Dopravní nehoda s firemním vozidlem

23. října 2006, 00:00 - Simona Němcová, Petr Kučera
23. října 2006, 00:00

Náš zaměstnanec při pracovní jízdě služebním autem porušil předpisy (překročení rychlosti v centru města) a při následné dopravní nehodě zranil chodce. Na automobilu máme reklamu naší společnosti, takže po nehodě máme negativní publicitu, znásobenou i zveřejněním fotografie nehody v médiích.

Co všechno můžeme po zaměstnanci požadovat? Překročení rychlosti o zhruba 30 kilometrů za hodinu přiznal, odkazují na něj i svědci. Pochopitelně nechceme a nemůžeme čekat až na výsledek soudu o samotné nehodě - ten navíc rozhodne pouze o trestu za přestupek (trestný čin?), nikoliv ohledně vypořádání se s námi.

Podle ustanovení § 172 odst. 1 zákoníku práce zaměstnanec odpovídá zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobil zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Pokud by zaměstnanec svoji odpovědnost neodmítal, je možné, aby spolu strany sjednaly dohodu o úhradě vzniklé škody.

Vznikla-li škoda v důsledku pochybení ze strany zaměstnance, má zaměstnavatel nárok především na náhradu škody, která mu tím vznikla. Zaměstnanec by mu tedy měl nahradit skutečnou škodu podle § 179 odst. 1 zákoníku práce (například škodu na poničeném vozidle či částku, kterou uhradil zaměstnavatel podle § 420a občanského zákoníku poraněnému chodci).

Pokud by takovou škodu způsobil zaměstnanec úmyslně, má zaměstnavatel podle § 172 odst. 3 zákoníku práce nárok i na náhradu takzvané jiné škody (typicky ušlého zisku). Zaměstnavatel by však v takovém případě musel prokázat, že v důsledku úmyslně způsobené dopravní nehody zaměstnancem mu vznikla škoda spočívající v tom, že firma kvůli negativní reklamě nezvětšila svůj majetek (zisk), ač by se to dalo, nebýt nehody, s ohledem na pravidelný běh očekávat.

Jestliže k dohodě o úhradě vzniklé škody nedojde, musí se zaměstnavatel svého nároku domáhat soudně. V rámci probíhajícího trestního řízení bychom zaměstnavateli doporučovali, aby se přihlásil se svojí škodou do trestního řízení. Soud v rámci rozhodování o vině nemusí vždy odkázat poškozeného na řízení v oblasti občanskoprávní a může rovnou rozhodnout o přiznání škody poškozenému.

Ještě upřesňujeme, že nárok na náhradu škody se podle § 263 zákoníku práce promlčí za dva roky ode dne, kdy se zaměstnavatel dozví o tom, že škoda vznikla a kdo za ni odpovídá. Do té doby se tedy musíte o svůj nárok přihlásit.

Mgr. Ilona Kindlová advokátka, KŠD ŠŤOVÍČEK advokátní kancelář

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Intel oficiálně představuje Coffee Lake. Parametry, ceny a novinky nových procesorů
Star Trek: Discovery si můžete vychutnat na Netflixu, a to i s klingonskými titulky
Doporučené PC sestavy: Poradíme, jaké komponenty vybrat
3D obraz jako z videohry. Canon vyvinul technologii, která vás při fotbalu dostane přímo na hřiště
Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít