Doprovodné akce

08. března 2004, 00:00 - (rd)
08. března 2004, 00:00

Bohatý program knihoven z celé republiky. Během března usnadní knihovny uživatelům přístup k internetu. Rozšíří provozní dobu, a také nabídnou slevy a bezplatný přístup k internetu. Velké množství aktivit je zaměřeno na školení práce s počítačem a využívání webu.

1.-31. 3. Do knihovny na internet, po internetu do knihovny

Školení jsou diferencována pro různé skupiny zájemců - děti, mládež, ženy v domácnosti, uživatelé se zdravotním postižením, senioři, nezaměstnaní, podnikatelé, učitelé. Práci s internetem v knihovnách obohatí rozsáhlá nabídka elektronických informačních zdrojů, jakými jsou například báze plných textů časopisů z různých oblastí (EBSCO, ProQuest, Anopress, databáze ČTK). Anopress IT, a.s. (www.anopress.cz) dnes spolupracuje již s více než sedmdesáti knihovnami po celé České republice, v kterých je zpřístupněna databáze českých médií. V této databázi je zařazeno více než 200 titulů celostátních i regionálních. Návštěvníci knihoven tak mohou velmi jednoduše prohledávat v databázi obsahující plná znění zpráv z denního tisku, časopisů, televizního a rozhlasového zpravodajství a vybraných internetových serverů. V rámci Března - měsíce Internetu 2004 zpřístupní Anopress IT opět ve všech knihovnách v ČR zdarma svou databázi TamTam. Vedle vědomostní části databáze bude zpřístupněna i její mediální část včetně archivních dat od roku 1996. Kompletní přehled aktivit s vyhledáváním podle měst lze najít na www.brezen.cz v sekci Akce knihoven. První kolo ankety Hledáme nejoblíbenější knihu v České republice proběhne v březnu na adrese www.mojekniha.cz . Na tiskové konferenci k závěru BMI 2004 dne 7. dubna bude zveřejněno 200 nejoblíbenějších knih a anketa bude pokračovat dále. Její definitivní výsledky budou vyhlášeny v Týdnu knihoven (4.-10. 10. 2004).

13. 3. INSPO 2004, Kongresové centrum Praha Již počtvrté se sejdou v Kongresovém centru Praha účastníci konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Budou se zabývat možnostmi využití internetu k lepšímu uplatnění lidí se zdravotním postižení na trhu práce a ke kvalitnějšímu zapojení do společenského života. Konferenci pořádá spolu s BMI sdružením Asociace informačních systémů pro osoby se specifickými potřebami (AISO) a Křižovatka.cz. Hlavním partnerem je společnost ABEL - Computer, dále konferenci podpoří KCP, Aramark a Guarant. Vstup na konferenci je tradičně zdarma. 16. 3. E-learning 2004, Kongresové centrum Praha

4. ročník odborné konference o rozvoji e-learningu v ČR je určen personalistům, manažerům vzdělávání firem a dalším zájemcům. Cílem konference je ukázat e-learning ve vazbách na systém personální práce a rozvoj pracovníků, vyměnit si zkušenosti s organizačně technickými řešeními používanými v této oblasti a věnovat se pedagogicko-psychologickým a metodickým aspektům tohoto způsobu vzdělávání. Výměnu názorů a zkušeností podporuje irozdělení odpolední části programu do tematických workshopů. Podrobnosti o programu jsou na www.e-univerzita.cz.

17. 3. Internet a konkurenceschopnost podniku, Univerzita Tomáše Bati, Zlín Šestý ročník konference se zaměří na uplatnění internetu v podnikatelské strategii firem. Konference by se měla stát příležitostí pro setkání dodavatelů informačních technologií se stávajícími i potenciálními uživateli internetu v regionu. Současně je i příležitostí k setkání s našimi předními odborníky na problematiku internetu. V rámci konference budou předneseny příspěvky a prezentovány produkty a služby internetu v následujících tématických blocích: Elektronické podnikání; internet a bezpečnost podniku; intranet v podnikové komunikaci; internet a management znalostí. Program a registrace je na http://e-konference.utb.cz/ 20. 3. Junior internet, Klub Lávka, Praha Pátý ročník dětské konference, kterou si vymyslely a s podporou BMI sdružení samy organizují děti (redakce dětského internetového časopisu www.ezavinac.cz ). Konference je určena pro děti do 14 let (tři kategorie), resp. mladé tvůrce do 18 let (jedna kategorie).Pozvání si však musí všichni zajistit účastí v některé z nominačních soutěží, jejichž popis je na www.juniorinternet.cz. Konference se koná pod záštitou ministra informatiky České republiky Vladimíra Mlynáře a letos poprvé je určena i pro účastníky ze Slovenska, kde je partnerem organizátorů časopis Fifík. Pokud provozujete zajímavý internetový projekt nebo máte nápad, k jehož realizaci potřebujete mladé kreativní lidi, můžete využít Burzu internetových projektů. V rámci burzy můžete dát svoji nabídku na web, prezentovat svůj projekt přímo na konferenci či umístit na Junior internetu letáky a informační materiály o vašem projektu. Projekt se realizuje s podporou Evropské unie. 25. 3. Elektronické vzdělávání - od budoucnosti k školní současnosti

Čtvrtý ročník konference (dříve s názvem Internet do škol - a co s ním?), kterou pořádá BMI sdružení jako součást doprovodného programu konference Schola Nova. Zaměří se na výměnu zkušeností z uplatnění internetu ve výuce. Součástí bude i panelová diskuze věnovaná aktuálním otázkám státní informační politiky ve vzdělávání.

29.-30. 3. ISSS, Hradec Králové

Sedmý ročník konference ISSS - Internet ve státní správě a samosprávě , která se stala místem každoročního hodnocení pokroku v oblasti využití nejmodernějších informačních a komunikačních technologií na místní, regionální a celostátní úrovni. Předběžný program a další informace o konferenci jsou na www.isss.cz.

2. 4. Noc s Andersenem

Cílem 5. ročníku, který pořádá Klub dětských knihoven SKIP spolu s BMI sdružením, je podpořit s využitím internetu zábavnou a dobrodružnou formou dětské čtenářství. Děti stráví v mnoha knihovnách po celé republice i v zahraničí noc z pátku 2. dubna na sobotu 3. dubna. Čeká je bohatý program, během kterého si budou číst pohádky, uvítají různé návštěvníky včetně pohádkových postav i živých spisovatelů, zapojí se do soutěží jak vlastních na místě, tak společných na internetu. O své zážitky se navzájem podělí ve speciálním internetovém chatu, prostřednictvím internetu složí Báseň oslavnou o N oci s Andersenem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
iFixit rozebral nové iPhony 8 do posledního šroubku. Apple zmenšil akumulátor
Tip na VPN: Windscribe vám dá 10 GB zadarmo, další kapacitu získáte těžbou kryptoměny
Opera se dotýká virtuální reality. Přehraje 360° video v Oculus Riftu a dalších zařízeních
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít