.00-17.00 hod. Mistrovství v rychlostním esemeskování Místo konání: pavilon Brno. Třetí ročník mistrovství v rychlostním esemeskování s podtitulem „Hbité prsty na mobilu“. Soutěž probíhá během dvou návštěvnických dnů veletrhu a je otevřena všem příchozím návštěvníkům. 15.00-17.00 hod. Domácí zábava a mobilní technologie Místo konání: pavilon A-Rotunda. Představení vize budoucnosti v domácí zábavě a správě digitálních záznamů. Efektivní využití osobního počítače nejen pro pracovní účely. PÁTEK 15. ŘÍJNA 10.00-17.00 hod. Mistrovství v rychlostním esemeskování Místo konání: pavilon Brno Třetí ročník mistrovství v rychlostním esemeskování s podtitulem „Hbité prsty na mobilu“. Soutěž probíhá během dvou návštěvnických dnů veletrhu a je otevřena všem příchozím návštěvníkům. TEMATICKÉ PROJEKTY

PONDĚLÍ 11 . ŘÍJNA - STŘEDA 13. ŘÍJNA

10.00-17.00 hod. Conference Hall - určeno pro IT profesionály Místo konání: pavilon F. Bloky 45minutových přednášek zaměřených na odborníky v oblasti informačních a komunikačních technologií.

PONDĚLÍ 11 . ŘÍJNA - PÁTEK 15. ŘÍJNA

9.00 18.00 hod Mistrovství ČR v počítačových hrách 2004 Místo konání: pavilon Z Druhý ročník finále oficiálního Mistrovství ČR v počítačových hrách. Do finále se během roku probojovalo přes 500 nejlepších hráčů počítačových her.

9.00 18.00 hod WiFi LiFe 2004. P owered by Intel Centrino Místo konání: pavilon B Po výrazném zájmu návštěvníků je již podruhé věnován speciální projekt nejrychleji se rozvíjejícímu trendu v IT - bezdrátovým sítím WLAN (WiFi). Zaměří se na způsoby jejich praktického využití pro širokopásmové připojení k internetu.

9.00 18.00 hod Job Fair Místo konání: pavilon B Job Fair představuje problematiku lidských zdrojů v oboru informačních a komunikačních technologií. Kromě účasti personálních agentur je Job Fair místem pro HR prezentaci ICT firem.

9.30 17.00 hod Průvodce digitální fotografií Místo konání: Pavilon B Živá prezentace možností digitální fotografie ve studiovém prostředí. Ukázky profesionální portrétní fotografie, odborné prezentace a poradna pro návštěvníky.

9.00 18.00 hod Nakrm iT - spotřební materiál pro kancelářskou a výpočetní techniku Místo konání: pavilon B Návštěvníkům se představí zástupci výrobců renomovaných značek. Výjimečnost projektu spočívá v možnosti komunikace všech úrovní prodejního řetězce - výrobců, distributora, resellerů a jejich koncových zákazníků.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít